Hirdetés

Hosszútávú terveihez innovációba fektet a kínai óriás

A JD.com, Kína legnagyobb webáruháza accelerator programot indít kifejezetten a virtuális pénznemekre és mesterséges intelligenciára fókuszáló startupok számára. Az AI-Catapult névre keresztelt programba eddig hat innovatív csapat került be.

A JD.com a bejelentésében azt hangsúlyozta, hogy a startupok a webáruházukon keresztül élesben tudják tesztelni a különböző alkalmazásaikat és technológiáikat. Ehhez több, mint 2,5 milliárt dollár értékű logisztikai szoftver fejlesztését is finanszírozta – és ezzel Kína legnagyobb online hálózatát építette ki. Szponzorál ugyanakkor egy AI kutatóintézetet és laboratóriumot is, hiszen olyan mértékben növekednek az eladásai, hogy hosszútávon elengedhetetlen lesz az automatizációba mesterséges intelligencia bevonása is.
Bár Európából úgy tűnhet, hogy az Alibaba Group verhetetlen az online piactéren – de a számok másról tanúskodnak. 2016-ban 658,2 milliárd RMB-t, vagyis 100 milliárd dollárt meghaladó jegyeztek bruttó árbevételként. Izgalmas, hogy hogyan alakulnak a JD.com 2017-es teljes éves eredményei, de ezt csak márciusban teszi majd közzé. Sikereihez hozzájárul, hogy stratégiai partnerséget ápol a hasonló brutális méretekkel rendelkező amerikai kereskedelmi vállalattal, a Walmarttal.
A programban nem csak kínai, hanem ausztrál, londoni, szingapúri startupok is részt vesznek. Részletes bemutatkozásukért kattints!

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben