Hirdetés

350 ezer dolláros angyalbefektetést vont be a magyar DynamO Pricing

A saját fejlesztésű árazómotort fejlesztő startup célja a friss tőkével, hogy a következő években globális szereplővé váljon a dinamikus jegyárazási piacon.

A 2017-ben alapított DynamO Pricing egy saját fejlesztésű árazómotorral lépett a piacra, ami elsősorban az eseményszervezőknek, színházaknak, fesztiváloknak és sportkluboknak segít abban, hogy a jó árképzéssel növeljék a nézők számát és a jegyárbevételt, miközben minimalizálják az árazással járó élőmunkaigényt, és csökkentsék a piaci volatilitásnak való kitettséget.

A magyar startup fontos mérföldkőhöz érkezett: 350 ezer dollár (közel 130 millió forint) értékben zárta angyalbefektetői körét, amivel értékelése a 8 millió dollárt (majdnem 3 milliárd forintot) érte el.

A befektetést összesen 8 angyalbefektető jegyzi, köztük a magyar startup-ökoszisztémából is ismert szereplők, mint Györkő Zoltán és a Balabit korábbi vezetői, akik Bodrogközi Lászlóval, a Neuron Software alapító tulajdonosával immár második alkalommal szavaztak bizalmat a cégnek.

Mellettük a DynamO néhány ügyfele is csatlakozott a körhöz, például Litkai Gergely, a Dumaszínház társtulajdonosa, valamint Zékány András, az OptiMonk pénzügyi vezetője.

A befektetők között van továbbá egy korábbi Google-alkalmazott és a Cognizant mesterséges intelligenciáért felelős nemzetközi fejlesztési vezetője, ahogy az Intellinvest Zrt. is, amelynek hátterét a Mensa HungarIQa tagjai adják.

Mint az az erről szóló sajtóközleményben szerepel:

a friss tőkebevonás célja a vállalat nemzetközi terjeszkedésének felgyorsítása, különösen az amerikai és nyugat-európai piacokon, valamint a termék további piacot differenciáló funkcióinak fejlesztése.

NYITÓKÉP: DynamO Pricing

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben