Hirdetés

A filmipar kiakadt a Netflixre

A filmkészítők körében rendkívüli felháborodást váltott ki a Netflix tervezett újítása, amely lehetővé tenné a sorozatok és filmek lejátszási sebességének módosítását. A jelenleg még csak tesztfázisban lévő funkciót az androidos mobiltelefonokon és táblagépeken lehet kipróbálni.

A funkció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a normális lejátszási sebességhez képest fele olyan lassan vagy másfélszeres gyorsításban nézzék a tartalmakat – írja az MTI a BBC beszámolója alapján. A Felkoppintva című filmet és a Netflixen futó Love című szériát is jegyző Judd Apatow “nevetségesnek és sértőnek” nevezte a Twitteren a tervezett újítást.

A hihetetlen család és a Mission: Impossible – Fantom protokoll rendezője, Brad Bird ugyancsak a mikroblogportálon reagált a tervezett újításra,

“a már most kivéreztetett mozis élményen ejtett újabb vágásnak”

nevezve azt. A streamingszolgáltató alelnöke, Keela Robinson közleményében aláhúzta, hogy rendszeresen tesztelnek olyan új funkciókat, amellyel javíthatják a Netflix nyújtotta élményt, és erre a mostani tesztre rengeteg visszajelzés érkezik, pozitív és negatív egyaránt.

“Ez egy olyan funkció, amely régóta elérhető a DVD-lejátszókon, és amelyre van igény a felhasználók részéről. Vannak, akik például újra akarják nézni kedvenc jeleneteiket, vagy lassabban szeretnének nézni egy tartalmat az idegennyelvű felirat miatt”

– jegyezte meg Robinson, hozzátéve, hogy a funkció bevezetéséről a visszajelzések alapján hoznak majd döntést.

A magyar mellett a holland tőzsdét is célba vette az OXO Technologies Holding

Az OXO célja, hogy már ne csak egy befektető legyen, hanem régiós szinten meghatározó, professzionális alapkezelő, és ennek részeként nemcsak a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában, hanem a holland Euronext – Amsterdam tőzsdén is tervezi részvényei bevezetését.

Bővebben

Mozdítsuk előre Európa 2,95 billió eurós technológiai ökoszisztémáját! – ezért gyűlnek össze a szereplők az első GITEX EUROPE expón

A North Star Europe a GITEX EUROPE x Ai Everything, a régió legnagyobb technológiai, startup és digitális befektetési rendezvényének részeként debütál. Az eseményen 750+ startup, 600+ befektető és a startup-ökoszisztéma globális szereplői találkoznak.

Bővebben

A nyár végéig nem érdemes számítani a Klarna IPO-jára

A nyilvános piaci bevezetéshez a fintech unikornis szeretne még nagyobb támogatást és lendületet látni – a cég IPO-terveire rálátó források szerint. Mindeközben a Klarna vezérigazgatója elismerte: kicsit túltolták az AI-alapú költségcsökkentést, és újra humán munkaerőt kell keresni.

Bővebben

Először finanszíroz kifejezetten európai alapokat az USA egyik legnagyobb alapok alapja, az Adams Street Partners

A 270 millió eurós összegből nagy szereplők általános alapjai és akár egyszemélyes mikroalapok is részesülhetnek – a lényeg a szakértelem, és hogy az alapokon keresztül a legjobb alapítókat tudja finanszírozni a világszinten jegyzett fund of funds.

Bővebben

Oszkó Péter: Ideje lenne Európának ráébrednie arra, hogy önállóvá kell válnia a technológiai és tőkepiacon

Az OXO Holdings vezetője szerint Európának megvan a képessége arra, hogy fel tudja használni az erőforrásait egy önálló, európai piac felépítésére, ahelyett, hogy hagyja az USA-nak és Kínának, hogy ők vegyék hasznát az itteni kapacitásoknak. Sőt, az USA-ban éppen kidurannó AI-lufi arra világít rá, hogy nem mindig az amerikai piacokra kell pakolnia a megtakarításokat. Interjúnk

Bővebben

Eladta a Sanofi a fogyasztói egészségügyi üzletága, az Opella 50 százalékos részesedését

Az eladás nem volt zökkenőmentes, az erős politikai ellenérzéseket váltott ki. A Sanofi végül úgy tudta amerikai vevőnek adni az Opella részvényeinek felét, hogy garanciákat vállalt a francia termelés fenntartására, és beengedte a francia állami befektetési bankot is a tulajdonosi körbe.

Bővebben

Az európai mesterséges intelligencia globális lendületet kap az első és legnagyobb technológiai, startup- és digitális befektetési eseményen

A GITEX EUROPE x Ai Everything a berlini bemutatkozására készül, miközben befolyásos vezetők és döntéshozók irányoznak elő határokon átnyúló, merész technológiai partnerségeket, a tőkéhez való hozzáférés bővítését és a mesterséges intelligencia gazdaságának felgyorsítását.

Bővebben