Hirdetés

Nemzetközi akcelerátorprogramban dolgozhatsz együtt piacvezető vállalatokkal

Az MIT partnerségével létrehozott akcelerátorprogram, a StartSmart CEE célja, hogy támogassa a közép-kelet-európai régió startupjait abban, hogy ötleteiket validálják, és innovációjukkal nemzetközi piacra lépjenek. Ennek során olyan iparági kulcsszereplőkkel dolgozhatnak együtt a startupok, mint a a Warner Bros., a Rossmann vagy a CVC Capital Partners. Mutatjuk a részleteket.

Elindult, és egészen július 25-ig tart a jelentkezés a StartSmart CEE-be, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) partnerségével létrehozott akcelerátorprogramba,

A program célja, hogy támogassa a közép-kelet-európai régió startupjait abban, hogy ötleteiket validálják, és innovációjukkal nemzetközi piacra lépjenek.

A most 16. alkalommal induló StartSmart CEE-ben korábban már összesen több mint 300 startup akcelerációjában vett részt, amelyhez több mint 300 VC és angyal, több mint 220 mentor és iparági szakértő, valamint több mint 50 nagyvállalati partner járult hozzá.

Kik jelentkezhetnek, és hogyan épül fel a program?

Ahogy a StartSmart CEE honlapján olvasható, a nyári programban két kohortot töltenek fel a szervezők.

Az egyik a #ReThink Academy Cohort:

itt a korai életszakaszban lévő startupok 5 hónapon keresztül releváns üzleti oktatást és átfogó mentorálást kapnak annak érdekében, hogy a termék gyorsabban piacra léphessen, pótolja a csapat üzleti kompetenciájának hiányosságait, illetve felkészítse a startupot az ügyfelekkel (vállalatokkal) való együttműködésre.

Egyaránt jelentkezhetnek csapatok és egyéni vállalkozók, az viszont fontos, hogy a startup a program fókuszterületeinek valamelyikére koncentráljon. Ezek:

  • Food & Agritech,
  • Health Tech & Insurtech,
  • Retail Tech,
  • Big Data & Artificial Intelligence,
  • Media & Content Transformation,
  • Energy Efficiency & Environmental Sustainability,
  • Customer Engagement,
  • Social Impact.

A másik a Pilot Ready Cohort, ahol

a már növekedési szakaszban lévő startupok kapnak arra lehetőséget, hogy a program vállalati partnereinek egyikével közösen dolgozzanak a termék piaci illeszkedésének tökéletesítésén, valamint a növekedési stratégián.

Ide már csak azon projektek jelentkezését várják, ahol van legalább kétfős alapítói csapat, valamint MVP, továbbá a fenti iparágak valamelyikében illeszkedik a vállalkozás.

A jelentkezés elbírálása során fontos szempont az is, hogy a startup megoldása illeszkedjen a nagyvállalati partnerek megoldásra váró kihívásaiba – ezek jellemzően az adott iparág kulcsszereplőit takarják. A mostani kohortban olyan cégekkel működhetsz együtt, mint a Warner Bros., a Discovery Poland, a PZU, a MASPEX, a Polpharma, a Rossmann, a CVC Capital Partners, a Smart Soft Solutions, valamint a Credit Agricole Csoport alá tartozó EFL.

Pénzjutalom is jár a legjobb projekteknek

Fontos tudnivaló a program kapcsán, hogy az nem equtiy alapú, tehát az akceleráció fejében nem kell tulajdonrészt átadniuk az alapítóknak. Pénzbeli ösztönző viszont van:

a #ReThink Academy Cohort résztvevői korlátozott számban 90 ezer eurós (átszámítva 35,5 millió forintos) jutalomban részesülhetnek, melyet technológiai fejlesztésre és tesztelésre fordíthatnak a csapatok.

A Pilot Ready Cohort résztvevői közül pedig a legnagyobb társadalmi hatással rendelkező projekt, melynek kulcsfontosságú tagja 30 év alatti, 25 ezer eurós (közel 10 millió forintos) díjazásban részesül.

A StartSmart CEE akcelerátorprogramról további információkért és a jelentkezéshez kattints ide.

NYITÓKÉP: A StartSmart CEE Demo Day eseménye 2024 februárjában. Forrás: StartSmart CEE / Facebook

Fetter István: Arra nevelnek minket, hogy ne kérdőjelezzük meg a status quo-t, és ne csináljunk új dolgokat

A CIB Bank Kisvállalkozások Szegmens Menedzsment vezetője szerint részben ebből a kulturális szemléletből vezethető le, hogy nem akarunk vállalkozni, ha meg vállalkozunk, akkor félünk a kudarctól, és a kudarcok elveszik a kedvünket a további vállalkozástól.

Bővebben

Szakacsits Szabolcs: A finnek ugyanolyan paranoiásak, mint a magyarok, csak a finn ökoszisztémában megtanultak optimistának is lenni

A Tuxera alapítója szerint mi, magyarok azt tanultuk meg a történelmünkből, hogy bizalmatlannak és paranoiásnak kell lennünk ahhoz, hogy túléljünk, ami a startup-ökoszisztémában is kifejti a hatását. A finn és a magyar ökoszisztémát egyaránt jól ismerő angyal óvatosabb is lett, miután Magyarországra érkezett, de azt mondja, emiatt nem szomorkodik.

Bővebben

Tisztítaná az ökoszisztémát, ha tudnánk, hogy a befektetők hogyan jönnek ki a deal-ekből – de ki lehet ezt deríteni egyáltalán ?

Balogh Petya szerint nagy szükség lenne arra, hogy ne csak zárt ajtók mögött beszéljünk arról, hogy vannak jobb és rosszabb befektetők, és minőségi javulást érnénk el azzal, ha tételesen látnánk, hogy melyik befektető milyen deal-eket kötött, és azokból hogyan jöttek ki. Györkő Zoltán szerint azonban egy ilyen kimutatást nagyon nehéz lenne alátámasztott információkkal kivitelezni.

Bővebben

Mezőgazdasági és élelmiszeripari kihívásokra fiatal fejlesztők javaslatait várja a NAK TechLab

A NAK TechLab agrár startup programja a mezőgazdaságban és élelmiszeriparban fellelhető kihívásokat térképezi fel, melyre fiatal fejlesztők, startupok, valamint kutatók megoldási javaslatait keresik. A programba bevont piaci szereplők garantálják, hogy piacfókuszú, a gazdálkodókat érdemben érintő szolgáltatások és termékek kerüljenek kidolgozásra.

Bővebben

Sok óvodánk van a startupoknak, de egyetemi szinten már alig tanítjuk őket

A STRT inkubációs programjának vezetője szerint a tehetségek jó része ma nem a magyar startupvilágba tartanak, és akik mégis belépnek az itthoni ökoszisztémába, azok is sokszor kóvályognak az ugyanazt az alaptudást kínáló programok között. „Egyetemi” szintű startuptudást transzferelni viszont akkor lehetne, ha ezek a programok egymásra épülve segítenék a startupokat a következő szintre jutásban.

Bővebben

Hogyan építs lokális ökoszisztémát? A Nagyváradi Tech Hub példáján keresztül bemutatjuk

A romániai Nagyvárad történelmi okokból sokáig az olyan üzleti és IT fellegvárak, mint Bukarest vagy Kolozsvár árnyékában volt kénytelen élni. Ezen a helyi gazdasági szereplők a városvezetéssel összefogva próbálnak változtatni, és feltenni Nagyváradot a térképre. Ennek érdekében a politika nem rest megfogadni azt, amit a tőlük független szakemberek mondanak, és támogatni projektjeiket. A Nagyváradi Tech

Bővebben

Amíg nem sikerül skálázni az újságírók számát, addig a média kihagyott ziccer marad a startup-ökoszisztéma számára

Nagy szükség lenne egy virágzó, plurális médiakörnyezetre a startupvilágban, ami tisztítani tudja az ökoszisztémát, és ami rendszerszinten képes betölteni az ökoszisztéma fejlesztését szolgáló funkciók sokaságát. A közéletben az újságírók képesek ilyesfajta hatást elérni – csak az ottani piac éppenséggel nem kong úgy az ürességtől, mint a startupmédia.

Bővebben