Hirdetés

Magyar vállalkozások a Portugal Smart Cities Summiton

Magyarország Lisszaboni Nagykövetsége, valamint a Technológiai és Ipari Minisztérium háttérintézménye, a Neumann János Nonprofit Közhasznú Kft. közös szervezésében négy vállalkozás és startup vesz részt kiállítóként a lisszaboni Portugal Smart Cities Summiton 2022. október 11-13. között. Az okosváros tematikájú rendezvényen magyar innovatív kerékpártároló megoldás, vízminőségmérő-műszer, újrahasznosítást és modern hulladékgazdálkodást segítő alkalmazás, valamint intelligens parkolásmenedzsment rendszer mutatkozik be.

Immár nyolcadik alkalommal rendezik meg az intelligens városok kihívásaival és aktuális kérdéseivel foglalkozó nemzetközi eseményt, a Portugal Smart Cities Summitot. A mintegy száz kiállító között kapott helyet Magyarország Lisszaboni Nagykövetségének köszönhetően az a magyar stand is, ahol négy hazai vállalkozás mutatkozhat be globális nagyvállalatok, helyi kormányzati intézmények, technológiai startupok előtt.

„Portugália egy nagyon innovatív ország, így számos lehetőséget biztosítanak arra, hogy az okos megoldásokat fejlesztő vállalatok nemzetközi szinten is kicserélhessék tapasztalataikat, és partnerségek alakuljanak ki. A lisszaboni Magyar Nagykövetség minden lehetséges eszközzel biztosítani kívánja a magyar vállalkozások bekapcsolódását a nemzetközi vérkeringésbe, ezért nagy örömmel segítette elő a most kiutazó magyar cégek részvételét” – hangsúlyozta Dr. Halmai Miklós, Magyarország lisszaboni nagykövete. A Portugal Smart Cities Summit kiállítás szervezői a háromnapos rendezvény középpontjába a párbeszédet, a tudásmegosztást és szinergiák kialakításának ösztönzését helyezik, a kutatástól egészen az edukációig.

A részt vevő cégek szakmai felkészítést is kaptak, mely nagyban hozzájárul a sikeres nemzetközi megjelenéshez.

„Nem elég a jó termék, szolgáltatás, el is kell tudni adni azt. Éppen ezért az INPUT Program nemzetközi piacra lépési szolgáltatása keretében teljes körű, több alkalmas felkészítést is nyújtott a vállalkozások részére, mely a specifikus piacismeret, az előadásmód és a kapcsolatépítés fortélyaira is kiterjed. Ez a komplexitás segít abban, hogy a kiállítók megfelelően reprezentálják nem csupán saját ötletüket, de Magyarország technológiai kvalitásait is – emelte ki dr. Solymár Károly Balázs, a Technológiai és Ipari Minisztérium technológiáért felelős helyettes államtitkára.

A kiállító startupok, vállalkozások:

  • A BLOCK Bike Racks csapata olyan okos kerékpártárolót fejleszt, mellyel teljes biztonságot biztosíthatunk járművünknek. Ezzel megszüntetnék a biciklilopást, egyben népszerűsítenék a városi kerékpározást is.
  • Az EPS Global intelligens parkolásmenedzsment rendszert, integrálható parkolási megoldásokat, valamint ezekhez szükséges szaktanácsadást és teljes körű támogatást nyújt partnereinek.
  • A GreenMap hulladékok újrahasznosítását segítő alkalmazás, mely fejleszti és motiválja a felhasználók környezettudatosságát, segíti a hulladékáramlás ökohatékonyságát a körforgásos gazdaság elvei alapján.
  • A Water MiniLab vízelemző készüléke képes emberi beavatkozás nélkül pontos vizsgálatokat végezni a víz minőségét és annak egyes kémiai paramétereit illetően, ezzel környezetbarát és költséghatékonyabb megoldást nyújtva a (szenny)víziparnak.

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben