Hirdetés

A Corvinuson vagy a BME-n tanulsz? Jelentkezz a Danube Cup nemzetközi pitch versenyre!

A Danube Cup célja, hogy megtalálja és segítse az ígéretes, validációt megkezdett csapatokat. A magyarországi körből továbbjutók Ausztriában folytatják a versenyt, ahol további 3 ország hallgatói projektjeivel mérkőznek meg.

Idén nyolcadik alkalommal rendezik meg a nemzetközi pitch versenyt, a Danube Cup-ot, amit 2016-ban két magyar egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hívott életre.

A Danube Cup célja, hogy megtalálja és segítse azokat az ígéretes innovatív csapatokat, amelyeknek tagjai a verseny partneregyetemein tanulnak.

A Danube Cup így jelenleg összesen 4 országból 8 dunamenti egyetemet foglal magába. Magyarországról a BCE-t és a BME-t, Ausztriából a Linzi Johannes Kepler Egyetemet és a Bécsi Közgazdaságtudományi Egyetemet, Németországból a Passaui Egyetemet, a Regensburgi Egyetemet és a Regensburgi Alkalmazott Tudományok Egyetemét, Szerbiából pedig a Belgrádi Egyetemet.

A versenyen tehát ezen 8 intézmény hallgatóiból álló projektek mérik össze innovációikat. A nemzetközi döntőt májusban a Linzi Johannes Kepler Egyetem rendezi majd meg, amire a nemzeti döntőkből kiválogatott csapatok kerülnek be.

A Danube Cup-ra nem elég, ha csak egy jó ötleted van: azt validálni is kell

A magyarországi döntőt április 17-én rendezi meg a BME-n a BME University Spinoff Startup Studio. Ahogyan a verseny leírásában a szervezők hangsúlyozzák,

a Danube Cup nem ötletverseny: ide olyan, 2023 előtt nem létező projekteket várnak, amelyek a validációt már megkezdték a potenciális vásárlók körében, legalább helyi szinten. Az ideális versenyző a lokális viszonyoktól független növekedési potenciállal is rendelkezik.

Prototípus megléte nem követelmény, az viszont igen, hogy a versenyzők harmadik féltől (például kockázatitőke- vagy angyalbefektetőtől) származó pénzügyi támogatásban nem részesülhettek korábban. A csapatok 2-5 fősek lehetnek, és többségében (de nem kizárólag) olyan tagokból kell állniuk, akik jelenleg is aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek a BCE-n vagy a BME-n.

Jelentkezni a Danube Cup magyarországi weboldalán keresztül lehet április 12-ig egy jelentkezési űrlap kitöltésével és egy 3 perces, angol nyelvű pitch videó elkészítésével. A videónak tartalmaznia kell:

  • a projekt értékeajánlatát és az innovatív megoldást,
  • a validáció eddigi eredményeit,
  • és egy indoklást, hogy a projekt miért illik a verseny profiljába.

A legjobb csapatok Linzben folytatják a versenyt

A jelentkezők közül a szervezők összesen 8 projektet válogatnak be az április 17-i döntőbe, akik 3 perces pitch keretében mutatják be magukat, angolul. A csapatok teljesítményét elismert akadémikusokból és iparági szakértőkből álló zsűri értékeli, és a legjobb 4 csapatot (2 corvinusos és 2 BME-s) juttatják tovább a májusi linzi nemzetközi döntőbe. Az itthoni eseményre egyénként április 16-ig nézőként is lehet regisztrálni a Danube Cup weboldalán keresztül.

A nemzetközi döntőbe összesen 16 csapat jut be, a Danube Cup mind a 8 partnerintézményéből 2-2 darab.

Annak érdekében, hogy Linzben a magyar projektek minél jobban megállják a helyüket, a döntőre készülve ingyenes konzultációt és felkészítést kapnak itthoni startup mentoroktól és pitch szakértőktől.

A továbbjutók ezen felül a projekt előrehaladását segítő díjakat is nyernek, amelyeket a verseny előtt fognak bejelenteni. A tavalyi nemzetközi döntőt egyébként egy magyar csapat, a BME-s Gellit nyerte, és 1000 eurós (közel 400 ezer forintos) támogatásban részesültek.

További információkat a Danube Cup 2024 magyarországi döntőjéről ide, a májusi linzi döntőről pedig ide kattintva olvashatsz.

NYITÓKÉP: A Danube Cup 2023. évi eseménye. Forrás: Danube Cup / Facebook

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben

Ne kelljen félnie a női alapítóknak a férfi befektetőktől a tőkebevonás során – ez a célja a Safe Raise kezdeményezésnek

A Safe Raise oldalán a női vállalkozók anonim módon oszthatják meg a nemi visszaélésekről szerzett tapasztalataikat. A kezdeményező Brooke Andrews maga is szenvedett el szexuális zaklatást startupja építése során, és a többi nő esetének összegyűjtésével szeretné segíteni az érdekérvényesítésüket, valamint edukálni a férfi központú kockázati tőkét.

Bővebben

Végleg lehúzza a rolót a Baltikum egyik unikornisvárományosa

Miután a Kevin. nem nyújtotta be pénzügyi beszámolóját, a litván nemzeti bank visszavonta pénzforgalmi intézményi engedélyét, azaz a startup nem nyújthat a továbbiakban pénzügyi szolgáltatást. A balti projekt társalapítója a bátortalan befektetőket okolja a kudarcért, és már be is jelentette új fintech startupjának megalapítását.

Bővebben

Unikornis született a németországi ökoszisztémában – idén először

Az EGYM fitnesz startup friss befektetési körével átlépte az egymilliárd dolláros értékelést, ezzel a 2024-es év első új német unikornisává válva. A startup az egészségügyi szaktudást kombinálja a mesterséges intelligenciával céges ügyfelei számára.

Bővebben

A Startup Safarival együttműködve szervezi meg idén a THBE a CEE4Impact Day konferenciát

A Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete (THBE) által szervezett CEE4Impact Day célja felhívni a figyelmet a pozitív társadalmi és/vagy környezeti hatást eredményező befektetésekre. Idén először a Startup Safari segítségével rendezik meg a konferencia előeseményét, az Impact Safarit, ahol impact vállalkozások nyitják meg kapuikat az érdeklődők előtt.

Bővebben

Elindult az INNOMEET – az innovációs párbeszéd új platformja az Óbudai Egyetemen

Az INNOMEET – az Óbudai Egyetem (ÓE) innovációs eseménysorozatának – célja, hogy közelebb hozza a startupok világát az egyetemi közösséghez, és bemutassa annak innovációs ökoszisztémáját az érdeklődők számára. Az esemény nyitó rendezvényének az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) biztosított lehetőséget.

Bővebben