A bolgár szolgáltató Óbudán nyit új coworking irodahelyiséget: az ennek apropóján szervezett ME.E.T. CEE rendezvényen a résztvevők Magyarországról, Bulgáriából, Csehországból, Ausztriából, Romániából és Lengyelországból is építhetnek kapcsolatokat a startup- és az IT-ökoszisztéma képviselőivel. A november 8-i esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
ME.E.T. CEE néven rendezi meg november 8-án szófiai Puzl CowOrKing budapesti irodahelyiségének nyitórendezvényét.
A Puzl közösségi irodaszolgáltató – mint arról korábbi cikkünkben részletesen írtunk – küldetése, hogy a nemzetközileg fragmentált IT- és startupszektort összekapcsolja, és irodahelyiségein keresztül hidat képezzen a rokon közösségek között.
Szófia után ennek szellemében nyitja meg a bolgár piacvezető irodahelyiség-szolgáltató a második coworking irodaházát Budapesten.
A közép-kelet-európai régió színe-javát összetereli a ME.E.T. CEE
A ME.E.T. CEE egy egész napos, nyitott és ingyenes (de regisztrációhoz kötött) rendezvény, ami kifejezetten nagy hangsúlyt fektet a kapcsolatépítésre –
lehet majd találkozni sikeres startupokkal és az IT-ökoszisztéma képviselőivel Magyarországról, Bulgáriából, Csehországból, Ausztriából, Romániából és Lengyelországból is.
A régiós fókusz meglátszik azon is, hogy az eseményt a Puzl több mint 15, hazai és külföldi intézmény bevonásával szervezi meg. Magyar partner például a Startup Hungary, a Tőkeportál, a HunBAN, az Impact Ventures, az Oktogon Ventures, vagy az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC). Külföldi partnerként pedig megjelenik többek között a szófiai LauncHub, a prágai Credo Ventures, a SaaS ügynökség StanVision, vagy a CEE régióra szakosodott innovációs és technológiai médium, a Recursive.
A budapesti Puzl irodahelyiség még idén augusztusban, a felújítás alatt. Forrás: Puzl CowOrKing Budapest / Instagram
Ahogyan Thibaut Taittinger, a Puzl CowOrKing ügyvezető igazgatója a Startup Online-nak küldött sajtóközleményben kifejtette:
„Mivel a szervezők mindannyian meghívják a saját közönségüket a ME.E.T. CEE -re, így a vendégek olyan emberekkel is kapcsolódhatnak, akikkel általában nem.”
Mire számíthatsz a networkingen túl?
A kapcsolatépítés mellett a szervezők szakmai programokkal is készülnek:
- régiós VC-khez foglalhatsz időpontot, hogy 30 percig segítsen neked az ötleted finomításában, üzleti modelled kidolgozásában, piacra lépési stratégiádban vagy megvizsgálja a startupod növekedési lehetőségeit;
- speed mentoring keretében beszélgethetsz sikeres startup- és scaleup-alapítókkal;
- gyakorlati és mesterkurzusokon vehetsz részt, így például dizájnerekkel vitathatod meg a céges vagy saját weboldalad UI/UX kérdéseit, vagy AI-kurzus keretében tájékozódhatsz a chat appok jövőjéről;
- előadásokat és kerekasztal-beszélgetéseket hallgathatsz meg a fundraising, fintech, AI, dizájn és skálázódási témákban, vagy akár arról, hogy milyen tényezők segítik és gátolják a növekedést a közép-kelet-európai startup-ökoszisztémában.
A november 8-án tartandó ME.E.T. CEE rendezvényről további információkat az esemény honlapján találsz, regisztrálni pedig ezen a linken keresztül tudsz.
Miért éri meg a Puzl irodahelyiségébe költöznie egy startupnak?
A bolgár szolgáltató Óbudán, a korábbi Goldberger Textilgyárat alakította át egy 850 fős kapacitású, modern irodaépületté, ahol startupok, scaleupok, IT-szakemberek és fejlesztők egy térben dolgozhatnak.
Az egykori Goldberger Textilgyár épülete idén júniusban, még a felújítás előtt. Forrás: Puzl CowOrKing Budapest / Instagram
A Puzl CowOrKing célja a vállalkozások kényelmének kiszolgálása és hatékonyságuk növelése az olyan apró, de fontos részletekre való odafigyeléssel, mint a természetes fény, a gyors internet, az ergonomikus berendezés, az extra méretű egyedi íróasztalok, a korszerű légkondicionáló rendszer és a 24/7-es irodai hozzáférés.
Ahogyan a Puzl ügyvezetője kifejtette:
„Különösen az IT-szektorra jellemző, hogy az irodai szolgáltatások mellett a nehezebben számszerűsíthető tényezők is egyre jobban felértékelődnek egy irodatér kiválasztásakor: a támogató közösség, az inklúzió, a munkaterületek valódi fenntarthatósága és a hangulat, a hasonló gondolkodású közösség, a tanulási és szórakozási lehetőségek.”
Ennek mentén a Puzl rendszeresen szervez közösségi eseményeket, meetupokat és bulikat, ahol a hangsúly a tudásmegosztáson és a kapcsolatépítésen van.
További előnye a Puzl irodahelyiségeinek a rugalmasság, ami ma már elsősorban nem a bérleti szerződések hosszában, hanem a szerződési feltételekben mutatkozik meg. Például abban, hogy van lehetőség a bérelt terület bővítésére vagy csökkentésére, vagy egy másik irodába költözésre ugyanazon szolgáltató területén belül, ugyanazon kondíciók mellett.
Ezek mind fontos szempontok lehetnek a startupok számára, akiknek a legtöbbször nagyon is költséghatékonyan kell működniük a sikerességhez, és nagy adag rugalmasságot igényelnek.
NYITÓKÉP: Puzl CowOrKing