A Startup Online a GITEX EUROPE hivatalos magyarországi médiapartnere.
+ + +
A Startup Online-on is ismertetett, európai uniós „Choose Europe for Science” kezdeményezéssel, valamint a belebegtetett „Startup és Scaleup Stratégiával” Európa technológiai ágazata az exponenciális növekedés és fejlődés új szakaszába lép, amelyet az táplál, hogy Európa újra a kutatásra, a technológiai tehetségekre és a késői fázisú befektetések növelésére irányítja a figyelmét.
Az Atomico legfrissebb, „State of European Tech” jelentése szerint az európai technológiai szektor 2025-ben 2,95 billió euró értékre nő, ami ötszörös növekedést jelent az egy évtizeddel ezelőtti 518 milliárd euróhoz képest. Már csak ezért is tart érdeklődésre számot, hogy a North Star Europe rendezvényen bemutatkoznak a regionális élvonalba tartozó, legígéretesebb startupok.
A GITEX EUROPE x Ai Everything részeként május 21-23. között a Messe Berlinben debütáló North Star Europe a régió legnagyobb és leginkább nemzetközi startup-, akcelerátor- és befektetői eseménye lesz, ahol több mint 80 országból, több mint 750 startup és több mint 600 nemzetközi befektető találkozik
– ez utóbbiak összesen több mint 1 billió dollár (880 milliárd euró) értékű vagyont kezelnek.
A North Star Europe a GITEX EUROPE x Ai Everything startupmotorja, amelyet a KAOUN International szervez, partnerei pedig a Berlini Szenátus Gazdasági, Energiaügyi és Közszolgáltatási Hivatala, a Német Szövetségi Gazdasági és Klímavédelmi Minisztérium, a Berlin Partner for Business and Technology, valamint az Európai Innovációs Tanács (EIC).
Széles nemzetközi részvétellel az új piacokhoz és tőkéhez való hozzáférésért
Berlin globális vonzerejét tükrözi a North Star Europe nemzetközi jellege, amelyen alapítók, kockázati tőkebefektetők, az ökoszisztéma támogatói és technológiai vezetői egyaránt részt vesznek: megtalálhatóak lesznek a legnagyobb delegációk között Németország, Franciaország, Olaszország, India, Kazahsztán, Lettország, Spanyolország, Hollandia, Marokkó, Portugália, Szerbia és Dél-Korea képviselői is.
A North Star Europe-on a különböző technológiai ágazatokból is bemutatkoznak startupok: a top öt ágazat az AI, a climate tech, a deeptech, az health tech és a cybersecurity lesz, de találkozhatunk díjnyertes projektekkel a fintech, a gyártástechnológia, az edtech és a kreatív gazdaságok területéről is.
A résztvevők első kézből szerezhetnek tapasztalatot az Egyesült Arab Emírségek úttörő innovációjáról is, amely rávilágít arra, hogy hogyan lehet közösen újrarajzolni a határokat az ország és Európa számára az AI, a technológia, a kutatás és a digitális adaptáció területén. Az eseményen a dubaji Digitális Gazdasági Kamara, a Gazdasági és Turisztikai Minisztérium és a Gazdasági Minisztérium nemcsak a mesterséges intelligencián alapuló innovációkat mutat be, hanem Berlinbe hozza – a sok más terület mellett – a pénzügyeket és az egészségügyet innováló startupokat és technológiai központokat, továbbá a Dubai Digital Authorityt és az ország jelentős, összekapcsolt kormányzati szolgáltatásait.
A leginkább Európa-centrikus startup show
A North Star Europe első mérföldkőnek számító, 35 európai államot felvonultató rendezvényén közel 400 korai fázisban lévő európai vállalat és nemzeti digitális fejlesztőszervezet lesz jelen. Németország legjelentősebb startup- és befektetési központjai közül ott lesz:
- a De:Hub,
- a Start2 Group
- és a Deutsche Zentrum für Luft- und Raumfahrt (DLR) is,
akik a légi közlekedés, az űrkutatás és a mélytechnológia területén mutatják be a legújabb projekteket és megoldásokat.
Matthias Notz, a Start2 Group globális vezérigazgatója elmondta: „Az európai startup- és kkv-térség ugyan gazdag innovációban és vállalkozói energiában, azonban
közös lendületre van szükség, ahol a nemzetek, a befektetők és az ökoszisztéma építői együtt lépnek fel a növekedés elősegítése érdekében. Az időzítés különösen a méretnövelő vállalkozások esetében kritikus: a finanszírozásnak lépést kell tartania az ötletekkel.
A megfelelő környezet megteremtése, ahol egy helyen tudnak értelmes és hatékony kapcsolatokat építeni a startupok, a vállalkozások és a tőke, nemcsak hasznos, hanem szükséges is.”
A kiállításon Európa vállalkozói erejét tovább növeli az Európai Innovációs Tanáccsal (EIC) – az EU kiemelt deeptech scaleupjával – való stratégiai együttműködés. A 10 milliárd eurós programot működtető EIC a GITEX EUROPE x Ai Everything rendezvényen tartja meg eddigi legnagyobb startupbemutatóját, ahol több mint 40 deeptech vállalkozás mutatja be az európai innováció jövőjét. Ezek közé tartozik:
- a NASA-val együttműködő, atomi pontosságú 3D nanotechnológiát fejlesztő, dán ATLAND 3D,
- valamint a világ egyetlen kriogénmentes, az abszolút nulla fokként ismert 0 Kelvin alatti hűtésszolgáltatója, a német Kiuntra, amely technológiájával elősegíti a kvantuminfrastruktúra skálázását.
A szélesebb régióban lévő növekedési potenciált mutatja, hogy a Szerbiai Kereskedelmi és Iparkamara és a Bolgár KKV-fejlesztési Ügynökség is több mint 20 innovatív vállalatot hoz a német fővárosba. Lettország, a Cseh Köztársaság, Kazahsztán és Horvátország feltörekvő ökoszisztéma-központjai is képviseltetni fogják magukat, hangsúlyozva ezzel a kontinens legdinamikusabb és legnyitottabb innovációs központjának jelentőségét.
A startupok növekedésének ösztönzése a korai és a késői fázisban lévő vállalkozásoknak szóló programokkal
A North Star Europe kiemelt terepe lesz annak, hogy összekapcsolja a növekedési és a későbbi szakaszban lévő alapítókat a vállalati és kormányzati ügyfelekkel, valamint a késői szakaszú befektetésekkel. Ennek keretében rendezik meg az AWS támogatásával
a GITEX ScaleX programot, amely 25 kockázati tőkefedezetű, gyorsan növekvő vállalatot támogat a világ minden tájáról. Továbbá a világ egyik legjelentősebb pitch versenyeként a Supernova All-Stars is megrendezésre kerül, ahol feltörekvő alapítók mutathatják be innovációikat, és versenyezhetnek a 100 ezer eurós pénzdíjért.
Európa első számú befektetői kapcsolatépítő platformja
A befektetői együttműködések és a terjeszkedés globális kiindulópontjaként a North Star Europe befektetői programja megteremti a feltételeket a startupok gyorsabb növekedéséhez. Az eseményen olyan vezető befektetők fogják keresni az új finanszírozási lehetőségeket, mint:
- az osztrák Speedinvest,
- a francia Cathay Innovation, Partech Ventures és Serena VC,
- a német Earlybird, High-Tech Gründerfonds, T Capital, Cherry Ventures, 468 Capital és DN Capital,
- a japán ITOCHU Corporation,
- a luxemburgi Apis
- és a holland 33 Equity.
A 10X színpadon fogják továbbá megrendezni az egyik legmeghatározóbb, szakértői konferenciaprogramot is, amely olyan témákat jár majd körbe, mint:
- a cégek skálázása a seed fázistól a tőzsdei bevezetésig,
- hogyan lehet eligazodni az összetett globális technológiai világban,
- a lokálistól a globális terjeszkedésig tartó út mikéntje,
- valamint a kockázati tőkefinanszírozás változó keretei.

A színapdon olyan meghatározó unikornisok képviselői is jelen lesznek, mint:
- Alexandre Prot, a francia Qonto társalapítója és vezérigazgatója,
- Justin Grooms, az amerikai Bolt vezérigazgatója,
- Carsten Höltkemeyer, a német Solaris vezérigazgatója,
- Sinead Fitzmaurice, az ír TransferMate vezérigazgatója,
- Hannah Huber, a német Flix technológiai és műszaki igazgatója,
- valamint Mats Solberg, a norvég reMarkable vezető tervezője.
Hozzájuk csatlakoznak még a nemzeti ökoszisztémák érdekeltjei és vállalati befektetői, köztük:
- Milena Stoycheva, a bolgár Innovációs és Növekedési Minisztérium igazgatósági tagja,
- Jager McConnell, az amerikai Crunchbase vezérigazgatója,
- Joerg Landsch, a Deutsche Bank központi vállalati kockázatitőke-vezetője,
- illetve Costanza Carissimo, a német Cathay Innovation befektetési igazgatója.
A North Star Europe a GITEX globális technológiai és startuprendezvények hálózatának része, amelyet Németországban, Marokkóban, Nigériában, Szingapúrban, Thaiföldön, Vietnamban és (globális zászlóshajó országként) az Egyesült Arab Emírségekben rendeznek meg. További információkért kattints a GITEX EUROPE honlapjára.
KÉPEK: GITEX EUROPE