A streaming szolgáltató oldalán mostantól megjelenhetnek az ElevenLabs AI hanggeretátorának segítségével narrált könyvek is. A Spotify a jövőben várhatóan még több ilyen partnerséget fog kötni.
„Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy olyan eszközöket biztosítsunk a könyvszerzők számára, amelyek segítenek elérni a hallgatókat, ezzel is csökkentve [a hangoskönyvek] belépési korlátját.”
Így jelentette be a Spotify, hogy partnerségre lép az AI alapú hanggenerátor szolgáltatást fejlesztő, brit ElevenLabs startuppal.
Az ElevenLabs nem az első, és nem is az utolsó szolgáltató, akivel a Spotify keresi az együttműködést
A bejelentés szerint
a szerzők mostantól az ElevenLabs oldalán narrált tartalmaikat is szabadon feltölthetik a Spotify hangoskönyvplatformjára, a Findaway Voices-ra, és a tartalomellenőrzés után már meg is jelenik a kontent a fogyasztók számára.
A streaming oldal – összhangban az uniós AI Act rendelkezéseivel – ezen tartalmak leírásában felhívja rá a figyelmet: „Ezt a hangoskönyvet digitális hang narrálja”.
Az uniós AI Act értelmében, ha ez a körülmény fontos, és kihatással lehet a tartalom fogyasztására, valamilyen formában fel kell hívni arra a figyelmet, hogy a felhasználó egy AI által generált tartalmat fogyaszt. Ezt a képet például a Canva AI képgenerátorával készítettük.
A Spotify-nak egyébként nem ez az első lépése az AI által narrált tartalmak felé: 2023 decemberében a Google Play Book-kal kötött ugyanilyen megállapodást. A svéd vállalkozás pedig úgy tűnik, tovább is terjeszkedne ezen a piacon, és más szolgáltatókkal is társulna. Ahogyan a streaming platform a bejelentésben írja:
„Továbbra is keressük a módját annak, hogy még több szerző és kiadó készíthesse el és terjeszthesse hangoskönyveit a Spotify-on”.
Hogyan érdemes hangoskönyvet készíteni az ElevenLabs oldalán?
Az ElevenLabs egyébként az AI-bumm hatására az egyik leginkább felfutott szolgáltatóvá vált. Ez látszik abból is, hogy tavaly a brit startup elsőként érte el az unikornis státuszt Európában.Oldalán a kontentkészítők 29 nyelven narrálhatják hangoskönyveiket, és személyre szabhatják a digitális hangot és annak intonációját.
Aki hangoskönyvet akar narrálni az ElevenLabs platformján, annak érdemes beruháznia a pro előfizetésre:
amíg az ingyenes verzió havonta csak 10 perc hanganyagot enged generáltatni, addig ez a pro csomagnál már 500 percre emelkedik.
Az ElevenLabs standja a tavalyi Londoni Könyvvásáron. Forrás: ElevenLabs / LinkedIn
A brit unikornis az elmúlt hónapokban egyébként nemcsak a szolgáltatásaival került reflektorfénybe: a startup tavaly december elején
megszüntette szervezetén belül a pozíciókat. Így nincsen már termékért felelős alelnök, műszaki vezérigazgató, vagy éppen növekedésért felelős vezető sem.
Mindezt azzal indokolta Victoria Weller, az ElevenLabs – most már csak korábbi – operatív alelnöke, hogy a pozíciók hajszolása eltereli a figyelmet a lényegről: arról, hogy az alkalmazottak a legtöbb pozitív hatást gyakorolják a vállalatra, és hogy az aktuális problémákra a legjobb ötletekkel álljanak elő.
NYITÓKÉP: PhotoMIX-Company / Pixabay / Needpix