Hirdetés

Megérkezett Magyarországra a Lightyear – korlátlan hozzáférést biztosít a tőzsdékhez, rejtett díjak nélkül

A Lightyear, az ex-TransferWise alapítói által létrehozott európai befektetési platform, ma bejelentette magyarországi indulását. A platform az első olyan eurózónán kívüli terjeszkedése, amely lehetővé teszi, hogy felhasználói többdevizás számlájukkal korlátlan hozzáférést kapjanak a globális tőzsdékhez, miközben elkerülik a rejtett díjakat. A Lightyear eddig már 35 millió dolláros befektetést vonzott be, befektetői között olyan nagy nevek találhatók, mint a Lightspeed Venture Partners és Sir Richard Branson. A magyarországi indulás újabb lépést jelent a cég globális terjeszkedésében, amelynek célja, hogy az európai befektetési piac meghatározó szereplője legyen.

A Lightyear, amelyet a TransferWise korai alkalmazottai, Martin Sokk és Mihkel Aamer alapítottak, felrázza az európai lakossági befektetési környezetet azáltal, hogy a világ legnagyobb részvénypiacaihoz való hozzáférést alacsony, átlátható árazással kombinálja. Az alapító páros 2020 nyarán kezdett el dolgozni az ötleten, miután rájöttek, hogy ugyanúgy látják: Európában a befektetések még mindig nehezen elérhetőek a lakosság nagy részének.

Hagyományosan, ha az európai befektetők a nemzetközi piacokhoz akartak hozzáférni, különféle díjakkal szembesültek, például tranzakciós és letétkezelési díjak, de leginkább rejtett deviza átváltási díjak. Miután a Wise-nál eltöltött idő alatt megszüntették a külföldre való pénzutalás problémáit, Martin és Mihkel most hasonlóan tesznek a befektetésekkel. A Lightyear teljes csapata pedig olyan fintech óriások ex-alkalmazottaiból áll, mint a Wise, a Robinhood és a Revolut.

A Lightyear 2022 júliusában indult az eurózónában, milliók számára elérhetővé téve a globális részvénypiacokat. Azóta a platform iránt egyre nagyobb az érdeklődés Magyarországon is, már közel ötszázan iratkoztak fel a magyar várólistára. A Lightyear terjeszkedését mindig a kereslet vezérli, és Magyarország olyan piacnak bizonyult, ahol a befektetők lelkesen kutatják az egyszerű, olcsó befektetési módokat.

Több egyéb probléma mellett az olcsó, és a felhasználóbarát megoldások hiánya is hozzájárult a magyar befektetők eddigi rossz pozíciójához – a lokalizált élmény szintén nem volt része az elsősorban bankokon, illetve kisebb részben neobrókereken keresztül zajló befektetéseknek.

A Lightyear megoldást jelent ezekre a problémákra. A platform könnyen használható felülete lehetővé teszi a különböző tapasztalattal rendelkező befektetők számára, hogy a legtöbbet hozzák ki befektetéseikből.

A Lightyear 0,35%-ot számít fel valutaátváltáskor, 0,1%-os díjat (1 dollárban maximalizálva) a dollár alapú részvényekért, és 1 font /1 euró átalánydíjat az egyesült királyságbeli és európai részvényekért. Az ETF-ek (Exchange Traded Fund, magyarul: Tőzsdén Kereskedett Alap) a Lightyear végrehajtási díjai alól teljesen mentesülnek, így a gazdasági növekedéshez akár extra díjak nélkül is hozzáférhet bárki. A Lightyear töredékrészvény kínálatán keresztül pedig a felhasználók már 1 eurótól megkezdhetik a befektetést.

A pénzügyi megoldás alacsony és átlátható árazása, valamint a platformon kínált piaci és befektetési adatok célja, hogy olcsóbbá és mindenki számára elérhetővé tegye a globális részvénypiacokon történő befektetést. A fenti előnyök díjnyertes design-nal párosulva  kiemelkedő befektetési lehetőséget kínálnak Európa-szerte.

A Lightyear platform olyan egyedi funkciókat tartalmaz, mint a többdevizás számla. A felhasználók 12,25%-os kamatot kaphatnak a be nem fektetett pénzük után forintban. Az euróban, fontban vagy dollárban tartott összegek kamata a jegybankok, az Egyesült Államokban pedig a jegybank szerepét betöltő Fed által meghatározott alapkamatokon alapul: jelenleg 4% USD-nél, 3,5% GBP-nél és 2,25% EUR-nál.

Martin Sokk, a Lightyear társalapítója és vezérigazgatója, a következőket nyilatkozta: „Másfél évvel ezelőtt indítottuk el a Lightyear-t az Egyesült Királyságban az első felhasználók számára.  Mindössze kilenc hónappal ezelőtt pedig egyszerre 19 európai országban tettük elérhetővé az applikációt. Ezzel a Lightyear az első neobróker, ami Európa ekkora részét átfogja, és elérhetővé teszi az alacsony költségű, egyszerű befektetési lehetőségeket. Magyarország egy nagyon izgalmas új lépés számunkra, hiszen ez az első euróövezeten kívüli terjeszkedésünk. És ami a legfontosabb, hogy ügyfeleink, a magyarországi helyi befektetők kértek minket, hogy induljunk itt!”

Somogyi Flóra, kutatási vezető, hozzáteszi: „Magyarként nem is örülhetnék jobban, hogy Magyarországgal megtesszük az első lépésünket az eurózónán túlra. Magyarország egy olyan piac, ahol a befektetés nem olyan elterjedt, mint szeretnénk és hisszük, hogy lennie kellene. Többek között ez abból adódik, hogy nem lehet könnyedén hozzáférni befektetési lehetőségekhez. A Lightyear-rel létrehoztunk egy többvalutás számlát, amely lehetővé teszi a magyarok számára, hogy forintos számlát nyissanak az applikációban, és egyszerűen fektethessenek be az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, illetve Európa különböző piacain. A Lightyear végre a hétköznapi befektetőknek is elhozza azokat a szolgáltatásokat, amelyekhez eddig csak a szakemberek fértek hozzá.”

Sir Richard Branson, a Virgin Group alapítója a Lightyear-ről: „A pénzügyi piacok túl sokáig működtek túlságosan összetetten, magas belépési korlátokkal és nehezen érthető szakzsargonokkal. Martin, Mihkel és a Lightyear csapata lerántja a leplet a befektetések világáról – átláthatóbbá teszi azt, miközben edukáció által segít az embereknek abban, hogy a számukra leginkább megfelelő termékeket válasszák.”

 

A mesterséges intelligencia skálázhatóvá teheti még az időt is a startup-ökoszisztémában

Ha eseményekre az ember az AI avatárját tudná elküldeni, skálázhatóvá válna egy nem skálázható tényező, az idő – mondja Tarczali Patrícia, a Future Proof Consulting társalapítója. Fetter István, a CIB Bank Kisvállalkozások Szegmens Menedzsment vezetője szerint viszont lehet, hogy közel sem lesz olyan robbanásszerű az AI fejlődése, mint gondoljuk. Páros interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Sokkal inkább megéri a barátokra támaszkodni startupperként, mint a családtagokra

Szinte régiótól függetlenül a családjukra támaszkodnak a korai szakaszban lévő startupperek, ha pénzügyi támogatásról van szó. Pedig egy barát sokkal többet segíthet, főleg ha a startup-ökoszisztémában is jártas: hatékonyabban tud értékalapon tőkedonációt és tanácsot adni, vagy éppen bemutatni befektetőknek. Összefoglaltuk a Startup Genome elemzését.

Bővebben

Kiszáradt a magyar startuppiac – de valóban probléma ez?

Nincs Magyarországon elég jó és ambíciózus startup, ami most, hogy drasztikusan lecsökkent a startupokba befektethető tőke mennyisége, mutatkozik meg. Mi akkor a megoldás? A kevés, de jó minőségű startupok felemelésén dolgozni, vagy a különböző szinten lévő projektek edukálása és a most induló csapatok finanszírozása, hogy sok év múlva legyen lehetőségük sikersztorivá válni? Biás Csongor, Györkő

Bővebben

A nikotinfüggést csökkentő és az idősgondozás Airbnb-jét megálmodó csapat is bekerült start it @K&H inkubációs programjába

A K&H Csoporthoz kötődő nagyvállalati inkubációs program célja, hogy a bármely területről érkező csapatokat segítsék abban, hogy projektjüket fejlesszék, és elérjenek a következő érettségi fázisba. A program ehhez szakmai mentorációt, közösségi irodát és széles kapcsolati hálót is biztosít a résztvevőknek.

Bővebben

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások