Hirdetés

Digitális átállást segítő startup nyerte a Design Terminal pitch versenyét

A spanyol Maedcore fejlesztett már drónszimulációs rendszert és az emberi arcra effekteket vetítő projektort is. A Design Terminal akcelerációs programját lezáró pitch versenyen egy magyar startup, az ökológiai közösséget építő Beeco is ösztöndíjat nyert.

December 13-án egy Budapesten megrendezett pitch verseny keretében lezárult a Design Terminal mentorprogramja – áll a nemzetközi innovációs ügynökség által a Startup Online-nak küldött sajtóközleményben. A verseny győztesei egyenként egymillió forint ösztöndíjban részesültek. A legjobb pitch-et a digitális átalakulásra szakosodott, spanyol Maedcore startup adta elő, és további két, kiemelkedő teljesítményt nyújtó csapat is ösztöndíjat kapott.

Maedcore: Drónszimulációtól a sugárzásmérés megújításáig mindent vállalnak

A spanyol csapat mint multidiszciplináris tanácsadó cég abban segít az ügyfeleknek, hogy azok sikerrel kezdjenek el használni újfajta digitális megoldásokat.

Lehet hozzájuk fordulni mesterséges intelligenciát, mechatronikát, 3D modellezést, metaverzumot és adatelemzést érintő igényekkel is. A digitális újításoknak hála a megrendelő növelheti munkafolyamatainak hatékonyságát, csökkentheti költségeit, valamint új ügyfelekre tehet szert.

Így a Maedcore többek között fejlesztett már drónszimulációs rendszert, amiben az adott drón digitális mását használva lehet finomhangolni annak vezérlését, a sugárzás mértékét vizsgáló eszközt, ami részletes és pontos vizualizációval jeleníti meg a mért adatokat, az emberi arcra különböző effekteket vetítő projektort, vagy éppen az összeszerelő üzemekben a szegecsek számlálását megkönnyítő rendszert.

Újragondolt akcelerációs programban vehettek részt a startupok

A Maedcore innovációjával egy nemzetközi akcelerációs program pitch versenyének nyertese lett: a Design Terminal 2014 óta futó mentorprogramja komplex segítséget nyújt a növekedésben és az új piacok meghódításában a beválogatott startupoknak.

Ennek során szakmai képzéseket nyújtanak a résztvevőknek, munkájukat mentorok segítik, valamint a nemzetközi kapcsolatépítés lehetőségét is kiaknázhatják.

A mentorprogram ideális jelentkezője olyan startup, ami rendelkezik már letesztelt, piacra vihető prototípussal, megfelelő üzleti és technológiai szakértelemmel bír, valamint nemzetközi piacon kíván terjeszkedni.

2023-ban összesen négy kontinensről és tizenkét különböző országból jelentkeztek startupok, közülük 15-en vehettek részt a programban – többek között Magyarországról, Lengyelországból, Spanyolországból, Ausztriából és Nigériából.

Ahogyan a Design Terminal Startup Online-nak küldött sajtóközleményében áll: az akcelerációs folyamatot idén az ügynökségben újragondolták, meghosszabbították, ami így júniustól egészen decemberig tartott. A csapatokkal folytatott munka során kiemelt figyelmet fordítottak az üzleti terv fejlesztésére.

„Azzal, hogy a munkát az üzleti terv fejlesztésére fókuszáltuk, nemcsak a képzésnek adtunk keretet, hanem a csapatok és a kulcsmentorok közös munkájának is, ezzel mérhetővé téve a fejlődésüket. Ez egy olyan rendszer, amit a jövőben is megtartunk, fejlesztünk”

– fogalmazott Miklós Sári, a Design Terminal ügyfélkapcsolati vezetője.

Magyar startup is ösztöndíjat kapott

Amíg a Maedcore lett a pitch verseny abszolút győztese, addig két másik csapat sem maradt jutalom nélkül: az egyenként egymillió forintos ösztöndíjat megkapta még a magyar Beeco, valamint az ausztriai myCulture is.

A Beeco egy ökológiai iránytűként szolgáló appot fejlesztett, ami megkönnyíti, hogy a felhasználó környezettudatos döntéseket hozzon a mindennapokban.

Így térképen láthatja az ember a hozzá legközelebb eső szelektív hulladékgyűjtőket, csomagolásmentes boltokat vagy fenntarthatóan működő vendéglátóipari egységeket.

A Beeco átfogó célja az appal, hogy egy ökotudatos közösséget építsen.

A myCulture úgyszint appalapú megoldással állt elő: segítségével a művészetkedvelők személyre szabottan találhatják meg az őket érdeklő kiállításokat, kaphatnak emlékeztetőket, valamint a jegyfoglalás is egyszerűbbé válik számukra.

KÉPEK: Design Terminal

Két magyar csapat is dobogón végzett az EIT Jumpstarter program döntőjében

A nemzetközi versenyen a vállalatok ESG-stratégiájának fejlesztését segítő VeridianIQ, illetve a kiterjesztett valóságot használó, navigációs alkalmazást fejlesztő ARport is második helyezést ért  el a kategóriájában. Fotóriportunk az Európai Innovációs és Technológiai Intézet startupversenyéről.

Bővebben

Sírhelygondozó platformot kidolgozó csapat nyert az MCC és a Design Terminal inkubátorprogramjában

Az Ötlet Inkubátor program célja, hogy tehetséges fiatalok számára vállalkozásépítési ismereteket, alapvető gazdasági tájékozottságot, üzleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és értékes kapcsolati hálót nyújtson.

Bővebben

Újabb Vespucci Partners siker: orvostechnológiai startup kapott befektetést

A Vespucci Partners tőkealapkezelő befektetési portfóliójába tartozó innoMask Kft. egy újabb tőkebevonásnak köszönhetően továbblépett a magvető fázisból. A magyar startup egy olyan újgenerációs, altatásnál használt laringeális maszkot fejleszt, amely páratlan lesz az orvosi eszközök piacán. A tőkét a Széchenyi Alapok Zrt., az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította.

Bővebben

Biobubi: magyar cég rajzolja át a háztartási tisztítószerek piacát

Fenntartható és hatékony tisztítószereket árusít Háromfai Balázs és felesége Százhalombattáról. A flakonvisszaváltó rendszert is üzemeltető magyar vállalkozás 2019-es indulása óta mára országos ismertségnek örvend. A sikert megalapozó vízkőoldó mellett folyamatosan nő a biológiailag lebomló anyagokból készült termékek palettája, mosószer, mosogatószer, duguláselhárító, ablaktisztító, zsíroldó, felmosószer és kávégéptisztító is helyet kapott a könnyen kezelhető webshopban.

Bővebben

Ne lokálisan, hanem regionálisan gondolkodjunk, és tegyük közösen sikeressé Közép-Kelet-Európát – mondja a Puzl CowOrKing vezetője

A Puzl CowOrKing novemberben Budapesten nyitotta meg második közösségi irodaházát. Hogyan jutott el ide a bolgár szolgáltató? Miért pont Budapesten kezdik meg a regionális terjeszkedést, és milyen hatást kívánnak gyakorolni az IT- és startup-ökoszisztémára? Erről kérdeztük Thibaut Taittingert a Puzl CEO-ját.

Bővebben

Amerikai piacra segítené az ÓUVC az ütős sportolókat segítő DinkMate startupot

Az ÓUVC-től kapott 100 millió forintos befektetést a DinkMate csapata a pickleball játékosok fejlődését segítő technológiájának fejlesztésére és márkaépítésre is szeretné felhasználni. A hosszú távú célok között szerepel, hogy a startup a nemzetközi pickleball szövetség hivatalos digitális partnerévé váljon.

Bővebben