Hirdetés

Virtuális prototipizálást, szervezetfejlesztést és inkubációt is ad a projektednek a Technocatalyst program

A Technocatalyst olyan projektek jelentkezését várja, amelyek lelassultak vagy elakadtak, de a következő szintre szeretnének lépni, legyen szó a termék vagy szolgáltatás fejlesztéséről, piacra viteléről vagy a szükséges pénzügyi támogatás megszerzéséről. A program három szereplő különböző szolgáltatási portfólióját hozza tető alá, így a résztvevők ott kapnak segítséget, ahol a leginkább szükségük van rá.

Mint arról a Startup Online-on már írtunk, új, a startupokat és innovatív projekteket segítő program indul, ami a Technocatalyst nevet kapta.

A több mint félmilliárd forint összértékű program teljesen piaci finanszírozású.

Jelentkezni május 2-áig lehet a program egyik stratégiai partnere, a NexGen Innovations Labs weboldalán keresztül.

Mit takar a Technocatalyst, és kik jelentkezhetnek?

Ahogy az a Startup Online-nak küldött sajtóközleményből kiderül,

a Technocatalyst egy komplex, projektinkubációt és hardver akcelerációt is tartalmazó program, amely különböző életszakaszokban – főleg a prototípusfázisban – segíti a megragadt projekteket az előrelépésben.

A Technocatalyst ezt az adott innovációhoz illeszkedő, egyedi szolgáltatáscsomaggal akarja elérni. Így rengeteg problémára nyújthat megoldást, legyen szó a termék vagy szolgáltatás fejlesztéséről, piacra viteléről vagy a szükséges pénzügyi támogatás megszerzéséről.

Ennek megfelelően a program olyan startupok, kutatási, fejlesztési és innovációs projektek, illetve piacra vezetésre váró szabadalmak gazdáit várja, akik

innovatív koncepciójukat már legalább kísérleti szinten igazolták.

Töredékére csökkenhet a prototípus-fejlesztésre fordított idő

A Technocatalyst három szervezet szolgáltatási portfólióját és tapasztalatát egyesíti, így a programba kerülő csapatok valóban ott jutnak támogatáshoz, ahol igazán szükségük van rá.

A startégiai partnerek egyike az eCon Engineering Kft., ami a nemzetközi piacon is jelen lévő, mérnöki szolgáltatóként az elmúlt több mint két évtizedben közel kétezer projektet valósított meg sikeresen ipari automatizálás és végeselemes szimulációs területeken.

Mint azt Kiglics Gábor, az eCon ügyvezetője elmondta, a Technocatalsyttal a vállalat egy régóta tervezett mérföldkőhöz ért: nemcsak ipari nagyvállalatoknak – mint a BMW, AxiomSpace, BorgWarner, Thyssenkrupp, vagy MAGNA –, hanem induló, innovatív vállalkozásoknak is műszaki támogatást nyújthat a jövőben.

A startupok előtt tehát megnyílik az út a mérnöki szimulációk világába, ahol költséghatékonyan, a legrövidebb idő alatt lehet minél jobb terméket fejleszteni, és előre ki lehet küszöbölni annak gyenge pontjait.

Így az eCon adja a program technológiai hátterét: a vállalat segíthet a projekteknek:

  • virtuális prototípus-fejlesztésben és -tesztelésben,
  • technológiai és műszaki validálásban,
  • mérnöki tanácsadásban,
  • az első gyártáshoz szükséges tesztdokumentáció készítésében és gyártásszervezésben is.

Ahogyan Kiglics Gábor kifejtette: „Célunk, hogy hozzájáruljunk új technológiák és startupok innovációinak gyors fejlődéséhez, erősítsük azok technológiai validációját, és töredékére csökkentsük a prototípus-fejlesztési fázis hosszát.”

Szervezetfejlesztési szolgáltatást is kínál a Technocatalyst

A Technocatalsyt szolgáltatási portfóliójához az eCon mellett a közel két évtizede komplex szervezet- és működésfejlesztéssel foglalkozó Innopod Solutions Kft. is hozzájárul. A cég nemzetközi nagyvállalatok (mint a magyar Suzuki és Mercedes-Benz, vagy az AUDI Hungaria), több mint száz hazai KKV, két tucat civil szervezet szervezetfejlesztési problémájával is foglalkozott, és néhány éve már a startupok világa sem ismeretlen előttük.

Ennek mentén az Innopod tanácsadóként segíthet:

  • az indulás dilemmáival küzdő alapítók támogatásában,
  • a sikeres csapat összeállításában,
  • a szerepek azonosításában és tisztázásában (tulajdonosi, vezetői, alkalmazotti és baráti szerepek),
  • a szerepekhez tartozó felelősségek tudatosításában,
  • kompetenciák fejlesztésében,
  • és általánosságban a kihívások kezelésében.

Mint azt Szonda Tamás, az Innopod ügyvezetője elmondta:

„Egy újonnan létrejövő vállalkozás, legyen bármilyen forradalmi technológia hordozója, a fejlődése közben humán fejlesztési szempontból hasonló kihívásokkal néz szembe, mint egy családi vállalkozás újgenerációs vezetője, vagy egy klasszikusan növekvő KKV tulajdonosa, esetleg egy multinacionális cég egyik önálló részlegének újonnan kinevezett vezetője.”

Szonda Tamás hozzátette, hogy cégüknél magabiztosak abban, hogy hogyan lehet az évtizedes tapasztalataikat új cégek korai fázisaiban hasznossá tenni.

A projektinkubáció sem hiányzik

A Technocatalyst harmadik startégiai partnere a 2023 év végén létrejött NexGen Innovations Labs, amiről bővebben ebben a cikkünkben írtunk, és ami egyúttal a Startup Online kiadója is. A NexGen célja, hogy személyre szabott szolgáltatáscsomagokat nyújtson az innovációmenedzsment és üzletfejlesztés területén ügyfelei számára.

Ennek megfelelően a NexGen:

  • üzletfejlesztési tanácsadást,
  • mentorálást,
  • befektetésre való felkészítést,
  • teljeskörű projektmenedzsmentet,
  • üzletiterv-készítést,
  • hazai és nemzetközi piacelemzést,
  • illetve további piacralépési támogatást kínál a programban.

Kölkedi Krisztián, a NexGen vezetője elmondta, hogy

a prototipizálás nehézsége, hosszúsága és költségessége, valamint a csapaton belüli szerepek nem megfelelő megosztása, vagy annak kohéziós gyengeségei mellett a projekt előrehaladásának nem megfelelő nyomonkövetése és menedzsmentje a harmadik kockázati pont, amire a Technocatalyst megoldást kínál.

Azt is hozzátette:  a program nem akar alternatívája lenni a már futó inkubátor- és akcelerátor programoknak, éppen ellenkezőleg: a NexGen a partnerségeket és a szinergiákat akarja kiaknázni az ökoszisztémában, így mások is küldhetnek jelentkezőket a Technocatalyst programba.

Hol szerezhetsz bővebb információkat?

A Technocatalyst programról bővebben a NexGen honlapján tájékozódhatsz, ahogy jelentkezni is ezen a linken keresztül lehet.

Emellett a program bemutatkozik a 22. Econ Konferencián is, amelyet április 11-én rendeznek meg a budaörsi Holiday Inn Budaörs hotelben.

NYITÓKÉP: A Technocatalyst program logója

A nikotinfüggést csökkentő és az idősgondozás Airbnb-jét megálmodó csapat is bekerült start it @K&H inkubációs programjába

A K&H Csoporthoz kötődő nagyvállalati inkubációs program célja, hogy a bármely területről érkező csapatokat segítsék abban, hogy projektjüket fejlesszék, és elérjenek a következő érettségi fázisba. A program ehhez szakmai mentorációt, közösségi irodát és széles kapcsolati hálót is biztosít a résztvevőknek.

Bővebben

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások