Hirdetés

A Porsche is rágyúr az elektromos autózásra

Porsche

A német autógyár megduplázza az elektromos autók gyártására fordított összeget, de a belsőégésű motorok fejlesztésével sem hagynak fel.

Oliver Blume, a Porsche vezérigazgatójának bejelentése szerint az elektromos autók gyártására szánt összeget 6 milliárd euróra növelték az eredetileg tervezett 3 milliárd euróról. A vállalatvezető kifejtette, hogy az összeget részben a már meglévő modellek elektromos változatának kifejlesztésére, illetve új elektromos autók létrehozására költik.

A Porsche 2019 végére tervezi piacra dobni a Mission E elektromos autómodelljét, amiből kezdetben évi 20 ezer készül a cég zuffenhauseni üzemében. A Porsche más elektromos autók gyártását is tervezi, amelyek lipcsei gyárában fognak készülni – mondta el a vezérigazgató.

Oliver Blume hangsúlyozta továbbá azt is, hogy a Porsche nem mond le a belsőégésű motorral szerelt autók gyártásáról sem. A Porsche forgalma 2016-ban mintegy 22,3 milliárd euró volt, a tavalyi adatot majd márciusban hozzák nyilvánosságra.

Az autógyárak újabban látványosan nyitnak az elektromos autózással felé. Legutóbb a Volkswagen jelentette be, hogy a terveik szerint 2025-ben már az autóeladásaik negyedét az elektromos gépkocsik fogják adni. Sőt, már ezek szervizelésére is készülnek, ezért a hazai márkakereskedői hálózatukat is fejlesztik, hogy biztosítva legyen az új technológiájú autók javítása és karbantartása.

Média mint a kockázati tőke egyik lába? Furán hangzik, de működik

A DMG Ventures portfóliójába tartozó cégek equityért cserébe nemcsak tőkét, hanem komplex médiaszolgáltatást is kapnak: segítenek nekik összerakni a megfelelő marketing- és médiastratégiát, majd potenciálisan havi 33 millió brit médiafogyasztóval ismertethetik meg a történetüket.

Bővebben

Véres Halloween, ezúttal jó ügyért – közösen szólítja meg a hazai startupszektort a Magyar Vöröskereszt és a Startup Online

A Startup Online csatlakozik a Vöröskereszt önkéntes véradásához – a cél megszólítani a hazai startup-ökoszisztémát, hangsúlyozni a véradás jelentőségét és részvételre ösztönözni a szereplőket. A jó ügyet a Startup Online partnereként a Munch is aktívan támogatja.

Bővebben

Neves befektetők látják a lehetőséget az értékesítési folyamatot AI-aszisztensekkel automatizáló Artisan startupban

Y Combinator, Oliver Jung, Sequoia Scout – többek között ők adtak a San Francisco-i startupnak 11,5 millió dollár pre-seed finanszírozást annak érdekében, hogy az Artisan a teljes kimenő értékesítési folyamatot automatizálhassa erre képzett AI-asszisztenseivel.

Bővebben

Milyen problémákról beszélgetne az új európai startupbiztossal Balogh Petya?

A STRT vezetője szerint most, hogy egy kelet-közép-európai állam, Bulgária kaphatja meg az EU első startupbiztosi pozícióját, több figyelmet kaphat, hogy mi működik rosszabbul itt, mint Nyugat-Európában. Az uniós változások mellett kérdeztük Balogh Petyát arról is, hogy lesz-e belőle innovációért felelős államtitkár, és hogy követi-e a STRT a Hollandiába migrált OXO példáját.

Bővebben

Hogyan teljesített az európai kockázati tőke 2024 harmadik negyedévében?

Augusztusban hátradőltek a kockázatitőke-befektetők Európában, ami a teljes harmadik negyedéves adatokra negatív hatással volt. A legszembetűnőbb ez Franciaországban volt, ahol augusztusban a Sifted mindössze 10 befektetést tudott regisztrálni. Grafikonon mutatjuk a Sifted Dealroom-adatokkal korrigált, 2024. Q3-as jelentésének eredményeit.

Bővebben

Jelentkezz az Econverse V4 Startup Challenge versenyre, és még akár Varsóban is bemutathatod a startupötletedet!

A 16-21 év közötti fiatalok olyan készségeiket fejleszthetik, mint a csapatmunka, a problémamegoldás és a prezentáció. Az iparági érdeklődés szerint csapatokba rendezett versenyzők kétnapos projektmunka után mutatják be kidolgozott ötleteiket a szakmai zsűrinek, és juthatnak tovább a varsói döntőbe. Jelentkezési határidő: november 3. éjfél.

Bővebben

Segítsd az európai startup-ökoszisztémát, mondd el a véleményed az Atomico felmérésében!

Az európai VC State of European Tech felmérése az egyik legmértékadóbb forrás az európai technológiai ökoszisztéma aktuális állapotáról, trendjeiről és kihívásaikor. Túl azon, hogy hozzájárulsz a kutatáshoz, az ehhez kapcsolódó felmérés kitöltésével belépőt is nyerhetsz a 2024. évi Slushra. Kitöltési határidő: péntek nap vége.

Bővebben

A VC-nél dolgozó nők 71 százaléka aggódik a munkába való visszatérés miatt, miután szült

Az egyenlőségért síkra WVC:E nemzetközi kutatása szerint a kockázatitőke-iparban dolgozó nők leginkább attól tartanak, hogy a szülési szabadság negatívan fog hatni a karrierlehetőségeikre, nem fogják tudni megtalálni a balanszt a szülői és a munkahelyi szerepek között, és nem fogják tudni meghúzni a határokat a VC-kkel szemben.

Bővebben

Elindult a jelentkezés a páneurópai akcelerátor program, a D2XCEL második kohortjába

A program célja holisztikus mentorálással, kapcsolati hálóval és rendezvények sorozatával támogatni a nemzetközileg skálázódni kívánó startupokat és scaleupokat, valamint hozzájárulni az európai iparágak fenntarthatóságához és erősíteni Európa technológiai szuverenitását. Jelentkezési határidő: december 16.

Bővebben