Hirdetés

Jön a fesztiválbiztosítás és a hőtérképes tömegoszlatás?

A Budapest Launchpad 4. alkalommal szervezi a Sziget Fesztiválon az EU Startup Rendez-vous sátrat. Az eseményhez meghirdetett Fesztivál hackathont az Ariozo insurtechben jeleskedő csapata nyerte. 

A nyertes Ariozo csapat olyan biztosítási megoldáson dolgozik, amely különböző fesztiválózókat fenyegető káresemények esetén jelent megoldást. Így ha az élmény nem lenne felhőtlen az időjárás vagy egy várva várt program lemondása miatt, akkor az azonnali kártérítésből vásárolt vízálló felszerelés vagy sör vásárlása vígaszt nyújthat a szórakozni vágyóknak. „Nagyon jól éreztük magunkat ezen a versenyen” – mondta el Szabó András, az egyik csapattag.

„Ismét megtapasztaltuk, hogy sosem késő baltával nekiesni a felesleges funkcióknak! A mai hackatlon jó alkalom volt arra, hogy sallangmentesítsünk egy általunk már letisztultnak hitt koncepciót!”

A dobogó második fokára a Festline csapata állhatott, akik hőtérképes megoldásukkal segítik a fesztivál közönséget optimálisan eloszlatni. Így a folyamatos időrabló sorbanállás és tömeg kényelmetlen problémáját oldják meg. A harmadik helyezett pedig a Little Flamingos lett, akik az elküldött kedvenc zeneszám alapján készítenek egyedi bikiniket, újrahasznosított műanyag felhasználásával. A fürdőruhákon akár egyedi azonosítókat is fel tudnak tűntetni – például Instagram elérhetőséget, vagy egyéb nickneveket, ezzel segítve a fesztiválon való kapcsolatépítést, ismerkedést.

A győzteseket Jeges Zsolt (Mamazone), Lukács Andrea (Women Startup Competition) és Jánoska Rita (StartUp magazin) választotta ki.

A csapatoknak azért is nagyszerű lehetőség, mert a Sziget fesztiválon egy élő közegben tudják validálni az ötleteiket és jó eséllyel találhatnak olyan nemzetközi partnereket és viszonteladókat, amelyet a mindennapokban nem, vagy csak nehezen, sok-sok utánajárással.

A EU Startup Rendez-vous sátor persze nyitva áll bármely szakmabeli előtt aki “kitéved” a Szigetre és nyitott egy kötetlen piac- és közösségépítő beszélgetésre.

„Annak külön örülünk, hogy az idei évben számos startup szakmai partneren kívül (WhiteSummers, Start IT up Győr) olyan technológiai cégek is mögénk álltak mint ITWise és segítenek abban, hogy a megmozdolásunk valóban pozitív eredményeket hozzon a hazai startup gazdaságban.” – mondta el Müller Tamás, z ötletverseny szervezője.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben