Hirdetés

Az évad startupeseménye volt a budapesti CEEcosystem Summit

12 országból 40 vállalat és 50 előadó gyűlt össze az először megrendezett CEEcosystem Summit eseményen, melynek célja a hazai stratupszcéna láthatóságának növelése.

12 országból 40 vállalat és 50 előadó gyűlt össze a Budapest ékkövének számító Néprajzi Múzeum konferenciaközpontjában a CEEcosystem Summit rendezvényen.

A hagyományteremtőnek szánt esemény célja a hazai startupszcéna láthatóságának növelése, az egyesével kicsi, de összességében jelentős gazdaságfejlesztési kapacitást megteremteni képes ökoszisztéma életképességének növelése, főleg az induló vállalkozásokat segítő üzletfejlesztés és a kockázatitőke-finanszírozók megjelenítése révén.

A rendkívül eseménydús program kiváltotta a kívánt hatást: Korányi László, az esemény helyszínét is biztosító Kulturális és Innovációs Minisztérium főtanácsadója kijelentette: üdvözli az eseményen megfogalmazott gondolatokat és reméli, hogy azokat minél előbb tettek fogják követni a jövőben.

Hild Imre, az Óbudai Egyetem frissen alapított kockázatitőke-alapjának vezetője, a hazai startup-ökoszisztéma egyik megalapítója szerint is fordulópont lehet az eseményen tapasztalt összefogás. Szeles Nóra, a hazai közösségi finanszírozást elindító Tőkeportál egyik alapítója az ökoszisztéma építéséhez szükséges, alulról jövő szervezés és a felülről jövő szabályozás találkozásának tudáson és stratégián alapuló szükségességére mutatott rá.

Ács Zoltán, a Magyar Fintech Szövetség elnöke és az MBH Fintechlab ügyvezető igazgatója a digitális szolgáltatások földrajzi korlátoktól független fejlesztéséről beszélt; Végvári-Gerencsér Dorka, az MVM Smart Future Lab nevében a nagyvállalatok felelősségét a tudásmegosztásban és az innováció adaptálásában látja; Strausz Kamilla, az InnoMaker Partners társalapítója, a jelenlévő számos MOME-s és Corvinusos diákra mutatva, a fiatal generáció támogatásának fontosságát emelte ki. Ezt Milos Milicsevics, a Corvinus tanára is képviselte.

Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója a tőzsdére vezető, nem is olyan nehéz, és a vállalkozást szolgáló utat mutatta be, amelyre a jelenlévő STRT és OXO Labs is egy-egy példa, amelyek célja szintén az, hogy a sikeres exitet célzó és tőzsdeképes cégek kinevelésére is képes hazai startup-ökoszisztéma nemzetközileg is versenyképessé váljon.

Az egymást követő keynote beszédek, kérdezz-felelek-szekciók és panelbeszélgetések során Jakab Kitti, a Lunar Inkubátor társalapítója mutatta be kutatásuk eredményeit a magyar startup-ökoszisztémáról, majd Várdy Zoltántól, a The Launch Code kiváló előadójától tanulhattuk meg, hogy mi különbözteti meg a zseniális alapítókat a bukottaktól.

Ezt követően a közösségi finanszírozás hazai implementációjáról hallottunk a Tőkeportál és a Brancs vezetőitől, Szeles Nórától és Kövesdi Gábortól. Majd két innovatív hazai egyetem képviselői, Lasma Ivaska (MOME) és Milos Milicsevics (CUB) tartott előadást, előbbiben a litván, utóbbiban pedig a lengyel ökoszisztéma tanulságait ismertük meg.

A befektetések és a pénzügyek világába kalauzolt el bennünket Oszkó Péter (OXO Technologies Holding Nyrt.), aki a cég tőzsdére vezető útját mutatta be, Végh Richárd (Budapesti Értéktőzsde) az exit stratégiák, azon belül is a nyilvános tőzsdei kibocsátás, bevezetés rejtelmeit ismertette, akárcsak Nagy Kálmán (Concorde MBP), aki az összeolvadások és felvásárlások izgalmas folyamatiról számolt be előadásában. A fintech ökoszisztémát az MNB oldaláról is megismerhettük Fáykiss Péter (Magyar Nemzeti Bank) prezentációjából, aki a szektorhoz tartozó állami szabályozási stratégiai irányokról is beszámolt.

Számos igen neves külföldi szakértő is előadott a konferencián, így a legnagyobb brit crowdfunding platform beindításának tanulságait és ennek hatásait az angol ökoszisztémára ismerhettük meg, a Seedrs-t alapító Jeff Lynn-től. Samantha Evans (FCx) előadásának köszönhetően a brit tech szektorról lehetett sok bennfentes információt hallani.

Az igen neves izraeli ökoszisztéma két különösen jelentős szereplője is megjelent az eseményen, Tal Sharon (The Israeli FinTech Association) beszámolt a fintech ökoszisztéma építéséről, majd Denes Ban, az egyik legnagyobb globális befektetési platform, az OurCrowd partnere tartotta meg világhírű Fundraising Masterclass-át. Itt volt a régió egyik legnagyobb kockázatitőke-befektetője, a 500VC török regionális vezetője, Tunya Irkad is, aki a régióban működő startupok számára igen hasznos előadást tartott a befektetési céljaikról.

Az érdekfeszítő előadásokat a nap során lebilincselő panelbeszélgetések váltották. Az esemény hangulatát megalapozó bevezető panelben az innovációs ökoszisztéma szerkezetét és fejlesztési lehetőségeit boncolgatta Hild Imre (ÓUVC) vezetésével Ács Zoltán (MAFISZ, MBH Fintechlab), Fetter István (CIB Bank), Dudu Gencel (Vienna Business Agency), Kölkedi Krisztián és Timár Kitti (Startup Hungary).

Majd az akcelerátorok és inkubátorok képviselői Laviniu Chis (Inno Accelerator), Gulyás Gergő (ÓUVC), Mark Kalin (ABC Accelerator), Végvári-Gelencsér Dorottya (MVM Smart Future Lab), dr. Mogyorósi Péter (Creative Accelerator) és Baiba Rozenberga (MBH FintechLab) a szervezetek feladatairól beszéltek a kelet-közép-európai régióban Milos Milicsevics (VC Leaders, CUB) kérdéseire felelve.

Ezt követte az egyetemek és launchpad programok fiatal innovátorok életét meghatározó hatásáról való beszélgetés, melyben Hild Imre (ÓUVC) moderálásával Gyarmati József (Future Founders), Craig V. Johnson (MOME Innovation Center), Korányi László (KIM, HSUP, MIT) és dr. Kozma Andrea, a CEU iLab korábbi vezetője, jelenleg  a STRT inkubációs vezetője, Milos Milicsevics (Corvinus) és Müller Tamás, a startupok piacralépését segítő Pozi.io-tól.

A példaképek és sikeres vállalkozók szerepéről szóló beszélgetésben részt vett a Balabit-alapító Györkő Zoltán, az USA-beli legjobb gyakorlatok szerinti angyalbefektetési szemléletet itthon is bevezető Jared Schrieber, a tőzsdére lépő vállalkozásokkal foglalkozó Univerz Investtől Schuszter Péter, és a tavalyi Év Befektetője címet is elnyerő Szakacsits Szabolcs. A beszélgetést Czirják László, az Interactive VP egyik partnere vezette.

A pénzügyek világát bemutató előadásokat kiegészítve a befektetők és family office-ok működéséről és taktikáról kérdezte Mary Alcantara, az Interactive VP másik vezetője Gödrösy Balázst (GFS Consulting), Kovács Miklóst, az egyik legsikeresebb hazai startup, az Antavo egyik vezetőjét, Langár Bencét, a legsikeresebb hazai vállalkozócsalád által birtokolt, és többek között a Frei Cafét birtokló TFL Capitalt, Oszkó Pétert és az egyik első hazai private equity befektetőt, a Cashline vezetőjét, dr. Szűcs Gergelyt.

A konferenciát a tanulságok kivesézésével Strausz Kamilla zárta, aki vendégeivel, Csillag Péterrel, a HunBAN elnökével, Verő Barbarával a Future Proof Consultingtól, Tunya Irkaddal (500VC) és Hild Imrével (OUVC) az ökoszisztémában egymás segítésének fontosságáról is beszélt.

Verő Barbara kiemelte, és sokan csatlakoztak hozzá: kétségtelenül a CEES volt az évad eseménye, aminek alighogy vége, már várják a folytatást!

A tartalmas programot egy Startup Expo tette még teljesebbé, ahol a vendégek a fenntarthatóságért és a zero waste-ért sokat tevő Composity, a gépi látásra, emberszámlálásra és informatikai projektmentésre specializálódott Dolphio Technologies, a babatechnológia képviselője, a Smart babee, a HR toborzó app, a közösségi finanszírozási kampányt tervező Melon, a tőzsdére lépést, illetve tőkebevonást tervező cégekre specializálódott Univerz Invest, amely a befektetői kapcsolattartás témáját járta körbe, a szintén közösségi finanszírozási kampányt indítani tervező online mesemondó, a Meskete, a digitális edzőtermi platform, a DIGIFit, a fantasztikus kóstoltatási élményt nyújtó natúrgyümölcslevek márkája, a Nektária, a könyvelőkeresést támogató Bookkeepie, a sörcsapolás élményét megújító Tap’n’Drink és a sikeres támogatáscélú közösségi finanszírozási kampányt, hiánypótló, életmentő, több évtizede kitartóan működő Transzplantációs Alapítvány a Megújított Életekért munkásságát ismerhették meg és beszélgethettek a cégek képviselőivel. A Sharity segítségével a résztvevők még egy jó ügyet is támogathattak, közvetlenül adományozhattak az Ifjúsági Vállalkozásélénkítő Egyesület munkájának támogatására.

A késő estébe nyúló eseményt egy zenés-táncos vacsora zárta a múzeumban. Másnap, szombaton délután pedig folytatódott a kapcsolatépítés az Unicum túra során, amire a figyelemre méltó Zwack Múzeumban került sor, majd a kostolók után a program a Zwack Unicum jóvoltából biztosított Füves Bárban folytatódott, ahol Vuray György, a népszerű Vállalkozás Okosan szakértői blog és vállalkozói közösség egyik alapítója adott tanácsokat az érdeklődőknek.

A szervező csapat: a Tőkeportál., az InnoMaker Partners, a Jövő Innovációiért Közhasznú Alapítvány, a Tech In The City, a Startup Grind Budapest, az Óbuda Uni Venture Capital, az MBH Fintechlab és a Magyar Fintech Szövetség, valamint az innováció fontosságának apostolai, a támogatók számára is, mint az MVM (mint főtámogató), a Tuxera, a Neo Property Services, és a Dolphio Technologies  kiemelten fontos a best practicek terjedése, az egymás hibáiból való tanulás, a tudásmegosztás, az egymás támogatása, azaz az ökoszisztéma szervezése.

Képek: Tőkeportál.com

A nikotinfüggést csökkentő és az idősgondozás Airbnb-jét megálmodó csapat is bekerült start it @K&H inkubációs programjába

A K&H Csoporthoz kötődő nagyvállalati inkubációs program célja, hogy a bármely területről érkező csapatokat segítsék abban, hogy projektjüket fejlesszék, és elérjenek a következő érettségi fázisba. A program ehhez szakmai mentorációt, közösségi irodát és széles kapcsolati hálót is biztosít a résztvevőknek.

Bővebben

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások