Hirdetés

A világon egyedülálló személybiztonsági alkalmazást fejlesztenek a magyarok

A világon egyedülálló, személybiztonsági alkalmazás, mely nem igényel kézi beavatkozást. A felhasználó a táskában vagy zsebben tárolt telefonjáról vészhelyzetben azonnali segítséget hívhat. Ismerd meg a Startup Campus inkubátor portfoliójában szereplő, személybiztonsági alkalmazások piacát forradalmasító SoleCall-t!

Az SoleCall alkalmazás ötlete egy olyan tragikus magyarországi esemény kapcsán született meg, mely Nagy Gergő, a cég alapítója és ügyvezetője otthonához közel történt. Két gyermekes családapa lévén minden tekintetben biztonságban szerette volna tudni kislányait, e mentén haladva egy olyan alkalmazáson gondolkozott, mellyel akkor is segítséget lehet kérni, ha már nincs idő, vagy lehetőség elővenni a telefont. Ekkor jött a kézi vezérlés nélküli, legkritikusabb helyzetekben is alkalmazható applikáció elképzelése.

Vészjelzés aktiválás három lábdobogással

Kutatást folytattak, mely során vizsgálták a pánikhelyzetben történő emberi viselkedést, szimulálták a különféle utcai támadásokat és olyan aktiváló mozdulatot kerestek, mely gyorsan és mindenki által könnyen végrehajtható és szinte minden helyzetre vészjelzési képességet biztosít. Együtt dolgoztak Kitanics Márk igazságügyi szakpszichológussal, aki ugyancsak megállapította, hogy a lábdobogás sorozat a leghatékonyabb módja a vészjelzés aktiválásnak.

Jelenleg 15 ezer vészjelző gesztus és több, mint ezer óra emberi mozgás adatból dolgoznak. A gesztus felismerés, egyedi metodikára épülő rendszer, az eljárás tekintetében szabadalmi bejelentéssel rendelkeznek.

A termékfejlesztés első fázisában kezdtem el a jelenlegi csapatot építeni. Két alapítótársammal, Dr. Németh Gézával és Dr. Gyires Tóht Bálinttal, akik a Budapesti Műszaki Egyetemen tanítanak, kiegészülve Czeba Bálinttal, aki a BME-n végzett gépi tanulási folyamatokra szakosodott hallgatóként. Ötvöztük az ötletet a technológiával és alkottuk meg azt a gesztus- felismerési eljárást, mely az applikáció jelenlegi alapjait képezi.”

Az alkalmazást a lean szemlélet mentén, a tapasztalatok, a tesztelők visszajelzései és a beérkező új adatok alapján fejlesztik tovább. Jelenleg fejlesztési stádiumnál tartanak, az app novemberben jelenik meg a magyar piacon.

A fejlesztés során szem előtt tartottuk az esélyegyenlőséget is, így a vészjelzési módok a fogyatékkal élők számára, különös tekintettel a hallássérültek számára is optimalizáltan működnek.”

A hallássérültek nem tudnak vészhívást folytatni, így olyan kommunikációs platformra van szükségük, melyet szöveges üzenet formájában a leghatékonyabban kezelhetnek. Az alkalmazással néhány érintéssel, pár másodperc alatt üzentet küldhetnek, mely minden információt tartalmaz, mely az intézkedéshez szükséges.

Az alkalmazás fejlesztői a kerekesszékkel élőkre is gondoltak, hiszen a vészjelzés működésbe hozása indirekt koppintásokkal is aktiválható.

A célcsoport az X és Y generáció, gyermekes családok és kifejezetten az ehhez a generációhoz tartozó nők.

“A 2016-os cégalapítás óta saját erőből építettük a céget kitartó munkával és akaraterővel, hiszen tudtuk, hogy amit csinálunk jó célt szolgál. 2018 márciuásban 46 millió forintos támogatást kaptunk a Startup Campus Inkubátortól, arra hogy elkészítsük az MVP-t. Az inkubátor nem csak anyagi forrással, de szakmailag is támogatta vállalkozásunkat. A nemzetközi validációhoz is hozzájárult, Berlinben, Londonban, Hong Kong-ban és Isztambulban is megjelenéssel segítette a céget. Ezeken a rendezvényeken az alkalmazással kapcsolatban számos inputot és feedbacket kaptunk, melyek az összetevők nagy mértékben hozzájárultak a cég jelenlegi fejlettségi szintjéhez”

A magyar piacra lépés után a cég globálisan is terjeszkedni kíván. Fő célpontjaik Európában a Dach-régió, a Skandináv országok, illetve Anglia és Franciaország. Komoly érdeklődést mutatnak az iskolák és állami intézmények a biztonsági alkalmazások iránt az Egyesült Államokban. A bűncselekmény statisztikákat tekintve India is kiemelt célpont, hiszen a kormány komoly intézkedéseket tesz a telefonokban elhelyezett pánikgombok elhelyezésesére.

A SoleCall céljai között szerepel a közvetített szolgálatást nyújtó, biztonsági vállalatok bekapcsolódása a munkába.

A SoleCall termékcsaládja nemrégiben az IIIBEATS Control-lal bővült.

„Az IIIBEATS Control alkalmazást elsődlegesen azért találtam ki, hogy a vészjelző mozdulat-adatokat jóval szélesebb körtől kaphassunk. Olyan alkalmazási területet kerestem, ahol hasznos lehet a mozdulat vezérlés és felhasználók tömegét lehet megszólítani.  Ezért döntöttem a játék és a zene mellett.  3 db webes játékot fejlesztettünk, amikben a karaktert a vészjelző gesztusokkal lehet az akadálypályán irányítani. Ezek a játékok a kisgyermekes családoknak szólnak, és mókát és aktivitást jelentenek az egész családnak. Abból adódóan, hogy a szülő telefonjával történik a vezérlés, a játékidő a szülő által könnyen szabályozható. A zene mód lehetővé teszi több zenél játszó, és alkalmazás vezérlését. A mozdulat vezérléssel két dolgot lehet szabályozni: adott esetben elindítható a zenél játszó, vagy a következő számra is lehet váltani.” – tette hozzá Gergő.

A SoleCall IIIBeats Control nevű alkalmazása már elérhető Android készülékekre, és kompatibilis olyan alkalmazásokkal, mint a Spotify, Deezer, Google Music, vagy akár a PowerAmp.

Idén is lesz Ideathon: fókuszban a jövő

Immár ötödik alkalommal rendezik az Ideathon 5.0 ötletversenyt Győrben. A résztvevők ebben az évben a jelenben már észlelhető, de igazán a jövőben realizálódó problémák megoldásaira tesznek kísérletet.  Újdonság,  az eddigi megszokott gyakorlattól eltérően, hogy először öt dedikált altémakörben kerülnek problémák feltárásra illetve megfogalmazásra, majd a csapatalkotás követően kezdődik az adott ötlet kidolgozása. A győztes csapat minden tagja részesül egy 100 000 forint értékű elektronikai vásárlási utalványban és még sok minden másban.

Bővebben

Átadták a magyar startup által fejlesztett növénytermesztő konténer farmot

Április 26-án átadták a Green Drops Farm Kft. legújabb, saját fejlesztésű növénytermesztő konténer farmját. A debreceni startup által megálmodott és forgalmazott saját fejlesztésű növénytermesztő konténer farm újdonságnak számít Magyarországon, a konténerben ugyanis hidropónikus technológiával működő tornyok találhatók, amelyekben salátafélék, fűszernövények termelhetők talaj nélkül, tápoldatos vízben.

Bővebben

Budapest lehetne az új Boston? – Mit tanulhatunk az amerikai startup-ökoszisztéma történetéből

Budapesten, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Auditóriumában tart előadást az innováció és tech-guru szerző, a MIT Technology Review és a Business Week tech-rovatának korábbi főmunkatársa, Robert Buderi. Az újságíró, szerző legújabb könyve, a Where Futures Converge: Kendall Square and the Making of a Global Innovation Hub kapcsán látogat a magyar fővárosba, május 4-i nyilvános előadásában arról beszél majd, hogy hogyan lehetne létrehozni a bostoni példából tanulva virágzó és fenntartható startup-ökoszisztémát Budapesten.

Bővebben

A startupok zöld technológiára és AI-ra összpontosítanak a fenntarthatóság érdekében

Az üzleti világ lassulása és az óvatosság miatt a befektetők kihívást jelentenek a startupok számára. Az innováció azonban kulcsszerepet játszhat a gazdasági fellendülésben. A hazai nagyvállalati inkubátor, a start it @K&H a tudásmegosztás és a kapcsolatépítés felgyorsításával segíti a legújabb 12 csapatát, hogy átlendülhessenek a kihívásokon. Az immár tizedik inkubációs program, amely márciusban zárult, főleg a környezetbarát megoldásokra és a mesterséges intelligencia alkalmazására összpontosított.

Bővebben

Megérkezett Magyarországra a Lightyear – korlátlan hozzáférést biztosít a tőzsdékhez, rejtett díjak nélkül

A Lightyear, az ex-TransferWise alapítói által létrehozott európai befektetési platform, ma bejelentette magyarországi indulását. A platform az első olyan eurózónán kívüli terjeszkedése, amely lehetővé teszi, hogy felhasználói többdevizás számlájukkal korlátlan hozzáférést kapjanak a globális tőzsdékhez, miközben elkerülik a rejtett díjakat. A Lightyear eddig már 35 millió dolláros befektetést vonzott be, befektetői között olyan nagy nevek találhatók, mint a Lightspeed Venture Partners és Sir Richard Branson. A magyarországi indulás újabb lépést jelent a cég globális terjeszkedésében, amelynek célja, hogy az európai befektetési piac meghatározó szereplője legyen.

Bővebben

Startupok: az igazi megmérettetés nem a befektetők, hanem az ügyfelek előtt zajlik

A McKinsey tanácsadó cég tanulmánya szerint amennyiben a hazai startupok a többi európai országhoz hasonló arányban és mértékben tudnának növekedni, 2,5-5 milliárd eurónyi pluszforrást tudnának bevonni a szektorba. Ennek jelentős hányada – mintegy  egy milliárd euró – a helyi gazdaságban hasznosulna.

Bővebben

Tovább bővítette komposztálható termékei listáját a zöld magyar startup

Százezer darab feletti eladott termék havonta, ipari komposztálás céljából történő visszagyűjtés, filmsztárok által használt evőeszközök. Az egyéves munka keretében hőálló alapanyagfejlesztés és új termékek gyártása, valamint azok piaci bevezetése történt meg 2021. december és 2022. november között. A három éve induló, körforgásos gazdaságban gondolkodó Vilhemp csapatának célja ma is változatlan: környezetbarát és funkcióját kiválóan ellátó evőeszközök és szívószálak gyártása hazai, természetes alapanyagokból.

Bővebben

Bemutatkozott a People Platform – öt startup összefogásával valósult meg

Tapasztalat, hogy nehéz különböző digitális platformokat bevezetni egy vállalaton belül és a startupokkal is óvatosabbak a cégek, azonban a felhasználók kiszolgálása az egyik legfontosabb feladat, ezért fogtunk össze – mondta többek között partneri bemutatkozóján a People Platform kezdeményezője, a Blue Colibri App alapító-ügyvezetője.

Bővebben

A magyar startup ökoszisztéma 2022-es legjeivel indul az új év

2023-ban folytatódik a hazai közösségi finanszírozás legfontosabb eseménysorozata, január 12-én ismét átadják az elmúlt év startup legjeinek járó díjakat. A Tőkeportál minden év végén teret ad a startup ökoszisztéma követőinek, akik szavazással dönthetik el, kik voltak 2022 legjobbjai a kijelölt kategóriákban. A Startup Utószilveszteren az elmúlt év legjobb startupját, befektetőjét, kampánygazdáját keresik.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások