Hirdetés

Skálázd fel a startupod, hódíts meg új piacokat a V4 Startup Force Program segítségével!

Az akcelerációs program során a résztvevők lehetőséget kapnak rá, hogy a V4 országokban új ügyfeleket és befektetőket szerezzenek, valamint tanuljanak a más nemzetiségű társaiktól. Jelentkezési határidő: március 18.

Március 18-ig tudsz jelentkezni a V4 Startup Force Programra,

aminek célja a V4 országokból bekerülő startupok fejlődését felgyorsítani személyre szabott mentorálással, potenciális ügyfelekhez való hozzáféréssel, kapcsolatiháló-bővítéssel, valamint a régió szereplői közötti hidak erősítésével.

Az akcelerációs program a magyar, szlovák, cseh és lengyel vállalkozások fejlődését helyben segíti, hogy később könnyebben lépjenek a régiós terjeszkedés útjára. A program egyébként a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásával valósul meg, konzorciumi tagjai és szervezői pedig magyar részről a Design Terminal, szlovák oldalról a Campus Network, a lengyelektől a Startup Hub Poland, a csehek részéről pedig a DEX Innovation Centre.

Kik jelentkezhetnek?

Mivel akcelerációs programról van szó, így jelentkezni is csak egy fejlettebb fázisban lévő startuppal érdemes.

Azaz a céged:

  • bír egy skálázható, B2B (business to business) megoldással,
  • jól definiált üzleti modellel rendelkezik,
  • fel tud mutatni terméket/szolgáltatást, ami a megfelelő piacra lő, és képes kielégíteni a piaci igényeket (validált product-market fit),
  • nemzetközi terjeszkedésben gondolkodik, kiemelten a V4 országokban,
  • a V4 országok valamelyikében regisztrálták, és van legalább egy alapítója magyar, szlovák, cseh vagy lengyel állampolgársággal,
  • illetve van két tagja, akik részt vesznek a programban.

Mire számíthatsz?

A V4 Startup Force Program alapvetően két részből áll. Az első részbe minden V4 országból négy kiválasztott startup kerül be – a jelentkezéseket a Design Terminal és a többi konzorciumi tag üzletfejlesztési szakértői bírálják el. Ezt követően a startupok egy közel háromnapos intenzív képzésen (bootcamp) vesznek részt április 16-18. között, ahol workshopokon dolgoznak, egyéni mentorálást, valamint pitch felkészítést kapnak üzleti, értékesítési és jogi szakértőktől.

Az április 18-án megrendezendő pitch napon dől el az, hogy melyik startupok kerülnek be a program második részébe – ezeket szintén a szervezők üzletfejlesztési szakértői értékelik. A Business Sprint névre keresztelt fázisban összesen négy vállalkozás vesz részt a négy országból, és az május 6-tól június 30-ig tart. Ezalatt egyrészt folytatódnak a workshopok, a mentorálás és a pitch felkészítés, másrészt célzott találkozókon is részt vesznek a továbbjutók.

Az összesen 12 találkozó során a startup le fog ülni a számára releváns szereplőkkel (például potenciális befektetőkkel, cégekkel, ügyfelekkel egy meghódítani kívánt piacon) a V4 országok mindegyikéből.

Harmadrészt a szervezők Budapesten megrendeznek egy külön networking eseményt is, ahol a V4-ek startupökoszisztéma-szereplőivel ismerkedhetnek meg a program résztvevői.

Mindezeken felül a Business Sprint fázisban a csapatok – ha részt vettek a program során szervezett képzéseken és megbeszéléseken – egyenként 2000 eurós (közel 800 ezer forintos) ösztöndíjban is részesülnek.

Fontos információ, hogy a program angolul zajlik.

További információ a programról, valamint a jelentkezéshez kitöltendő űrlap itt érhető el.

KÉPEK: A korábbi V4 Startup Force Program fotói. Forrás: Design Terminal

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben