Hirdetés

Az amerikai keresztények Istenről alkotott képe kísértetiesen hasonlít Elon Muskra

Ha megkérdezel egy csomó random embert arról, hogy hogy néz ki az Isten, akkor a válasz rendkívül változatos lesz. A legtöbbek szerint egy jóságos, középkorú apa karakter, de sokan úgy értelmezik, hogy Isten nemtelen. Az Istenről alkotott arcképek alapján az Észek-Karolinai egyetem pszichológus kutatói létrehoztak egy átlagolt arcot – és az internet felrobbant a tény láttán: kísértetiesen hasonlít Elon Muskra.

A kutatást úgy végezték, hogy 511 kereszténynek mutattak több száz pár emberi arcot, és minden párból ki kellett választani azt, amelyik szerintük jobban hasonlít az Istenre. Az így kapott eredményeket a kutatók összesítették, és a kiválasztott képek alapján megalkották azt az arcot, amit aztán újabb 400 résztvevővel véleményeztettek és jóváhagyattak.

A kapott arc meglepően modern és fiatal, frissen borotválkozott – tehát nem az a klasszikus felhőn ülő, nagyszakállú képe, mint a templomok freskóink. Ugyanakkor a Gimzodo kiszúrta, hogy az arc a legjobban Elon Muskra hasonlít, és ehhoz a véleményhez rengetegen csatlakoztak az interneten. Meg kell hagyni, kísérteties a hasonlóság…

A kutatás egyik szóvivője elmondta azonban, hogy pusztán arról lehet szó, hogy az emberek énközpontúsága abba az irányba torzítja a hívők Isten képét, amilyenek ők maguk is. „A kutatásunk azt mutatja, hogy az emberek hisznek Istenben, egy olyan mindenhatóban, aki nem csak úgy gondolkozik, mint ők, de úgy is néz ki mint ők.”

 

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben