Hirdetés

Két magyar startup cég is díjat nyert a fenntarthatósági törekvéseiért

Két magyar startup cég, a Skillio.net és Colibri Charity is díjat nyert idén az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljainak teljesüléséért létrehozott World Summit Awards-on. Többek között a magyar nyertesek bemutatkozhatnak a WSA Globális Kongresszusán, mely idén online kerül megszervezésre március 22. és 24. között.

A tavalyi évben immár a 13. alkalommal került megrendezésre, a környezeti-, társadalmi és fenntarthatósági innovátorok számára a világ első számú versenye, a World Summit Awards. A World Summit Awards győztes pályamunkái, olyan digitális megoldások, amelyek hozzájárulnak az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak eléréséhez. Az idei versenyben 29 ország 45 megoldását díjazta a nemzetközi zsűri. A salzburgi székhelyű szervezet évről évre keresi a legjobb digitális termékeket és szolgáltatásokat, ahol 8 kategóriában lehet benyújtani a jelentkezést.

Az elmúlt évek eseményei kifejezetten rámutattak a digitális megoldások fontosságára, és az idei nyertesek kiváló példát mutatnak arra, hogy ezek a megoldások és alkalmazások, hogyan segíthetnek a környezet védelmében, az egészségügyi ellátás támogatásában, a befogadó és magas színvonalú oktatás biztosításában, az emberek összekapcsolásában és a releváns információk megosztásában.

A legújabb évad győztes csapatainak kihirdetésére februárban került sor. Az idei versenyre 69 ENSZ-tagállamból érkeztek jelölések, Kanadától Indonéziáig, Finnországtól Mozambikig; a beérkezett projektek száma pedig meghaladta a 290-et. A zsűri több hónapos munkát követően – egy két körös értékelési folyamatban, melynek része volt a shortlistre került cégek élő online bemutatkozása a nemzetközi, 41 fős WSA Grand Jury részére –, kiválasztotta a 45 legkiemelkedőbb digitális megoldást, ami két magyar csapat kategória győzelmével zárult. Az üzleti modell innováción keresztül ingyenes közösségi tanulási platformot nyújtó Skillio.net a Learning & Education kategóriában győzedelmeskedett, míg a Colibri Charity az online adakozás ingyenessé tételével és megreformálásával a World Summit Award speciális, Young Innovators kategória győzteseként végzett a több mint 377 beérkezett pályázat közül.

“Skillio elindítása óta az a misszió lebeg a szemünk előtt, hogy találjunk egy olyan “disruptive” közösségi média üzleti modellt, amin keresztül egy teljesen ingyenes, viszont minőségi szakmai tanulási platformot nyújthatunk az élethosszig tartó tanuláshoz. Ez a mostani elismerés is megerősített abban, hogy ez egy fontos út, amin jól haladunk előre. És mondhatni az időzítése is tökéletes: épp most csaptunk bele a fundraisingünkbe, talán pár “social impact” befektető felfigyel majd ránk WSA miatt.” – jegyezte meg Kaizer Gábor, a Skillio társalapítója.

Az aktuális versenysorozat hivatalos zárásaként, március 22-24 között rendezik meg a WSA Globális Kongresszusát, ahol a győztes csapatok mutatják be innovatív megoldásaikat. Az online esemény keretében, ami egyben egy díjátadó gálaműsor is, a két hazai győztessel is megismerkedhet a közönség. A kategória nyertesek pitch-eit, kapcsolódó tematikájú panelbeszélgetések követik többek között olyan témákban, mint egészség és jólét, kultúra és turizmus, okos városok, környezetvédelem és zöld energia, fenntartható üzlet és kereskedelem, inclusion & empowerment, e-kormányzat, illetve a kongresszus “Connect 4 Impact” szlogenjének megfelelően a networking lehetőségek sem maradhatnak el természetesen. A világjárvány miatt a kongresszus a tavalyihoz hasonlóan az idei évben is online kerül megrendezésre, a rendezvényhez így bárki teljesen ingyenesen csatlakozhat nézőként. Az eseményre az alábbi oldalon van lehetőség regisztrálni.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben