Hirdetés

Új szereplő jelent meg a startup-ökoszisztémában: Bemutatkozik a NexGen Innovation Labs

A NexGen Innovations Labs Zrt. célja, hogy a startup-ökoszisztémának személyre szabott szolgáltatáscsomagokat kínáljon, együttműködéseket ösztönözzön és összekösse az adott célhoz leginkább passzoló szereplőket. Végezni fog így például inkubációt, venture buildinget, nemzetközi piaci bevezetést, sőt, még befektetni is tervez ígéretes projektekbe.

Disclaimer: A NexGen Innovation Labs Zrt. egyik önálló projektje a Startup Online, így lapunk kiadója a NexGen Innovations Labs. A Startup Online szerkesztősége a NexGen tulajdonosaitól függetlenül, szakmai alapon végzi a munkáját.

+ + +

A Growth Magazinnak adott interjújában beszélt arról a startupperből lett ökoszisztéma-fejlesztő szakember, Kölkedi Krisztián, hogy egy új szolgáltató jelent meg a piacon NexGen Innovations Labs néven. A Growth Magazin ennek kapcsán kérdezte Krisztiánt mint a NexGen vezetőjét.

A NexGen az ökoszisztéma legtöbb szereplőjének hasznos kíván lenni

Az interjúból kiderül, hogy a NexGen Innovations Labs egy, az ökoszisztémában eddig inaktív befektetői, üzleti csapat ötlete volt,  akik nyitni szerettek volna az új technológiák fejlesztése, startupok építésének irányába. A kezdeményezés lényege, hogy

egy szolgáltatónál elérhető legyen a lehető legkomplexebb szolgáltatáscsomag, így egyesítse a startup-ökoszisztéma klasszikus szereplőinek egyes feladatait, ahol a cég portfóliójába és partneri hálójába tartozó szereplők kölcsönösen segítik egymást.

A Startup Online kérdésére Krisztián kifejtette: a NexGen képes akar lenni felkutatni és összekötni azokat a szereplőket, akik nem ismerik egymást, vagy a másikban konkurenciát, semmint partnert látnának. Az együttműködések mentén létrejövő sokrétű szolgáltatási lehetőséget kívánja a cég felhasználni egy-egy találmány, startup, K+F+I projekt, vagy éppen befektető, VC, egyetetem, inkubátor igényeinek kielégítésére.

Ahogy az interjúban Krisztián fogalmazott: „Végzünk inkubációs folyamatokat, de nem vagyunk tisztán inkubátor; végzünk venture buildinget, de nem vagyunk venture lab; fogunk befektetni is, de nem vagyunk VC; végzünk nemzetközi piaci bevezetést is, de nem vagyunk technológia-transzfer intézmény. Emiatt tudunk egyedi ajánlatot, csomagot adni mindenkinek, és emiatt tudjuk könnyebben megtalálni a helyünket a szektorban.”

Nem kell mindenkinek mindenhez értenie

Mint az a NexGen Innovations Labs honlapján szerepel: januári indulása óta a cég több mint 10 partnerrel kötött együttműködést, és folyamatosak a projektmegkeresések is. A partnerségek építésére tudatosan koncentrál a cég, ugyanis

a NexGen alapvetése, hogy nem kell mindenkinek mindenhez értenie. Ahogy egy jó startupban fontos, hogy az alapítók a lehető legdiverzebb tudást hozzák be a cégbe, úgy a NexGen is – amit nem tud házon belülről biztosítani, arra – csapatot verbuvál.

Az interjú egy ilyen konkrét szolgáltatást is említ, ami az egyik sarokpontja a NexGen küldetésének: az innovatív projektek prototípus-fejlesztését a NexGen Innovation Labs és annak egyik stratégiai partnere fogja közösen szolgáltatni az ügyfelek számára: a partner fogja adni az ehhez szükséges mérnöki kapacitást, míg a NexGen fogja biztosítani a teljes projektmenedzsmentet és a hozzá szükséges üzletfejlesztési folyamatokat.

Cél: Az innovációmenedzsment minden pontján hathatós segítséget nyújtani

Mindezek alapján egy olyan szolgáltató képe rajzolódik ki, ami egy komplex, az innovációmenedzsment életciklusához illeszkedő, személyre (projektre) szabott szolgáltatáscsomagot kínáló és egyúttal közvetítő szereplőként kívánja magát pozícionálni.

Mint azt Krisztián a Startup Online megkeresésére elmondta: a NexGen már jelenleg is képes az innovációmenedzsment kritikus pontjain segítséget nyújtani, de a jövőben a teljes folyamat lebonyolítását tudja majd menedzselni. Ahogyan a cég vezetője magyarázta:

„Vegyünk egy startupot, ami megtorpan az első körös befektetés után, de még a prototíusfázis vége és a piacravezetés előtt. Neki kevés esélye van a következő befektetési kör bevonására vagy a piaci bevételszerzésre – mi segíteni tudunk neki abban, hogy eljusson idáig. Sőt, támogatjuk, igény szerint menedzseljük a tőkebevonást és a piacravezetést is.”

Mik a NexGen jövőbeni tervei?

Mint az interjúból kiderül, a NexGen Innovation Labs több területen is terjeszkedni kíván az elkövetkező időszakban amellett, hogy a már meglévő projektjeit – például a Startup Online-t – gondozza.

Egyrészt aktívan keresik a leendő partnereket, hálózatokat, szakértőket, intézményeket, függetlenül attól, hogy ezek a szereplők természetes vagy jogi személyek.

Másrészt a cég – tudományterülettől függetlenül – keresi azokat az gazdaságilag és társadalmilag nagy hatást gyakorolni képes projekteket, amelyeket befogadhat a jövőben,

tömeges projektgenerálásban azonban a NexGen-nél nem gondolkodnak.

Emellett – mint azt a Startup Online-nak Kölkedi Krisztián elmondta – a cég időnként a partnereivel közös programokat is fog majd indítani:

még 2024 első felében szeretne a NexGen ilyetén módon egy mesterséges intelligencia által vezérelt, valamint egy proof of concept / prototípus / termék akcelerátorprogramot indítani.

Végül pedig a NexGen társadalmi szerepvállalásként szeretne aktívan részt venni egy inkluzív, szinergiákra épülő hazai közösségépítésben, ahol stakeholder stakeholdernek nem farkasa, és ahol a szereplők abban mérik össze az erejüket, hogy az adott feladat elvégzéséhez, innovatív projekt felvirágoztatásához ki tett hozzá a legtöbbet.

A NexGen Innovations Labs megjelenése kapcsán készült teljes interjút a Growth Magazin 2024. évi első számában lehet elolvasni.

NYITÓKÉP: Kölkedi Krisztián zsűrizik az SZTE HSUP Ötletversenyén 2024 januárjában. Sahin-Tóth István / SZTE Közkapcsolati Iroda

A nikotinfüggést csökkentő és az idősgondozás Airbnb-jét megálmodó csapat is bekerült start it @K&H inkubációs programjába

A K&H Csoporthoz kötődő nagyvállalati inkubációs program célja, hogy a bármely területről érkező csapatokat segítsék abban, hogy projektjüket fejlesszék, és elérjenek a következő érettségi fázisba. A program ehhez szakmai mentorációt, közösségi irodát és széles kapcsolati hálót is biztosít a résztvevőknek.

Bővebben

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások