Petróczi Rafael

Petróczi Rafael

A Startup Online vezető újságírója, szerkesztője. Pályáját közéleti újságíróként kezdte az Azonnali hírportálnál, majd az egykori Express Innovation Agency-ben merült el a startupok világában. Lenyűgözőnek tartja le a szféra színességét és merész, kockázatvállaló magatartását. A két világ között mozogva kamatoztatja újságírói tapasztalatát és a startup-ökoszisztémáról megszerzett tudását.

Rovat: Események

Két magyar csapat is dobogón végzett az EIT Jumpstarter program döntőjében

Két magyar csapat is dobogón végzett az EIT Jumpstarter program döntőjében
#EIT #esemény #CEE #ARport #EIT Jumpstarter #EIT Jumpstarter 2024 #ESG #Európai Innovációs és Technológiai Intézet #közlekedés #Martin Kern #Piort Boulange
A nemzetközi versenyen a vállalatok ESG-stratégiájának fejlesztését segítő VeridianIQ, illetve a kiterjesztett valóságot használó, navigációs alkalmazást fejlesztő ARport is második helyezést ért el a kategóriájában.

A nemzetközi versenyen a vállalatok ESG-stratégiájának fejlesztését segítő VeridianIQ, illetve a kiterjesztett valóságot használó, navigációs alkalmazást fejlesztő ARport is második helyezést ért  el a kategóriájában. Fotóriportunk az Európai Innovációs és Technológiai Intézet startupversenyéről.

November 28-án, a budapesti Millenáris Parkban rendezték meg az európai uniós tudás- és innovációs közösségeket építő intézmény, az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) Jumpstarter programjának fináléját. A több mint 22 országban és régióban elérhető programot olyan induló európai innovátorok számára tervezték, akik szeretnének megerősödni és versenyképes üzleti tevékenységet építeni innovatív ötleteikből, kiemelten a közép-kelet-európai és dél-európai régióban.
A novemberi döntőre egy héthónapos képzés és felkészülés után került sor. Ez idő alatt a csapatok meghatározták az innovatív ötletüket leginkább segítő üzleti modellt, finomhangolhatták a koncepciójukat, piaci szegmentációt végezhettek és erős ügyfélérték-ajánlatot dolgozhattak ki, továbbá pénzügyi, befektetési és jogi alapismereteket sajátítottak el.
Miután Martin Kern, az EIT igazgatója bemutatta a szervezet munkáját, a csapatok  nyolc kategóriában – élelmiszer, egészségügy, gyártás, nyersanyagok, energia, városi mobilitás/okosvárosok, új európai Bauhaus, valamint Ukrajna újjáépítése – méretettek meg egymással. Mindegyik kategóriában a korábban hat legjobbnak ítélt induló mutathatta be az üzleti tervét a nemzetközi partnerek előtt. Így összesen 21 ország 49 csapata vett részt az eseményen, akik között 150 ezer euró értékű jutalmat osztottak ki. A meglévő kategóriák mellett idén egy új díj is megnyílik a résztvevők előtt: a Nyugat-Balkán különdíj a nyugat-balkáni országok és az Európai Unió közötti kapcsolatok megerősítését szolgálja.
A 2024-es EIT Jumpstarter döntőjében két magyar csapat is szerepelt: a gyártás kategóriában a VeridianIQ a kockázatfigyelés és -kezelés automatizálásával a vállalkozások ESG-stratégiájának fejlesztését célzó innovációját mutatta be...
...míg a városi mobilitás kategóriában az ARport egy beltéri navigációs alkalmazást prezentált, amivel a felhasználó még a legnagyobb köztereken, vasútállomásokon, repülőtereken és közlekedési csomópontokon is képes eligazodni a kiterjesztett valóság (AR) segítségével. Mindkét csapat kategóriájának második helyén végzett, így támogatást kaptak ötleteik fejlesztésére.
 
„A nem nyugati országokban az EIT Jumpstarterhez hasonló programokon keresztül létrehozott startupok száma évről évre növekszik, a korábbi évek eseményeiről számos vállalkozás már több milliós értékelést ért el. Ez különösen fontos a közép-, kelet- és dél-európai régiók számára, ahol az induló vállalkozások új munkahelyeket teremtenek, új készségeket hoznak, és ösztönzik a vállalkozói szellemet a régióban” – mondta Piotr Boulange az EIT Jumpstarter projektvezetője. Az EIT Jumpstarter 2025. évi programjába egyébként – ide kattintva – már lehet is regisztrálni.

KÉPEK: Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT)

Olvasd el ezt is!

Miért éri meg magyar startupperként részt venni egy nagy nemzetközi technológiai expón?

#GITEX #GitexEurope #GITEXEurope 2025 #GITEX EUROPE x Ai Everything #AIDY Health #eChemicles #Grünfeld Henrik #IntelliSense #Prefixbox #Simon István #Szabó Gábor #Varga Eszter
Közhelyszámba megy, hogy egy nagy technológiai rendezvényen mennyi kapcsolatra lehet szert tenni – de pontosan milyenekre? Miről beszélgetnek ilyenkor a startupok képviselői, milyen konkrét lehetőségeket vázolnak fel nekik, és mennyi időbe telik, mire a cég ebből tényleges hasznot láthat. A GITEX EUROPE magyar résztvevőit kérdeztük.