Hirdetés

Új akcelerátorprogram indul jövőre – csak éppen nem startupoknak, hanem a befektetőiknek

A Mountside Ventures programja a VC-knek segít abban, hogy sikeresebbek legyenek alapjaik feltőkésítésében. Az összesen 15 szereplőt befogadó program 2025 januárjában indul.

A Dealroom platformja szerint mintegy 2500 aktív kockázatitőke-befektető található Európa-szerte – ezeknek azonban csak alig több mint tizede, 275 VC volt képes bevonni a szükséges tőkét ahhoz, hogy a harmadik tőkealapját is elindítsa.

Éppen ezen a helyzeten szeretne változtatni az európai akcelerátor és tanácsadó cég, a Mountside Ventures, ami 2025 januárjában indítja el Európában az első, VC-knek szóló akcelerátorprogramot.

Befutott VC-ktől és LP-ktől tanulhatod, hogyan tőkésítsd fel az alapod

Ahogyan Jonathan Hollis, a cég ügyvezető partnere kifejtette: a VC-k állandóan az újabb tőkebevonáson dolgoznak, akár bevallják ezt, akár nem. Csak amíg a hozzájuk forduló startupok és innovatív vállalkozások előtt temérdek lehetőség áll képezni magukat a sikeres tőkeszerzés érdekében, addig

a befektetői oldal sokkal nagyobb gondban van, hogy hogyan pitcheljen sikerrel azoknak az LP-knek (limited partnereknek, például magántőkéseknek, intézményi szereplőknek, mint nyugdíjalapok, állami alapok, alapítványok, vagy nagy családi vagyont kezelő cégeknek), akiktől a tőkét reméli alapjához.

A 12 hetes programba így a Mountside Ventures olyan feltörekvő VC-ket vár, akik Európában vannak, és háromnál kevesebb alapot indítottak a tőkekihelyezés útjára.

A Mountside Ventures kollegái munka után, 2021-ben. Forrás: Mountside Ventures / X

A jelentkezők közül a más tőkealapok részvényeit megvásárló alapok alapja, a Blue Future Partners fogja kiválasztani a programba bekerülő 15 szereplőt. Az elbírálás során a Blue Future Partners azokat a szempontokat fogja figyelembe venni, amiket az LP-k is szoktak, mint például a VC profilja, szakértelme, szektorális fókusza, egyedi beszerzési előnye, track recordja és csapata.

Az nem feltétlenül hátrány, ha egy VC már hosszú ideje dolgozik aktuális alapjának feltőkésítésén, amennyiben képes e tekintetben haladást felmutatni. Arra viszont figyelni fog a Mountside, hogy földrajzilag és szektorálisan is diverz szereplőket válogasson össze.

A bekerülők európai szintű matchmaking eseményeken vehetnek részt potenciális finanszírozóikkal, LP-ktől és befutott VC-partnerektől kaphatnak mentorálást, valamint tőkebevonással kapcsolatos workshopokon gyűjthetnek tapasztalatot.

A program költségeit a Mountside partnerei fedezik:

  • a HFL alapkezelő,
  • az Osborne Clarke ügyvédi iroda,
  • a Sage technológiai óriáscég,
  • a Ballou PR cég,
  • a Leela Capital tanácsadó cég,
  • és a Johnston Carmichael könyvelőiroda.

Az akcelerátorprogramba ugyan csak 15-en kerülnek be, de azok a jelentkezők sem távoznak üres kézzel, akiknek ez nem sikerül: ők egy tőkebevonással kapcsolatos útmutatót és egy LP-ket tartalmazó listát kapnak.

NYITÓKÉP: RuslanCh / PxHere

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben