Hirdetés

Innovációs és startup napok májusban a Balaton-felvidéken!

Három napos eseményt szervez a vászolyi PortusHome Coliving, a StartITup Győr és a szingapúri székhelyű Draper Startup House innovátoroknak, ötletgazdáknak, befektetőknek és a startup világ iránt érdeklődőknek a Balaton-felvidéken 2022. május 11-13. között. A háromnapos rendezvénynek egyértelmű célja van: összekapcsolni és inspirálni a régiós, országos és nemzetközi startup közösséget. 

Az Innovációs és Startup napok elnevezésű esemény kiváló lehetőséget kínál a hazai és nemzetközi kapcsolatok építésére, tanulásra, önfejlesztésre. A szervezők a programokat úgy állították össze, hogy masszív adagban tartalmazzon tudást, inspirációt és kapcsolatépítési lehetőségeket is. Szó lesz többek között az ökoszisztémák szerepéről, a startup finanszírozás különféle módjairól, üzleti tervezésről, pitch-elésről, hazai jó gyakorlatokról és a nemzetközi piacra lépésről is.  

A rendezvénysorozat nemzetközi partnere a Draper Startup House, amely nemrégiben kapcsolta be a vászolyi PortusHome Colivinget a nemzetközi hálózatába. A Balaton-felvidéki közösségi iroda és szálláshely olyan helyszínek mellé lépett be a nemzetközi partnerhálózatba, mint Bali, Buenos Aires, Manila vagy Lisszabon. Budapesten a hálózat partnere a Pozi.io, nemzetközi innovációs közösség, többek között az 1 millió dolláros díjazású Startup World Cup budapesti elődöntőjének szervezője.

A Draper Startup Network nemzetközi szervezet célja, hogy 2030-ra egymillió vállalkozót támogasson: kapcsolatokkal, tudással és akár kezdeti befektetéssel is. Összekapcsolják a startupokat, a társalapítókat és a csapatokat; mentorokat és tanácsadókat; freelancereket és potenciális beszállítókat, alvállalkozókat; plusz angyalbefektetőket és kockázati tőkebefektetőket valós, emberi kapcsolatokon, online és offline eseményeken és izgalmas partnerségeken keresztül.

„A vállalkozói szellem az emberiség legerősebb eszköze a világ legnagyobb problémáinak megoldására. Nem tudok jobb ügyet elképzelni, aminek az életemet szentelhetném.” – mondja Vikram Bharati, a Draper Startup House International vezérigazgatója és alapítója.

A rendezvény hazai partnere a StartITup Győr, akik példamutató módon építik a régiós startup ökoszisztémát, programok, képzések és inkubáció nyújtása, valamint közösségformáló események szervezésével. “Hiszem, hogy lehet Győrből nemzetközi vállalkozást építeni úgy, hogy a benne dolgozó emberek élete egy fenntartható vidéki léttel párosul. Ezt egy módon lehet megcsinálni, ha egy egészséges és fenntartható startup ökoszisztémát hozunk létre közösen vidéken.” – idézet Szabó Krisztián Lehet-e vidéken startup élet blog sorozatából. 

Antal Csaba, a PortusHome Coliving megálmodója szerint a program egyedülálló lehetőséget kínál, mert a magyar startup és kockázati tőke ökoszisztéma mellett megismerhetjük egy olyan nemzetközi befektető munkamódszerét és gondolkodásmódját, mint a Draper Startup Network. A PortusHome Coliving pedig megmutatja a Balaton-felvidék egy új arcát is, a pezsgő szakmai közeget, mely megfelelő körülményeket biztosít a pihenéshez és a fókuszált munkavégzéshez is.

A 3 napos esemény ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. A PortusHome-ban szállásfoglalás is lehetséges az esemény idején, a részletekről és elérhető szobákról bővebb információ az esemény weboldalán érhető el.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben