A felsőoktatást közösségi élménnyé varázsló Cogito hamarosan II. Erzsébet brit királynő előtt prezentálhat. A Start it @K&H inkubátorban és a Design Terminal Mentor Programjában működő fiatal egyetemistákból álló startup csapat ugyanis az InPut Program támogatásával részt vesz az András, yorki herceg által alapított Pitch@Palace startup verseny nemzetközi döntőjén, amit az Egyesült Királyság legrégebbi királyi rezidenciáján rendeznek meg, december 9-12. között.
A versenyen ismét lesz közönségdíj, ahol a magyar csapatra itt lehet szavazni: https://peopleschoice.pitchatpalace.com/entry/323/181204053749-cogito
A közösségi média környezetbe ágyazott online oktatási platformot létrehozó Cogito szoftver nemcsak az előkelő harmadik helyet érte el az András York hercege által alapított Pitch@Palace vállalkozói verseny hazai fordulóján, de egyben a közönségdíjat is elhozta. Ezzel a Start it @K&H inkubátorban működő startup bekerült abba a nemzetközi csapatba, akik innovatív fejlesztésüket – meghatározó nemzetközi döntéshozók és befektetők mellett –személyesen II. Erzsébet brit királynő előtt is prezentálhatják. Az András York hercege által 2014-ben alapított Pitch@Palace nemzetközi startup verseny célja, hogy bemutassa, támogassa a fiatal és innovatív vállalkozókat. Az eseményre Londonban a St. James Palace-ban kerül sor, 2018. december 9-12. között, de a londoni döntő közönségdíjának nyertesére már most is lehet szavazni: https://peopleschoice.pitchatpalace.com/entry/323/181204053749-cogito
Jegyzetkörmölés és -vadászat helyett közösségi élmény
A Cogito csapata egy olyan közösségi platformot hozott létre, amelyben a jelenlegi oktatási rendszer találkozhat a hallgatói igényekkel és a jövőbeli technológiák adta lehetőségekkel. A hallgatók és az oktatók közösen szerkeszthető tananyagot készíthetnek, megoszthatják saját szakmai tartalmukat – legyen az akár egy élőben közvetített műtét vagy egy érdekes esettanulmány –, emellett pedig nagyban megkönnyítheti a vizsgafelkészülést is.
A Cogito, közösségi médiaként funkcionáló dokumentumszerkesztő, tehát rendkívül gyors, egyszerű és hatékony kommunikációt, valamint információátadást tesz lehetővé a hallgatók és az oktatók között – ezzel varázsolva közösségi élménnyé az intézményi jellegű felsőoktatást. Céljuk, hogy fejlesztésük segítségével hatékonyabbá, és még sikeresebbé tegyék a felsőoktatást.
A kezdetek és csapat
A hat fős csapat tagjai egyetemistaként saját bőrükön tapasztalták azokat a nehézségeket, amelyeket ötletükkel megoldanak. 2017. októberében kezdték el a közös munkát a problémák felkutatásával, 2018. őszén bekerültek a Start it @K&H inkubátor programjába, akikkel idén szeptermberben újabb 6 hónapra hosszabbítottak szerződést, valamint 2018. októberében felvételt nyertek a Design Terminal Mentor Programjába is. Ezeken a programokon keresztül rengeteg, legfőképpen mentori, tanácsadói segítséget kapnak.
A srácok jól ismerik, hogy milyen a felsőoktatásban hallgatóként, hiszen ketten orvostanhallgatók a Semmelweis Egyetemen, hárman pedig a BME-n tanulnak mérnök informatikusnak, egyikük pedig frissen végzett mérnök informatikus. Nemsokára a Semmelweis Egyetem lesz az első, aki kipróbálhatja a Cogito rendszerét.