Petróczi Rafael

Petróczi Rafael

A Startup Online vezető újságírója, szerkesztője. Pályáját közéleti újságíróként kezdte az Azonnali hírportálnál, majd az egykori Express Innovation Agency-ben merült el a startupok világában. Lenyűgözőnek tartja le a szféra színességét és merész, kockázatvállaló magatartását. A két világ között mozogva kamatoztatja újságírói tapasztalatát és a startup-ökoszisztémáról megszerzett tudását.

Rovat: Események

El kell juttatnunk a magyar tehetségeket külföldre – mondja Jonathan Medved, a HVCA Harsányi-díjasa

El kell juttatnunk a magyar tehetségeket külföldre – mondja Jonathan Medved, a HVCA Harsányi-díjasa
#esemény #Izrael #Harsányi János-díj #HVCA #HVCA-konferencia #Jonathan Medve #kockázati tőke #Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület #Molnár András #OurCrowd
Az izraeli sorozatvállalkozó szerint a magyar piac fejlődésében hatalmas szerepe van annak, hogy a magyar tehetségek külföldön szerezzenek tapasztalatokat és építsenek kapcsolatokat. Képriport a HVCA befektetési konferenciájáról.
Az 1991-ben megalakult Magyar Kockázati– és Magántőke Egyesület (HVCA) a magántőke- és kockázatitőke-ágazat érdekeit és szereplőit képviseli Magyarországon, továbbá szoros együttműködésben áll a magántőke- és kockázatitőke-ágazat nemzetközi szervezeteivel is. Ennek keretében rendezte meg immár 25. alkalommal a szervezet a befektetési konferenciáját szeptember 24-én a Budapest Music Centerben.
A konferencia a nemzetközi kapcsolatépítés mellett lehetőséget teremt arra is, hogy a résztvevők elemezzék és megvitassák a kockázati- és magántőke iparág, illetve a befektetési trendek aktuális, mérhető változásait.
Ahogyan Molnár András, a HVCA elnöke az esemény kapcsán elmondta: „Idén különösen nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy a régió több országából is meghívjunk előadókat és panelrésztvevőket, hogy színesítsük a szakmai diskurzust. Büszkén mondhatom, hogy Szerbiától Lengyelországig számos ország szakemberei tettek eleget a felkérésünknek (...). Ez lehetőséget ad arra, hogy még szélesebb perspektívából vizsgáljuk meg a kockázati- és magántőke-iparág helyzetét és kihívásait a kelet-közép-európai régióban.”
A HVCA-konferencia kiemelt előadója Jonathan Medved sorozatvállalkozó, az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, az OurCrowd tőkebefektetési közösségi finanszírozási platform alapítója és vezérigazgatója volt. A 68 éves szakember előadásában hangsúlyozta, hogy válság idején a kockázati tőke szerepe felértékelődik: a kockázati befektetők finanszírozzák ugyanis azokat a vállalkozásokat, melyek innovatív megoldásaikkal reagálnak a válság miatt a piacon keletkező új kihívásokra.
Hazánkra kitérve Medved hangsúlyozta a tehetségek szerepét a magyar piac fejlődésében. „Magyarország szerintem rendkívüli adottságokkal rendelkezik: a gasztronómia kiemelkedő, a természeti környezet gyönyörű, és számos tehetséges ember él itt, köztük világszínvonalú sportolók is. (...) Fontos azonban, hogy a világ is megismerje ezeket a tehetségeket. Segítsétek őket eljutni külföldre, hogy tapasztalatokat szerezzenek, kapcsolatokat építsenek és tanuljanak, mert mindez elengedhetetlen lesz ahhoz, hogy a magyar piac fejlődését a jövőben még jobban támogathassák” – mondta.
Egyúttal idén Jonathan Medved kapta meg a HVCA Harsányi-díjat is, amelyet a HVCA évente ítél oda egy olyan szereplőnek, aki kivételesen hozzájárult a vállalkozói folyamatok fejlesztéséhez, és nagy léptékben segítette azokat a vállalkozókat, akik később kapcsolódnak be a kockázati- és magántőke-iparágba. 

KÉPEK ÉS A FOTÓRIPORT ALAPJÁUL SZOLGÁLÓ SAJTÓKÖZLEMÉNY: Just Creative kommunikációs ügynökség

Olvasd el ezt is!

Miért éri meg magyar startupperként részt venni egy nagy nemzetközi technológiai expón?

#GITEX #GitexEurope #GITEXEurope 2025 #GITEX EUROPE x Ai Everything #AIDY Health #eChemicles #Grünfeld Henrik #IntelliSense #Prefixbox #Simon István #Szabó Gábor #Varga Eszter
Közhelyszámba megy, hogy egy nagy technológiai rendezvényen mennyi kapcsolatra lehet szert tenni – de pontosan milyenekre? Miről beszélgetnek ilyenkor a startupok képviselői, milyen konkrét lehetőségeket vázolnak fel nekik, és mennyi időbe telik, mire a cég ebből tényleges hasznot láthat. A GITEX EUROPE magyar résztvevőit kérdeztük.