Hirdetés

18 startuppal bővül Magyarország legnagyobb nagyvállalati inkubátora

Új startupokkkal bővül Magyarország legnagyobb nagyvállalati inkubátora, a Start it @K&H.  Az idén kiemelten fenntarthatósági szempontok mentén is, rekorszámú jelentkező közül kiválasztott új csapatok innovatív ötleteikkel hatékonyan hozzájárulnak a szemléletformáláshoz, valamint a társadalmi és környezeti értékek megóvásához. A 6 hónapos fejlesztő programba bekerült startupok megújult, inspirációs közösségként működő budapesti, valamint a győri irodában kezdhetik meg a közös munkát.

Rekordszámú, 54 jelentkezés érkezett a Start it @K&H őszi szemeszterére, akik közül 18 új startup került be Magyarország legnagyobb nagyvállalati inkubátorába. A kiválasztás során hagyományosan a csapatok elhivatottságát, az ötletük piaci innovációját és a vállalkozás üzleti megvalósíthatóságát vizsgálják. Mindezek mellett idén egy új tényező is szerepet játszott a döntésben: a startup társadalomra és környezetre gyakorolt hatása. „A sikeres vállalkozást nem csak az üzleti eredményei határozzák meg, hanem az is, ahogyan hozzájárul a környezet megóvásához és a közösség igényeihez. Mi ebben hiszünk, kiemelten szeretnénk olyan innovatív ötleteket támogatni és üzletileg eredményes vállalkozássá fejleszteni, amelyekkel fenntarthatóbb jövőt építhetünk” – árulta el Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.

Hangsúly a környezet megóvásán

Részben a szabályozási változások, részben a vállalati CSR törekvések miatt, szinte minden iparágban helyet kap a fenntarthatóságra való törekvés. Mindez összecseng azzal, hogy a fogyasztók egyre inkább a fenntartható megoldásokat keresik, így a befektetők is ezeket a vállalkozásokat finanszírozzák. Az inkubátorba bekerülő csapatok növekvő része is ezen igényekhez igazodik, leginkább a környezet védelmére és megóvására fókuszálva. Karbonsemleges kiszállítás, klímasemleges energiaellátás, a talaj „egészségét” szem előtt tartó tápoldat – pár példát kiemelve a program új csapatainak megoldásai közül.

Változik az inkubátor

A 2017-ben indult, mára két helyszínen, Budapesten és Győrben működő inkubátorprogramba eddig 21 iparág, 75 csapata nyert felvételt, hogy termékfejlesztési, befektetéskeresési céljaikat megvalósíthassák. A startupok mellett azonban maga az inkubátor is sokat változott az évek alatt, azért, hogy még hatékonyabban támogathassa a csapatok fejlődését. „A Start it @K&H inkubátor lényege a szakmai támogatás és a tudásmegosztás. A szakértő mentorok, a K&H által biztosított hazai- és nemzetközi kapcsolatrendszer és a partnercégek bevonása mellett, a jövőben még nagyobb hangsúlyt fog kapni az inkubátor közösségépítő szerepe is, melyet megújult budapesti közösségi irodánk is támogat. Itt változatos érettségi szakaszban lévő – induló, fejlett és már sokat tapasztalt alumni –  csapatok dolgozhatnak együtt 6 hónapon keresztól, ami így egyfajta inspirációs közösség lesz a vállalkozások számára” – emelte ki a legfontosabb változásokat Németh Balázs.

A Start it @K&H új, budapesti és győri csapatai

  • tOURmix: A platform a karbonsemleges kiszállítást támogatja azáltal, hogy összehangolja a megrendelt termékek útját és az emberek közlekedését.
  • Going To Be: A program szakmákat és hivatásokat mutat be gyakorlati módon, hogy a diákok saját tapasztalataik alapján hozhassák meg pályaválasztási döntéseiket.
  • FBsoil: A csapat olyan tápoldatot fejleszt, amely környezetbarát módon táplálja a sovány erdőtalajt.
  • Stress-Pass: A megoldás gyorsan és hatásosan csökkenti az akut stresszt, egyúttal segíti a hosszú távú életmódváltást.
  • ECO: Napelem rendszerrel támogatja a klímasemleges energiahálózat elterjedését.
  • PetWiseCare: A csapat állatorvok és szakértők bevonásával képez professzionális állatgondozókat, majd egy platformon keresztül közvetíti őket.
  • Wenerate: A szoftver energiatanácsadást nyújt a cégek számára.
  • Hydrobot: A vízalatti robot beprogramozott útvonalon képes felderíteni az ivóvíz-hálózatot és felvételt készíteni róla, korai fázisban észlelve a hibákat.
  • AgroFilter: A csapat bárki számára elérhetővé teszi és forradalmasítja a karbon kiegyenlítés piacát.
  • WeDo: Az alkalmazás az aktivitás nyomonkövetésével segíti a fiatalokat abban, hogy hatékonyabbak és motiváltabbak legyenek.
  • Quantum: A teljes mértékben digiális és automatizált startup a diákfoglalkoztatottságra fókuszál.
  • TerrariumControl: A terráriumi környezet teljes automatizálására szolgáló megoldás a hőmérsékletet, fényt és a páratartalmat is szabályozza.
  • SportMateClub: A felhő alapú megoldás egy platformon gyűjti össze a sportklubbok minden igényét, és teszi jobban elérhetővé az edzők és a sportolók számára.
  • OneTwoBeer: Az automatizált sörcsapoló robot megoldja a nagy események és fesztiválok sorbanállási problémáit.
  • ClickNCruise: Egy virtuális asszisztens, ami leegyszerűsíti és személyre szabja a hajótúrák ajánlatait.
  • Apropó: A diákok életét megkönnyítő platform összegyűjti a diákkedvezményeket.
  • DriveLine: A csapat automatizált sofőrszolgálatot kínál, ahol az ügyfél egy szabadúszó söfőrökből álló flottából válogathat igényei szerint.
  • Flame: Vonuló tűzoltók, mentők és egyéb beavatkozó csoportok számárafejlesztett applikáció, ami megkönnyíti a vészhelyzetekben való koordinálást.

A Start it @K&H eddigi üzletfejlesztési eredményei és a hazai startup közösség fenntarthatóságot segítő szemléletformáló tevékenysége miatt felkerült az “Effekt 2030 – A közösségi befektetések” díj shortlistjére is, ahol szeptember 24-én délig lehet szavazni az inkubátorprogramra.

Mennyire tartják hasznosnak a vezetői képzéseket a magyar cégvezetők?

A STRT összesen 142 cégvezetőt kérdezett meg arról, hogy az őket a vezetői kihívásokra felkészítő tanfolyamokra miért járnak, mik a legfontosabb szempontok egy-egy képzés kiválasztásánál, és mennyit fizetnek értük évente. A kutatás nem volt reprezentatív, így a magyar cégvezetőkre nézve általános következtetéseket nem lehet levonni.

Bővebben

Sok mindent meg kell még értenünk a mesterséges intelligenciáról, és ebben nem segít az, ha a rémhírekből tájékozódunk

A Fenntartható Városok alapítója, dr. Bartuszek Lilla szerint előbb vagy utóbb minden társadalom el fog jutni oda, hogy a megfelelő funkciókra használja az AI-t. Azonban ennek a folyamatnak még csak az elején vagyunk, és nem lesz holnaptól Kánaán az új technológiának köszönhetően. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Nem női megoldásokkal kell orvosolni a nők problémáit a startupvilágban

Ha az ökoszisztéma és a társadalom állít gátakat a női startupperek elé, nem az a megoldás, hogy a nőkhöz szólunk a kifejzetten rájuk koncentráló kezdeményezésekkel: a gátmászás helyett a gátak lebontását lenne érdemes támogatni.

Bővebben

Huszák Loretta: Ha egyetemi oktatóként félnék a mesterséges intelligenciától, már évekkel ezelőtt fel kellett volna mondanom

A Budapesti Corvinus Egyetem Kisvállalkozás-fejlesztési Központjának adjunktusa, Huszák Loretta szerint félreértés, hogy az egyetemek korlátoznák a mesterséges intelligencia használatát, de őszinteséget várnak a hallgatóktól arról, ha AI segítségét veszik igénybe. Erre azért is szükség van, mert a Z generációs diákok még nem elég érettek arra, hogy felelősségteljesen használják a mesterséges intelligenciát. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Fektess be gyerekmesékbe: hamarosan startol a Meskete kampánya a Tőkeportálon

A közösségi gyermekmeseplatform, a Meskete grandiózus tervei közt szerepel mesterséges intelligencia integráció a nemzetközi terjeszkedéshez, gyerekbarát applikáció és rendezvényszervezés is. Akik a Tőkeportálon induló közösségi finanszírozási kampányba beszállnak, összesen 18-21 százalékos üzletrészt szerezhetnek. Emellett a cég meseíró pályázatot is hirdet.

Bővebben

A mesterséges intelligencia skálázhatóvá teheti még az időt is a startup-ökoszisztémában

Ha eseményekre az ember az AI avatárját tudná elküldeni, skálázhatóvá válna egy nem skálázható tényező, az idő – mondja Tarczali Patrícia, a Future Proof Consulting társalapítója. Fetter István, a CIB Bank Kisvállalkozások Szegmens Menedzsment vezetője szerint viszont lehet, hogy közel sem lesz olyan robbanásszerű az AI fejlődése, mint gondoljuk. Páros interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Sokkal inkább megéri a barátokra támaszkodni startupperként, mint a családtagokra

Szinte régiótól függetlenül a családjukra támaszkodnak a korai szakaszban lévő startupperek, ha pénzügyi támogatásról van szó. Pedig egy barát sokkal többet segíthet, főleg ha a startup-ökoszisztémában is jártas: hatékonyabban tud értékalapon tőkedonációt és tanácsot adni, vagy éppen bemutatni befektetőknek. Összefoglaltuk a Startup Genome elemzését.

Bővebben

Kiszáradt a magyar startuppiac – de valóban probléma ez?

Nincs Magyarországon elég jó és ambíciózus startup, ami most, hogy drasztikusan lecsökkent a startupokba befektethető tőke mennyisége, mutatkozik meg. Mi akkor a megoldás? A kevés, de jó minőségű startupok felemelésén dolgozni, vagy a különböző szinten lévő projektek edukálása és a most induló csapatok finanszírozása, hogy sok év múlva legyen lehetőségük sikersztorivá válni? Biás Csongor, Györkő

Bővebben

A nikotinfüggést csökkentő és az idősgondozás Airbnb-jét megálmodó csapat is bekerült start it @K&H inkubációs programjába

A K&H Csoporthoz kötődő nagyvállalati inkubációs program célja, hogy a bármely területről érkező csapatokat segítsék abban, hogy projektjüket fejlesszék, és elérjenek a következő érettségi fázisba. A program ehhez szakmai mentorációt, közösségi irodát és széles kapcsolati hálót is biztosít a résztvevőknek.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások