Hirdetés

Ukrajnával karöltve erősítik a régiós ökoszisztémát a V4-ek: elindult a V4-Ukraine Talent Fusion Program

A program célja, hogy komplex eszközökkel segítse a térség ígéretes innovátorait, enyhítve ezzel a régió innovációs problémáin: a tőke- és diverzitáshiányon, illetve a tehetségek kivándorlásán. Mit kínál a program, és kik jelentkezhetnek? Mutatjuk!

A tavaly létrejött magyar egyetemi befektetőcég, az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) – amiről itt írtunk bővebben – is konzorciumi tagja a hétfőn indult V4-Ukraine Talent Fusion Programnak, amely a visegrádi régió és Ukrajna innovációs ökoszisztémáinak megerősítésére, az innovációs együttműködések kialakítására és a résztvevő országok ellenálló és versenyképességének emelésére irányul.

A program egyik oldalról igyekszik enyhíteni a lassan két éve tartó orosz-ukrán háború negatív hatásait, a másik oldalról

a közép-európai térség innovációs problémáira is – mint a tőke- és diverzitáshiány, valamint az ígéretes technológiai tehetségek kivándorlása – próbál gyógyírt találni.

A kínálat: példaképek, mesterkurzusok, nemzetközi pitch verseny

A V4-Ukraine Talent Fusion Program a fenti célokat több, összesen három típusú programon keresztül kívánja elérni.

Egyrészt Budapesten, Prágában és Varsóban is megrendezik a Tech Talent Superstar eseményeket.

Ezeknek a célja a helyi közösségek inspirálása a technológiai ökoszisztémák tehetségeinek, példaképeinek bemutatásával.

A rendezvények nagy hangsúlyt fektetnek az esélyegyenlőségre, valamint a fiatal vállalkozók tőkefinanszírozásának támogatására. A budapesti eseményt március 7-én rendezik meg az Óbudai Egyetemen.

Másrészt március 11. és április 15. között bonyolítják le a Go & Grow Masterclass sorozatot, amely 12 online webináron keresztül ad át gyakorlati tudást startupperek és innovatív ötletgazdák számára.

A mesterkurzusok felölelik a sikeres startupépítéshez szükséges témaköröket, a stratupvállalkozói alapismeretektől kezdve, az ideális üzleti terv és sales stratégia kiválasztásán át, egészen a hatékony kapcsolatépítésig.

Harmadrészt a program #IamPitching néven pitch versenyt is indít a V4-országokban és Ukrajnában, amelyre elsősorban olyan pre-seed, illetve seed fázisban lévő stratupok jelentkezését várják a szervezők, akik a deep technológia, a robotika és az automatizálás területére összpontosítanak a fenntarthatóság, az élettudományok és a védelmi iparágakban.

A versenyre egy maximum két perces pitch videó feltöltésével lehet jelentkezni március 7-étől – a beérkezett munkákat a közönség fogja értékelni. A 13 legtöbb szavazatot kapó versenyző ezt követően szakértői mentorálást és pitch felkészítést kap, végül pedig

májusban, a másodjára megrendezendő CEEcosystem Summit-on pitch-elhet a tőkebevonási szakértőkből és regionális befektetőkből álló zsűri előtt.

Itt a startupok különböző támogatásokban részesülhetnek, befektetési lehetőségekhez juthatnak, továbbá a kapcsolatépítést segítendő saját standot is kapnak.

Nemzetközi szervezés, nemzetközi finanszírozás

A szakmai programelemekből is látszik tehát, hogy a V4-Ukraine Talent Fusion Program átfogó lehetőségeket kínál a résztvevő országok startupjainak és innovátorainak – a régiós jelleget pedig az ÓUVC melletti konzorciumi tagok is mutatják:

  • lengyel oldalról az Accelpoint akcelerátor,
  • cseh részről az Insane Business Ideas technológiai innovációs szervezet,
  • az ukránoktól pedig az IT-közösséget összeterelő Rivne IT Klaszter.

A nemzetközi szellemmel összhangban a programot a V4-országok kormányai finanszírozzák a regionális együttműködések segítésére létrehozott Nemzetközi Visegrádi Alapon keresztül.

A V4-Ukraine Talent Fusion Program részleteiről, valamint a különböző programokra történő jelentkezésről az alábbi linken lehet találni további információkat.

NYITÓKÉP: Az Óbuda Uni Venture Capital standja az Educatio Kiállításon 2024 januárjában. ÓUVC / LinkedIn

Melyik állami vagyonalap fektetett be a legtöbbet az európai startup-ökoszisztémába 2024-ben?

Az állami vagyonalapok világszerte 13 milliárd dollárnyi vagyont kezelnek – ennek azonban csak mindössze 18 százalékát tartják az európai befektetési piacon. A legtöbb tőkét az európai vállalatokba fektető állami vagyonalap sem európai, hanem ázsiai.

Bővebben

Indítsd be a logisztikai innovációdat, jelentkezz a LogConnect for Startups pályázatra!

A pályázat kiváló bemutatkozási és networking lehetőséget kínál azoknak a startupoknak, akik már rendelkeznek legalább prototípussal, és a logisztika, beszerzés vagy ellátásilánc-menedzsment területén fejlesztenek innovatív megoldást.

Bővebben