Hirdetés

Hogy kerülnek magyar egyetemisták II. Erzsébet királynő elé?

A felsőoktatást közösségi élménnyé varázsló Cogito hamarosan II. Erzsébet brit királynő előtt prezentálhat. A Start it @K&H inkubátorban és a Design Terminal Mentor Programjában működő fiatal egyetemistákból álló startup csapat ugyanis az InPut Program támogatásával részt vesz az András, yorki herceg által alapított Pitch@Palace startup verseny nemzetközi döntőjén, amit az Egyesült Királyság legrégebbi királyi rezidenciáján rendeznek meg, december 9-12. között.

A versenyen ismét lesz közönségdíj, ahol a magyar csapatra itt lehet szavazni: https://peopleschoice.pitchatpalace.com/entry/323/181204053749-cogito

A közösségi média környezetbe ágyazott online oktatási platformot létrehozó Cogito szoftver nemcsak az előkelő harmadik helyet érte el az András York hercege által alapított Pitch@Palace vállalkozói verseny hazai fordulóján, de egyben a közönségdíjat is elhozta. Ezzel a Start it @K&H inkubátorban működő startup bekerült abba a nemzetközi csapatba, akik innovatív fejlesztésüket – meghatározó nemzetközi döntéshozók és befektetők mellett –személyesen II. Erzsébet brit királynő előtt is prezentálhatják. Az András York hercege által 2014-ben alapított Pitch@Palace nemzetközi startup verseny célja, hogy bemutassa, támogassa a fiatal és innovatív vállalkozókat. Az eseményre Londonban a St. James Palace-ban kerül sor, 2018. december 9-12. között, de a londoni döntő közönségdíjának nyertesére már most is lehet szavazni: https://peopleschoice.pitchatpalace.com/entry/323/181204053749-cogito

Jegyzetkörmölés és -vadászat helyett közösségi élmény

A Cogito csapata egy olyan közösségi platformot hozott létre, amelyben a jelenlegi oktatási rendszer találkozhat a hallgatói igényekkel és a jövőbeli technológiák adta lehetőségekkel. A hallgatók és az oktatók közösen szerkeszthető tananyagot készíthetnek, megoszthatják saját szakmai tartalmukat – legyen az akár egy élőben közvetített műtét vagy egy érdekes esettanulmány –, emellett pedig nagyban megkönnyítheti a vizsgafelkészülést is.

A Cogito, közösségi médiaként funkcionáló  dokumentumszerkesztő, tehát rendkívül gyors, egyszerű és hatékony kommunikációt, valamint információátadást tesz lehetővé a hallgatók és az oktatók között – ezzel varázsolva közösségi élménnyé az intézményi jellegű felsőoktatást. Céljuk, hogy fejlesztésük segítségével hatékonyabbá, és még sikeresebbé tegyék a felsőoktatást.

A kezdetek és csapat

A hat fős csapat tagjai egyetemistaként saját bőrükön tapasztalták azokat a nehézségeket, amelyeket ötletükkel megoldanak. 2017. októberében kezdték el a közös munkát a problémák felkutatásával, 2018. őszén bekerültek a Start it @K&H inkubátor programjába, akikkel idén szeptermberben újabb 6 hónapra hosszabbítottak szerződést, valamint 2018. októberében felvételt nyertek a Design Terminal Mentor Programjába is. Ezeken a programokon keresztül rengeteg, legfőképpen mentori, tanácsadói  segítséget kapnak.
A srácok jól ismerik, hogy milyen a felsőoktatásban hallgatóként, hiszen ketten orvostanhallgatók a Semmelweis Egyetemen, hárman pedig a BME-n tanulnak mérnök informatikusnak, egyikük pedig frissen végzett mérnök informatikus. Nemsokára a Semmelweis Egyetem lesz az első, aki kipróbálhatja a Cogito rendszerét.

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben