Hirdetés

Ülő életmód? Számolj le a következményekkel!

A PhysioGuard az egészségmegőrzés területén korunk egyik legégetőbb problémájára fókuszál: az ülő életmód okozta egészségügyi következmények megelőzésére kínál megoldást. Tanulmányok bizonyítják, hogy modern kori életmódunk számos betegség okozója, és károsabb lehet a dohányzásnál is.

Egy átlagos, ülőmunkát végző irodai dolgozónak több mozgásszervi panasza van, mint bármely más szektorban dolgozó munkavállalónak (pl. építőipar, kereskedelem stb.). Életmódunk gyökeres változásának köszönhetően a hát- és derékfájás mára már a leggyakoribb megbetegedésnek számít a világon. Nemcsak mozgásszervi problémákra számíthatunk azonban, hogyha huzamosabb ideig ülve végezzük munkánkat, hanem ez okozhatja még a keringési rendszer elégtelenségét, emésztőrendszeri problémákat, koncentrációs zavarokat, illetve a teljesítőképesség romlását is.

Ezekre a „munkahelyi ártalmakra” és azok következményeire azonban egyelőre kevés figyelem irányul.

Az irodai egészségmegőrző-, well-being-, vagy ergonómiai programokat leghatékonyabban a megfelelő szakemberek bevonásával építhetjük fel. Szem előtt kell tartanunk, hogy a well-being sokrétű, és nemcsak a fizikai, hanem a mentális és szociális tényezők is szerepet játszanak jóllétünk és életminőségünk kialakításában.

Ezen szempontok finomhangolásával hozott létre a PhysioGuard egy olyan szakmai prevenciós programot, mellyel megelőzhetők az ülőmunka és a mozgásszegény életmód okozta ártalmak. Sőt mi több! A programmal növelhető a munkahelyi teljesítmény és a koncentrációs képesség is.

De hogyan néz ki egy ilyen program? Milyen elemei vannak?

A program alapját a mozgás, az edukáció, illetve az állapotfelmérések alapján történő tanácsadás adják. Az ajánlott napi testmozgás elvégzésén túl a PhysioGuard olyan prevenciós tornát is kínál, mellyel kompenzálhatók az ülőmunka következményei és javítható a testtartás. Ezekhez a cég több lehetőséget is biztosít: az irodába szervezett 10 perces – munkaállomás mellett is elvégezhető – preventív átmozgató tornák, a jóga, a pilates, a funkcionális edzés és a gerinctornák mind részei profiljuknak. Ezek azonban náluk nemcsak hagyományos módon, hanem online, rugalmasan kialakított órarenddel is megvalósíthatók.

Az edukáció a PhysioGuardnál a tudatosságra való figyelemfelhívást jelenti. Mindemellett olyan gyakorlat-orientált és praktikus tanácsokat adnak, melyek egyszerűen beépíthetők a hétköznapokba, minimális idő- és energia befektetéssel járnak, ugyanakkor jelentős életminőség javulás érhető el velük. Mindezt a mozgásszervi, dietetikai és pszichológiai területekre fókuszálva teszik. A mozgásszervi egészségmegőrzésen túl megtudhatjuk tőlük például, hogy milyen szempontokat kell szem előtt tartanunk táplálkozásunkban életmódunk függvényében, hogyan kezelhetjük a munkahelyi stresszt és az miként befolyásolja teljesítményünket és „well-being”-ünket.

Palettájukat színesíti, hogy a tornák, edzések, előadások, workshopok megvalósíthatók személyesen és online is, magyar és angol nyelven.

Kiknek szól a program?

Főként cégeknek, de vannak már online, magánszemélyek számára elérhető csomagjaik is. Ezen kívül tulajdonképpen mindenkinek, aki szeretné megőrizni egészségét és javítani életminőségén.

A cég jelenleg Magyarországon már több multinacionális vállalattal dolgozik együtt, ahol irodai ergonómia programokat, tornákat, előadásokat valósít meg. Felméréseik alapján programjuk megtartó erőt jelent a munkavállalók körében, így csökkenthető vele a fluktuáció, illetve motivációt jelent a pandémia után az irodába történő visszatérésben.

Mi van még a láthatáron?

Az alapító tagok, Angyal Adrienn, közgazdász, és Hetyey Veronika, gyógytornász-fizioterapeuta, számos további innovatív ötlettel szeretnék megújítani az egészségmegőrzést, a prevencióra helyezve a hangsúlyt, és széles rétegek számára, egy jól kialakított, interaktív platformon keresztül elérhetővé tenni egészségmegőrző programjukat.

„Tudjuk, hogy az egészségmegőrzés egy olyan terület, mellyel vállalati szinten foglalkoznunk kell, és minél korábban teszik meg ezt a munkáltatók, annál inkább lépéselőnyben lesznek versenytársaikhoz képest. Hogy jobban kiszolgálhassuk a vállalati szektort és magánszemély megrendelőinket, befektetőket keresünk további ötleteink megvalósítására.” – nyilatkozta Angyal Adrienn.

„Ha valaki igazán szívén viseli egészségének megőrzését, akkor folyamatosan bővülő programelemeink közül bátran válogathat. Igyekszünk a lehető legjobban alkalmazkodni a vállalatok és magánszemélyek igényeihez, a magas szintű professzionalitás fenntartása mellett.” – mondta Hetyey Veronika.

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben