Hirdetés

Amerikai startup is a színvonalas magyar mentorprogramot választotta

Szerdán este ért véget a Design Terminal őszi szemeszterének mentorprogramja, ami már annak elindulását megelőzően is sosem látott nemzetközi érdeklődésnek örvendett – rekord számú pályázat érkezett. Az intenzív képzési időszakot a rendkívüli szakmai színvonalon megrendezett Demo Day zárta, ahol a közönségdíjat az elmúlt időszakban sok figyelmet kapott Cogito nyerte el.

A Design Terminal őszi szemesztere a 2014 óta működő program legintenzívebb időszaka volt, aminek eredményeként az összes startup szintet tudott lépni vállalkozásával – hangsúlyozta megnyitó beszédében Böszörményi Nagy Gergely, a Design Terminál vezetője. Az esemény az elmúlt három hónap Mentorprogramját zárta le, ami ugyan évről évre fejlődik, de a szervezők saját bevallása szerint ez alkalommal már az elejétől kezdve felülmúlta a várakozásaikat. Jó indikátora ennek az a tény, hogy rekord számú érdeklődő csapat pályázott a programra, és nem csak hazai, hanem nemzetközi szinten is nagy népszerűségnek örvendett, hiszen 56 országból jelentkeztek. A kiválasztott magyar csapatok között sikeresen helytállt a bostoni SocialMap is, melynek csapata a program miatt költözött Budapestre.

Az elmúlt három hónap alatt a csapatok cégként is fejlődtek, de megtanulták azt is, hogy hogyan tudnak együttműködni vállalati partnerekkel. Mindebben a Magyarországon egyedülálló, professzionális mentorközösség segítette a vállalkozásokat.

„Minden csapat jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt időszakban. Nagy utat jártak be – mind a cégalapítók személyes vezetői készségeinek, mind a vállalkozások értékajánlatának tekintetében. Büszkék lehetünk a közös munkával töltött három hónapra” – mondta el a rendezvény és a program összegzéseként Böszörményi Nagy Gergely.

„Fontos hozadéka az elmúlt szemeszternek, hogy a program szakmai színvonalán is emelni tudtunk. Ezért köszönettel tartozunk a résztvevő startupoknak, akik folyamatos és konstruktív visszajelzéssel segítették a munkánkat”

– tette hozzá. Beszámolt arról is, hogy az idei év új kihívások elé is állította a program szervezőit. Egy beválasztott csapat a szemeszter közben nem teljesítette a mentorok által támasztott elvárásokat, így a Design Terminal történetében először a kizárás mellett döntöttek. „Fontos, hogy a profin és elkötelezetten dolgozó csapatokkal szemben igazságosak legyünk, és a közös munkában mindenkitől ugyanazt az elkötelezettséget követeljük meg. Az egyre növekvő érdeklődés miatt, a jövőben a kiválasztásban és a szemeszter során is magasabbra rakjuk a lécet, még szigorúbbak leszünk.”

A programot sikeresen teljesítő és a szerdai rendezvényen bemutatkozási lehetőséghez jutó csapatok pitchei rendkívül meggyőzőek voltak, eredményeiket izgalmas elemekkel és történetekkel szemléltették. Kiderült többek között, hogy a hatékony tanulást segítő közösségi platformot fejlesztő Cogito sikeresen fejlesztette termékprototípusát, megszerezte első fizető ügyfelét, új csapataggal bővült és kijutott az Őfensége, András yorki herceg által alapított Pitch@Palace startup verseny globális döntőjére. A fotósok és videósok közvetítésével foglalkozó Photon új fejezetet nyitott történetében; csapatuk, menedzsmentjük, a platformjuk, stratégiájuk és ügyfélszerzési tevékenységük is látványosan fejlődött a 3 hónap alatt. Az amerikai SocialMap új piaci stratégiáját köszönheti a programnak. Az online ügyfélszolgálatot fejlesztő Wellcome.chat megoldása ötletből élő szolgáltatássá vált 2 fizető ügyféllel, üzleti kapcsolatainak száma pedig 20-ról 70-re nőtt a program ideje alatt. A Microsoft Imagine Cup globális döntőse, a kiterjesztett valóságot az oktatásban használó Innobie elindította platformja tesztelésre kész verzióját, amelyet már két iskolában is kipróbáltak élesben a diákok.

A pitcheket a szakmai zsűri véleményezte, majd kérdésekkel tették próbára a fiatal vállalkozók felkészültségét. Az este végén aztán a közönség dönthetett arról, hogy melyik csapat kapja meg a záróesemény díját. A választásuk a Cogitora esett.

,,A Design Termináltól olyan minőségű mentoringot kaptunk, aminek nagy szakmai előrelépést és sok-sok inspirációt köszönhetünk.”

„Ugyan kiforrot ötlettel és kezdetleges folyamatokkal jöttünk ide, három hónap után most rendezett menedzsmenttel, elkészült prototípussal álltunk a Demo Day színpadára, úgy hogy megjártuk Londont és az első ügyfelünk vásárlásán is túl vagyunk.” – mondta el Majtán Máté a nyertes csapat nevében. “Az, hogy a Demo Day közönsége minket talált a legérdemesebbnek arra, hogy elhozzuk az est díját egy újabb megerősítés és hasznos visszajelzés a számunkra azzal kapcsolatban, hogy jó úton járunk. Nagy lendülettel fogunk hozzá a következő fél év teendőinek!” A Cogito nyereménye egy hat hónapos irodahasználati lehetőség a HubHub felajánlásából.

A Demo Dayen az aktuális szemeszter csapatain kívül az alumni tagjaként beszámolt eredményeiről az Aeriu is, akik olyan nemzetközi jelentőségű partnerek bevonását lépték meg többek között, mint az IKEA, illetve a világhírű orvosi jövőkutató, a The Medical Futurist Institute vezetője, Dr. Meskó Bertalan nyújtott betekintést előadásában a digitális egészségügy világába. A gála mozgalmas networkinggel és állófogadással ért véget.

A Mentorprogram tavaszi szemeszterére január 15-én megnyílt a jelentkezés, a Design Terminal február 18-ig várja a leginnovatívabb hazai és nemzetközi startupok jelentkezését, a honlapján.

Bulgária lesz a felelős az Európai Unió kutatási, innovációs és startuppolitikájáért

A bolgár Ekaterina Zaharieva lesz a startupokért, kutatásért és innovációért felelős biztos a 2024-2029-es uniós ciklusban. A döntés ugyan formálisan még nem végleges, de valós politikai esélye nincs annak, hogy ne a 49 éves, jogász végzettségű, bolgár politikus töltse be ezt a biztosi posztot.

Bővebben

A mai kockázatitőke-piac nagy lehetőségeket teremt a kiemelkedő startupoknak, de óriási nyomást is helyez rájuk – mondja a HVCA elnöke

A nagy befektetések és az emelkedő értékelések teljesítési kényszert helyeznek a startupokra, így a befektetések sikeressége azon áll, hogy hogyan alakulnak az exit lehetőségek – miközben ezekről a lehetőségekről egyre kevesebb szó esik. Ilyen témákat fog körüljárni a HVCA szeptemberi konferenciája – ígéri Molnár András, a HVCA új elnöke.

Bővebben

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben