A spanyol Maedcore fejlesztett már drónszimulációs rendszert és az emberi arcra effekteket vetítő projektort is. A Design Terminal akcelerációs programját lezáró pitch versenyen egy magyar startup, az ökológiai közösséget építő Beeco is ösztöndíjat nyert.
December 13-án egy Budapesten megrendezett pitch verseny keretében lezárult a Design Terminal mentorprogramja – áll a nemzetközi innovációs ügynökség által a Startup Online-nak küldött sajtóközleményben. A verseny győztesei egyenként egymillió forint ösztöndíjban részesültek. A legjobb pitch-et a digitális átalakulásra szakosodott, spanyol Maedcore startup adta elő, és további két, kiemelkedő teljesítményt nyújtó csapat is ösztöndíjat kapott.
Maedcore: Drónszimulációtól a sugárzásmérés megújításáig mindent vállalnak
A spanyol csapat mint multidiszciplináris tanácsadó cég abban segít az ügyfeleknek, hogy azok sikerrel kezdjenek el használni újfajta digitális megoldásokat.
Lehet hozzájuk fordulni mesterséges intelligenciát, mechatronikát, 3D modellezést, metaverzumot és adatelemzést érintő igényekkel is. A digitális újításoknak hála a megrendelő növelheti munkafolyamatainak hatékonyságát, csökkentheti költségeit, valamint új ügyfelekre tehet szert.
Így a Maedcore többek között fejlesztett már drónszimulációs rendszert, amiben az adott drón digitális mását használva lehet finomhangolni annak vezérlését, a sugárzás mértékét vizsgáló eszközt, ami részletes és pontos vizualizációval jeleníti meg a mért adatokat, az emberi arcra különböző effekteket vetítő projektort, vagy éppen az összeszerelő üzemekben a szegecsek számlálását megkönnyítő rendszert.
Újragondolt akcelerációs programban vehettek részt a startupok
A Maedcore innovációjával egy nemzetközi akcelerációs program pitch versenyének nyertese lett: a Design Terminal 2014 óta futó mentorprogramja komplex segítséget nyújt a növekedésben és az új piacok meghódításában a beválogatott startupoknak.
Ennek során szakmai képzéseket nyújtanak a résztvevőknek, munkájukat mentorok segítik, valamint a nemzetközi kapcsolatépítés lehetőségét is kiaknázhatják.
A mentorprogram ideális jelentkezője olyan startup, ami rendelkezik már letesztelt, piacra vihető prototípussal, megfelelő üzleti és technológiai szakértelemmel bír, valamint nemzetközi piacon kíván terjeszkedni.
2023-ban összesen négy kontinensről és tizenkét különböző országból jelentkeztek startupok, közülük 15-en vehettek részt a programban – többek között Magyarországról, Lengyelországból, Spanyolországból, Ausztriából és Nigériából.
Ahogyan a Design Terminal Startup Online-nak küldött sajtóközleményében áll: az akcelerációs folyamatot idén az ügynökségben újragondolták, meghosszabbították, ami így júniustól egészen decemberig tartott. A csapatokkal folytatott munka során kiemelt figyelmet fordítottak az üzleti terv fejlesztésére.
„Azzal, hogy a munkát az üzleti terv fejlesztésére fókuszáltuk, nemcsak a képzésnek adtunk keretet, hanem a csapatok és a kulcsmentorok közös munkájának is, ezzel mérhetővé téve a fejlődésüket. Ez egy olyan rendszer, amit a jövőben is megtartunk, fejlesztünk”
– fogalmazott Miklós Sári, a Design Terminal ügyfélkapcsolati vezetője.
Magyar startup is ösztöndíjat kapott
Amíg a Maedcore lett a pitch verseny abszolút győztese, addig két másik csapat sem maradt jutalom nélkül: az egyenként egymillió forintos ösztöndíjat megkapta még a magyar Beeco, valamint az ausztriai myCulture is.
A Beeco egy ökológiai iránytűként szolgáló appot fejlesztett, ami megkönnyíti, hogy a felhasználó környezettudatos döntéseket hozzon a mindennapokban.
Így térképen láthatja az ember a hozzá legközelebb eső szelektív hulladékgyűjtőket, csomagolásmentes boltokat vagy fenntarthatóan működő vendéglátóipari egységeket.
A Beeco átfogó célja az appal, hogy egy ökotudatos közösséget építsen.
A myCulture úgyszint appalapú megoldással állt elő: segítségével a művészetkedvelők személyre szabottan találhatják meg az őket érdeklő kiállításokat, kaphatnak emlékeztetőket, valamint a jegyfoglalás is egyszerűbbé válik számukra.
KÉPEK: Design Terminal