Hirdetés

700 milliós tőkebevonást zárt az Oriana

Második körös tőkebevonását zárta le az Oriana a Hiventuresszel. A startup finanszírozásába emellett több új magánbefektető is letette voksát a low-code technológiai platform fejlődése mellett.

A folyamatosan változó üzleti igényekhez alkalmazkodó rendszerek fejlesztése akkor a leggyorsabb, ha magát a fejlesztést is közelebb visszük az üzleti élethez. Ennek támogatására jöttek létre az olyan fejlesztési platformok, melyek nem igényelnek mély fejlesztői ismereteket.  Ezek az úgynevezett low-code vagy no-code technológiák. “A miénkhez hasonló újabb platformok előre elkészített komponenseket és mintákat – mint építőkockákat – bocsájtanak rendelkezésre azért, hogy a jól megtervezett elemekből gyorsan lehessen kisebb vagy akár komplex alkalmazásokat építeni átlagosan az egyéni fejlesztéshez szükséges idő 50%-a és 35%-kal alacsonyabb költségek mellett.” – mondta Basa Richárd, az Oriana ügyvezető igazgatója.

A 2002-ben alapított Oriana egy összeolvadást követően 2019 óta vesz részt a magán- és állami szektorban működő szervezetek legösszetettebb folyamatautomatizációs kihívásainak megoldásában és vállalkozásaik digitalizálásában. Az elmúlt években az Oriana partnerhálózata is jelentősen bővült, jelenleg Európa szerte 22 aktív partnerrel, 8 országban vannak jelen, többek között az Egyesült Királyságban, Németországban, Svájcban és Lengyelországban. A Hiventurestől és a Dr. Szőke Csabától és családjától most bevont tőke egy részét is a további külföldi, valamint stabil partnerhálózat kialakítására fordítják.

“A bevont tőkéből tovább folytatjuk az Oriana platform fejlesztését és az azon futó applikációk fejlesztését is, amit hamarosan ügyfeleink és partnereink is használatba vehetnek. Úgy gondoljuk, hogy a legújabb szoftverünk paradigmaváltást fog hozni, mivel minden eddiginél jobban megkönnyíti majd a rajta futó üzleti logikák fejlesztését, bővítését, illetve az előre gyártott elemek felhasználását.” – tette hozzá Basa Richárd.

„A low-code piacban óriási potenciál rejlik, amire ékes bizonyítékul szolgál az Oriana eddigi növekedése és üzleti eredményei. Épp ezért, és a tapasztalt menedzsmentnek hála az újabb körös befektetés könnyű döntés volt.” – mondta Szluha Dénes, a Hiventures növekedési befektetési programjának igazgatója. A kockázati tőkebefektetőn kívül a nemzetközi piacra lépésnél közreműködik majd Dr. Szőke Csaba nemzetközi angyal- és family office befektető (és családja), akik szintén jelentős összeggel szálltak be a tőkeemelésbe. Emellett az Invescom további befektetések előkészítésére és lebonyolítására alkalmas profi társaságként lépett a tulajdonosi körbe. A több mint 20 éves M&A tanácsadói tapasztalatukkal segítenek fókuszban tartani a tőkebevonást és az exit opciókat a további stratégiai lépéseknél is.

Az Oriana hosszútávú célja az európai partnerhálózat bővítése

“A legfontosabb célunk jelenleg, hogy tovább bővítsük a platformon elérhető elemek és applikációk számát, illetve a No-code és integrációs képességeit fejlesszük. A Covid időszak kicsit lelassította a külföldi terjeszkedésünket, de az idei évben már látjuk az elmozdulást” – mondta Basa Richárd.

Az Oriana a spanyol és görög piacon is partneri tárgyalásokat folytat, illetve több vállalati felhasználó jelenleg is fejleszti saját szoftvereit az Oriana Platformon, amivel jelentősen gyorsítják piacra lépésüket és csökkentik kockázataikat.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben