Hirdetés

Az Egyesült Királyság fintech unikornisa bank lett

Banklicencet kapott a Revolut, a 2015-ben Londonban megalapított európai fintech-unikornis. A hírt csütörtökön jelentették be, Az engedély lehetővé teszi a cég számára, hogy hagyományos bankok által nyújtott szolgáltatásokat kínáljon, beleértve a teljes folyószámlákat, a fogyasztói és üzleti hiteleket és a folyószámlahiteleket.

A jelenleg 3 millió ügyféllel rendelkező startup eredetileg prepaid-kártyákkal foglalkozott; azzal, hogy az EKB-től banki jogosítványt kapott, lényegében teljes körű banki szolgáltatások nyújtására is jogosult lett, beleértve a betétgyűjtést, hitelezést is. Az eddig hiányzó európai betétbiztosítási védelem is járni fog a revolutos számlákra, ami azt jelenti, hogy 100 ezer euróig kártérítést kapnak az ügyfelek betéteikre, ha a startup valamiért csődbe megy – írja a CNBC alapján a Portfólió. A Revolut szerint körülbelül hat hónap lesz, mire a licenccel szerzett új jogosultságokat Európa-szerte implementálják. A cég következőnek brit banklicencet tervez igényelni.

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben