Hirdetés

Közel 19 milliárd hektoliternyi szennyezett víztől óvta meg a közösségeket a globális vállalat

A Xylem globális víztechnológiai vállalat megoldásai 2021-ben több mint 18,93 milliárd hektoliternyi , az árvizek nyomán érkező, szennyezett víztől mentették meg a közösségeket  – derül ki a vállalat éves Fenntarthatósági Jelentéséből. A társaság jelentős előrelépést ért el karbonlábnyoma csökkentésében is, az üvegházhatású gázkibocsátási intenzitása 12 százalékkal mérséklődött, a vízfelhasználása pedig 22 százalékkal csökkent 2019-hez képest.

A Xylem olyan fejlett megoldásokat és szolgáltatásokat kínál, amelyek lehetővé teszik a közművek, ipari vállalatok és más vízfogyasztók számára, hogy optimalizálják hálózataikat, miközben a saját fenntarthatósági céljaik eléréséért is tehetnek. A múlt évben a vállalat technológiái mintegy 13 milliárd hektoliter víz újrahasznosításában segítettek ügyfeleinek. Szintén fontos eredmény volt, hogy a vízágazat dekarbonizációjának (szén-dioxid mentesítésének) felgyorsítása érdekében végzett munkája eredményeként a társaság támogatta ügyfeleit abban, hogy 2021-ben 0,73 millió tonnával csökkentsék szén-dioxid-kibocsátásukat.

Tavaly a Xylem hivatalosan is elkötelezte magát amellett, hogy 2050 előtt saját értékláncában eléri a nettó-zéró szén-dioxid-kibocsátást ér el. Amellett, hogy a Xylem 12 százalékkal csökkentette a Scope 1 és 2 (a vállalat működéséből adódó közvetlen és közvetett) ÜHG-kibocsátási intenzitását, a főbb létesítményeinek több mint felét már 100 százalékban megújuló villamos energiával üzemelteti. A múlt évben a Xylem ambiciózus programot indított jármű flottája elektromos járművekre történő lecserélésére, amelynek első évében Európában 31, az Egyesült Államokban pedig 19 százalékkal csökkentette autó flottájának üvegházhatású gázkibocsátását.

2021-ben, a súlyosbodó időjárási események közepette a Xylem növelte a víz-okozta katasztrófák sújtotta közösségeknek nyújtott humanitárius támogatását, több mint 15 országnak biztosítva szakértelmet, technológiát és berendezéseket. A cég 1,4 millió embert ért el vízügyi oktatási kezdeményezésével, nagyrészt az UNICEF-fel Indiában kötött új, hároméves partnerség elindításának köszönhetően.

Felelősséggel tartozunk azért, hogy ügyfeleinkkel és partnereinkkel, valamint a mindannyiunk által szolgált közösségekkel együtt dolgozva, változásokat érjünk el. Ezért a fenntarthatósági jelentésünk több, mint számok sora. Ez egy értékelőlap, azokról az erőfeszítésekről, amit közösen teszünk, és a víz megoldására irányuló küldetésünk előrehaladását mutatja. Tavaly három kulcsfontosságú területen fokoztuk erőfeszítéseinket. Először is, segítünk ügyfeleinknek abban, hogy hatékonyabban kezeljék vízkészleteiket, különösen digitálisan támogatott megoldásaink és szolgáltatásaink révén. Másodszor a nagy hatékonyságú technológiák és a saját nettó-zéró szén-dioxid-kibocsátási kötelezettségvállalásaink révén segítünk a vízágazat szén-dioxid-mentesítésében, így fellépünk az éghajlatváltozás ellen. Végül pedig továbbra is azon dolgozunk, hogy világszerte előmozdítsuk a tiszta vízhez és a tisztálkodáshoz való méltányos hozzáférést” – mondta el Patrick Decker, a Xylem elnök-vezérigazgatója.

A jelentésben szereplő további fontos eredmények:

– A világ különböző pontjain közel 6000 fiatal bevonása a vízügyi innovációs programokba, mint például a Xylem Ignite és a Stockholm Junior Water Prize, támogatva a vízügyi ágazat következő generációját;

– 113.000 önkéntes munkaórával a dolgozók 78 százaléka vett részt a helyi közösségek vízügyi problémáinak megoldását célzó tevékenységekben;

– A vállalat 400 beszállítót vont be a WASH4WORK projektbe a biztonságos vízhez, higiéniához és szennyvízelvezetéshez (WASH) való hozzáférésért.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben