Hirdetés

Skálázd fel a startupod, hódíts meg új piacokat a V4 Startup Force Program segítségével!

Az akcelerációs program során a résztvevők lehetőséget kapnak rá, hogy a V4 országokban új ügyfeleket és befektetőket szerezzenek, valamint tanuljanak a más nemzetiségű társaiktól. Jelentkezési határidő: március 18.

Március 18-ig tudsz jelentkezni a V4 Startup Force Programra,

aminek célja a V4 országokból bekerülő startupok fejlődését felgyorsítani személyre szabott mentorálással, potenciális ügyfelekhez való hozzáféréssel, kapcsolatiháló-bővítéssel, valamint a régió szereplői közötti hidak erősítésével.

Az akcelerációs program a magyar, szlovák, cseh és lengyel vállalkozások fejlődését helyben segíti, hogy később könnyebben lépjenek a régiós terjeszkedés útjára. A program egyébként a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásával valósul meg, konzorciumi tagjai és szervezői pedig magyar részről a Design Terminal, szlovák oldalról a Campus Network, a lengyelektől a Startup Hub Poland, a csehek részéről pedig a DEX Innovation Centre.

Kik jelentkezhetnek?

Mivel akcelerációs programról van szó, így jelentkezni is csak egy fejlettebb fázisban lévő startuppal érdemes.

Azaz a céged:

  • bír egy skálázható, B2B (business to business) megoldással,
  • jól definiált üzleti modellel rendelkezik,
  • fel tud mutatni terméket/szolgáltatást, ami a megfelelő piacra lő, és képes kielégíteni a piaci igényeket (validált product-market fit),
  • nemzetközi terjeszkedésben gondolkodik, kiemelten a V4 országokban,
  • a V4 országok valamelyikében regisztrálták, és van legalább egy alapítója magyar, szlovák, cseh vagy lengyel állampolgársággal,
  • illetve van két tagja, akik részt vesznek a programban.

Mire számíthatsz?

A V4 Startup Force Program alapvetően két részből áll. Az első részbe minden V4 országból négy kiválasztott startup kerül be – a jelentkezéseket a Design Terminal és a többi konzorciumi tag üzletfejlesztési szakértői bírálják el. Ezt követően a startupok egy közel háromnapos intenzív képzésen (bootcamp) vesznek részt április 16-18. között, ahol workshopokon dolgoznak, egyéni mentorálást, valamint pitch felkészítést kapnak üzleti, értékesítési és jogi szakértőktől.

Az április 18-án megrendezendő pitch napon dől el az, hogy melyik startupok kerülnek be a program második részébe – ezeket szintén a szervezők üzletfejlesztési szakértői értékelik. A Business Sprint névre keresztelt fázisban összesen négy vállalkozás vesz részt a négy országból, és az május 6-tól június 30-ig tart. Ezalatt egyrészt folytatódnak a workshopok, a mentorálás és a pitch felkészítés, másrészt célzott találkozókon is részt vesznek a továbbjutók.

Az összesen 12 találkozó során a startup le fog ülni a számára releváns szereplőkkel (például potenciális befektetőkkel, cégekkel, ügyfelekkel egy meghódítani kívánt piacon) a V4 országok mindegyikéből.

Harmadrészt a szervezők Budapesten megrendeznek egy külön networking eseményt is, ahol a V4-ek startupökoszisztéma-szereplőivel ismerkedhetnek meg a program résztvevői.

Mindezeken felül a Business Sprint fázisban a csapatok – ha részt vettek a program során szervezett képzéseken és megbeszéléseken – egyenként 2000 eurós (közel 800 ezer forintos) ösztöndíjban is részesülnek.

Fontos információ, hogy a program angolul zajlik.

További információ a programról, valamint a jelentkezéshez kitöltendő űrlap itt érhető el.

KÉPEK: A korábbi V4 Startup Force Program fotói. Forrás: Design Terminal

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben

Ne kelljen félnie a női alapítóknak a férfi befektetőktől a tőkebevonás során – ez a célja a Safe Raise kezdeményezésnek

A Safe Raise oldalán a női vállalkozók anonim módon oszthatják meg a nemi visszaélésekről szerzett tapasztalataikat. A kezdeményező Brooke Andrews maga is szenvedett el szexuális zaklatást startupja építése során, és a többi nő esetének összegyűjtésével szeretné segíteni az érdekérvényesítésüket, valamint edukálni a férfi központú kockázati tőkét.

Bővebben

Végleg lehúzza a rolót a Baltikum egyik unikornisvárományosa

Miután a Kevin. nem nyújtotta be pénzügyi beszámolóját, a litván nemzeti bank visszavonta pénzforgalmi intézményi engedélyét, azaz a startup nem nyújthat a továbbiakban pénzügyi szolgáltatást. A balti projekt társalapítója a bátortalan befektetőket okolja a kudarcért, és már be is jelentette új fintech startupjának megalapítását.

Bővebben

Unikornis született a németországi ökoszisztémában – idén először

Az EGYM fitnesz startup friss befektetési körével átlépte az egymilliárd dolláros értékelést, ezzel a 2024-es év első új német unikornisává válva. A startup az egészségügyi szaktudást kombinálja a mesterséges intelligenciával céges ügyfelei számára.

Bővebben

A Startup Safarival együttműködve szervezi meg idén a THBE a CEE4Impact Day konferenciát

A Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete (THBE) által szervezett CEE4Impact Day célja felhívni a figyelmet a pozitív társadalmi és/vagy környezeti hatást eredményező befektetésekre. Idén először a Startup Safari segítségével rendezik meg a konferencia előeseményét, az Impact Safarit, ahol impact vállalkozások nyitják meg kapuikat az érdeklődők előtt.

Bővebben

Elindult az INNOMEET – az innovációs párbeszéd új platformja az Óbudai Egyetemen

Az INNOMEET – az Óbudai Egyetem (ÓE) innovációs eseménysorozatának – célja, hogy közelebb hozza a startupok világát az egyetemi közösséghez, és bemutassa annak innovációs ökoszisztémáját az érdeklődők számára. Az esemény nyitó rendezvényének az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) biztosított lehetőséget.

Bővebben