Hirdetés

Tizenkét magyar startup épített kapcsolatokat az USA-ban

Az INPUT Program és az Express Innovation Agency közös szervezésében tizenkét magyar innovatív vállalkozás szerezhetett elsőkézből tapasztalatot, alakíthatott ki közvetlen kapcsolatokat és ismerhette meg a befektetői piacot az Amerikai Egyesült Államokban.

A mintegy kéthetes, 2022. január 3 – január 14. közötti tanulmányútra kétkörös kiválasztást, több tanácsadási és képzési alkalmat követően jutottak el a szerencsés startupok, akik így a világ egyik legjelentősebb technológiai show-ján, a CES-en, valamint ezt követően a Szilícium-völgyben tehettek szert értékes tudásra.

Az INPUT Program nemzetközi mentorhálózatának helyi tagja, Bill Kenney, személyes visszajelzést adott a csapatoknak

A technológia eseménnyel párhuzamosan megrendezett Pitch Global befektetőkből álló zsűrije előtt is bemutathatták fejlesztéseiket a csapatok

Angyalbefektetőkkel tárgyalnak a startupok a Szilícium-völgyben

A rendkívül intenzív program alatt szervezett találkozókon, mentorálási alkalmakon és pitch eseményen vehettek részt a startupok, de ellátogattak több akcelerátorhoz és innovációs ökoszisztéma szereplőhöz is, ahol még közelebbi képet kaphattak az amerikai egyesült államokbeli piacra lépés sikerének feltételeiről, a cégalapítás, adózás kérdéseiről, a befektetőszerzés sajátosságairól.

Hogyan értékelték a kint töltött időt és milyen tapasztalatokkal, kapcsolatokkal gazdagodtak a tanulmányút alatt a startupok képviselői? Kiderül összefoglaló videóból!

Résztvevő startupok

  • Bitninja – Integrált felhőalapú biztonsági megoldás, amely hasznosítja a legerősebb védelmi mechanizmusokat. A védett szerver megtanul, megjegyez minden támadást, így a pajzs egyre erősebb lesz.
  • DP InnovationsÚjgenerációs légúti inhalátor, mely porlasztásos technikával juttatja a hatóanyagot a páciens tüdejébe. A gyógyszer mennyisége valós időben módosítható és minden roham nyomon követhető.
  • Haris Digital – Mesterséges intelligencia alapú megoldás, amely a régi gyártóberendezést is képes felokosítani költséghatékony érzékelőkkel, így a vállalatok könnyen összegyűjthetik a kívánt termelési adatot, ezzel javítva a hatékonyságot.
  • IMM Data – Termelésoptimalizálás és hatékonyságnövelés a műanyag-, fém- és élelmiszeripari gépek adatainak összegyűjtésének és feldolgozásának segítségével.
  • Maxwhere– Virtuális terekből álló, sokoldalú platform, amely a fizikai tér illúziójával segíti a könnyebb befogadást és ezáltal a hatékonyabb munkát, oktatást vagy prezentációt, miközben tökéletesen kiegészíti a meglévő szoftvereket és élményszerűvé teszi használatukat.
  • Mindrove– Hordozható bioszenzoros készülékek fejlesztésével foglalkoznak. Köztük a neuroLeet projekttel, melynek célja mentális tréning biztosítása e-sportolóknak.
  • Mollia – Adaptív, tanítható szoftver virtuális humanoid robot kinematikai vezérlésére. Legfontosabb újdonsága egy nyelvszerű tanulási rendszer, amely a mozgást geometriai építőelemek egységes rendszerében írja le. Segítségével hétköznapi emberek is részt tudnak venni a jövő humanoid robotjainak tanításában, amely drasztikusan fel tudja gyorsítani a robotikai fejlesztéseket.
  • Munch – Élelmiszermentési platform, amin keresztül vendéglátóhelyek és boltok
    kedvezményesen értékesítik az el nem adott, de jó minőségű ételeket.
  • Refilamer– A ReFilamer csapata olyan üzleti és otthoni felhasználású gépeken dolgozik, amik minden felhasználó számára lehetővé teszik, hogy akár otthoni körülmények között műanyag hulladékból filamentet, azaz 3D nyomtatási alapanyagot állítsanak elő.
  • Scraping Robotics – Kézi hántolást kiváltó gyártástechnológiai fejlesztés, melynek célja csökkenteni a karbantartásra szánt állásidőket, illetve az új alkatrészek előállítási idejét.
  • SkillX – A SkillX egy innovatív HR-tech szoftver, egy újragondolt munkaerő-piaci módszertan, amely globálisan objektív és fenntartható HR ökoszisztémát hoz létre a digitális térben.  Egyedülállóan innovatív eszközeivel hidalja át az emberi erőforrások, az oktatás és a munkaerőpiac közötti szakadékot az egyes személyek foglalkoztathatóságának mérése és fejlesztése révén.
  • Smapplab – Valós idejű döntéstámogatás, kártevő megfigyelés és hatékony védekezés gazdák számára a kártevők elleni védekezéshez.

Az INPUT Programról

Az INPUT Program célja, hogy komplex szolgáltatási portfóliója, szakértő kollégái és széles hazai és nemzetközi kapcsolati hálója révén hozzájáruljon a magyarországi IKT startup ökoszisztéma fejlődéséhez, ösztönözze új innovatív vállalkozások elindítását, elősegítse sikeres külpiaci szereplésüket. Ennek érdekében térítésmentes szolgáltatásokat biztosít az érdeklődők számára, köztük üzletfejlesztési tanácsadást, gyakorlatorientált képzéseket, nemzetközi mentorokat és külpiaci megjelenési lehetőségeket.

Az Express Innovation Agency-ről

Az Express Innovation Agency, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal innovációs szolgáltató leányvállalata, egy hosszú építkezés következő jelentős mérföldköveként jött létre. Feladata az innovációs ökoszisztéma aktív támogatása az utánpótlásneveléstől a nemzetközi piac kapujáig. Új tehetséggondozó programokkal, ​innováció népszerűsítéssel, képzésekkel, mentorációval a legfiatalabbakat is megszólítja, valorizációval, mentoringgal, inkubációs támogatással a növekvő vállalkozásokat segíti, nemzetközi kapcsolatokkal, európai forrásokra való felkészítéssel a következő szintre lépést ösztönzi. Az ügynökség célja – tudományterülettől függetlenül – a teljes ökoszisztémát segíteni az innováció magjának elültetésétől a piaci hasznosulásig, ezzel egy információs és támogató csomóponttá válni.

 

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben

Virtuális prototipizálást, szervezetfejlesztést és inkubációt is ad a projektednek a Technocatalyst program

A Technocatalyst olyan projektek jelentkezését várja, amelyek lelassultak vagy elakadtak, de a következő szintre szeretnének lépni, legyen szó a termék vagy szolgáltatás fejlesztéséről, piacra viteléről vagy a szükséges pénzügyi támogatás megszerzéséről. A program három szereplő különböző szolgáltatási portfólióját hozza tető alá, így a résztvevők ott kapnak segítséget, ahol a leginkább szükségük van rá.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások