Hirdetés

Partnerségre lép a Spotify az ElevenLabs-szel

A streaming szolgáltató oldalán mostantól megjelenhetnek az ElevenLabs AI hanggeretátorának segítségével narrált könyvek is. A Spotify a jövőben várhatóan még több ilyen partnerséget fog kötni.

„Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy olyan eszközöket biztosítsunk a könyvszerzők számára, amelyek segítenek elérni a hallgatókat, ezzel is csökkentve [a hangoskönyvek] belépési korlátját.”

Így jelentette be a Spotify, hogy partnerségre lép az AI alapú hanggenerátor szolgáltatást fejlesztő, brit ElevenLabs startuppal.

Az ElevenLabs nem az első, és nem is az utolsó szolgáltató, akivel a Spotify keresi az együttműködést

A bejelentés szerint

a szerzők mostantól az ElevenLabs oldalán narrált tartalmaikat is szabadon feltölthetik a Spotify hangoskönyvplatformjára, a Findaway Voices-ra, és a tartalomellenőrzés után már meg is jelenik a kontent a fogyasztók számára.

A streaming oldal – összhangban az uniós AI Act rendelkezéseivel – ezen tartalmak leírásában felhívja rá a figyelmet: „Ezt a hangoskönyvet digitális hang narrálja”.

Az uniós AI Act értelmében, ha ez a körülmény fontos, és kihatással lehet a tartalom fogyasztására, valamilyen formában fel kell hívni arra a figyelmet, hogy a felhasználó egy AI által generált tartalmat fogyaszt. Ezt a képet például a Canva AI képgenerátorával készítettük.

A Spotify-nak egyébként nem ez az első lépése az AI által narrált tartalmak felé: 2023 decemberében a Google Play Book-kal kötött ugyanilyen megállapodást. A svéd vállalkozás pedig úgy tűnik, tovább is terjeszkedne ezen a piacon, és más szolgáltatókkal is társulna. Ahogyan a streaming platform a bejelentésben írja:

„Továbbra is keressük a módját annak, hogy még több szerző és kiadó készíthesse el és terjeszthesse hangoskönyveit a Spotify-on”.

Hogyan érdemes hangoskönyvet készíteni az ElevenLabs oldalán?

Az ElevenLabs egyébként az AI-bumm hatására az egyik leginkább felfutott szolgáltatóvá vált. Ez látszik abból is, hogy tavaly a brit startup elsőként érte el az unikornis státuszt Európában.Oldalán a kontentkészítők 29 nyelven narrálhatják hangoskönyveiket, és személyre szabhatják a digitális hangot és annak intonációját.

Aki hangoskönyvet akar narrálni az ElevenLabs platformján, annak érdemes beruháznia a pro előfizetésre:

amíg az ingyenes verzió havonta csak 10 perc hanganyagot enged generáltatni, addig ez a pro csomagnál már 500 percre emelkedik.

Az ElevenLabs standja a tavalyi Londoni Könyvvásáron. Forrás: ElevenLabs / LinkedIn

A brit unikornis az elmúlt hónapokban egyébként nemcsak a szolgáltatásaival került reflektorfénybe: a startup tavaly december elején

megszüntette szervezetén belül a pozíciókat. Így nincsen már termékért felelős alelnök, műszaki vezérigazgató, vagy éppen növekedésért felelős vezető sem.

Mindezt azzal indokolta Victoria Weller, az ElevenLabs – most már csak korábbi – operatív alelnöke, hogy a pozíciók hajszolása eltereli a figyelmet a lényegről: arról, hogy az alkalmazottak a legtöbb pozitív hatást gyakorolják a vállalatra, és hogy az aktuális problémákra a legjobb ötletekkel álljanak elő.

NYITÓKÉP: PhotoMIX-Company / Pixabay / Needpix

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben