Hirdetés

Hogyan nyerj 10 ezer eurót egy energetikai szoftverrel? A Wenerate megmutatja!

A .wave akcelerátor programja keretében rendezett Demo Day-en a Wenerate innovációja győzte meg leginkább a szakmai zsűrit, ami összegyűjti és átláthatóvá teszi az ügyfél telephelyén mérhető energiafogyasztási adatokat. A legtöbbet fejlődő csapat a Greenwash Solutions lett, aminek megoldása feleslegessé teszi a vendéglátóiparban a mosogató személyzetet.

Idén a harmadik csoport, más néven kohort startup előrejutását segítette elő a .wave akcelerátor programja. A kohortba bekerült 11 csapat innovatív projektjét a december 5-én tartott Demo Day-en mutatta be.

A 10 ezer eurós fődíjat az automatizált energetikai tanácsadó szoftvert fejlesztő Wenerate-nek ítélte oda a szakmai zsűri, míg a legnagyobb fejlődést mutató csapat – a mentorok szerint – a vendéglátóhelyek számára optimalizált mosogatási szolgáltatást kínáló Greenwash Solutions lett.

Miről szól a .wave programja?

A .wave egy klasszikus akcelerátor programot működtet: ennek célja, hogy már céget alapított, piaci körülmények között validált termékkel/szolgáltatással rendelkező startupoknak nyújtson segítséget a növekedésben, új piacok meghódításában. A .wave programja kifejezetten olyan startupok jelentkezését várja, akik környezetvédelmi innovációval rendelkeznek, fókuszuk a közép-kelet-európai régió, és célcsoportjuk lehetőleg cégek (B2B).

A 2023. október 2-án indult program sok elemet foglal magába:

a bekerült startupok decemberig intenzív képzést kaptak (például termékfejlesztésről, HR-menedzsmentről, üzleti terv készítéséről), valamint a hozzájuk rendelt, komoly piaci tapasztalattal rendelkező mentorok segítségével heti szinten ellenőrzött eredménycélokat (KPI-okat) tűztek ki maguknak.

A csapatok előrehaladásukat a .wave december 5-i Demo Day-én mutatták be.

A legjobb csapat a Wenerate lett

Az MBH Bank által felajánlott 10 ezer eurós fődíjat a Wenerate nyerte el, ami egy mesterséges intelligenciával támogatott energetikai tanácsadó rendszert kínál a piacnak.

A szoftver összegyűjti és átláthatóvá teszi az ügyfél telephelyén mérhető energiafogyasztási adatokat, és további szenzorokat felszerelve újabb információkkal is kiegészítheti az adatbázist. Az összegyűjtött adatokat a rendszer folyamatosan elemzi határértékeket figyel; figyelmeztetéseket küld; eseménynaplót, kimutatásokat és jelentéseket készít, valamint javaslatot tesz a fogyasztás csökkentésére vonatkozóan.

A Wenerate szolgáltatása továbbá lefedi az energetikával kapcsolatos jogi és jelentéstételi kötelezettségeket. Így végső soron a startup megoldása segíti a megrendelő döntéseinek, beruházásainak, beszerzéseinek előkészítését, és támogatja őt ezek kivitelezésében.

A Wenerate-nek a fődíjat a Demo Day négyfős szakmai zsűrije ítélte oda:

  • Sajtos Péter, a Magyar Nemzeti Bank digitalizációért és FinTech fejlesztésért felelős főosztályvezetője,
  • Kákosy Csaba, a Day One Capital alapítója és ügyvezető partnere,
  • Medveczky Márton, a Flashpoint VC befektetési igazgatója, valamint
  • Török József, a Kék Bolygó Tőkealapok befektetési igazgatója.

A legtöbbet a Greenwash Solutions fejlődött

A Demo Day-en a cégeket azonban nemcsak a szakmai zsűri, hanem a csapatokat segítő mentorok is értékelték, akik a kohort alatt a legnagyobb fejlődést mutató csapatnak a Greenwash Solutions-t hozták ki.

A csapat egyedüli megoldást kínál a vendéglátóiparban, ami feleslegessé teszi a mosogató személyzetet.

A Greenwash Solutions napi szinten, kompakt és helytakarékos tárolódobozokban biztosítja a megrendelő számára a kellő tálalóeszközöket, az egyszerű poharaktól az egyedi tálalókig. A nap végén a koszos eszközöket a csapat tisztákra cseréli, az elszállított társait pedig kiemelkedő hatásfokú gépek segítségével varázsolja újra makulátlanná.

Ezzel a megoldással a vendéglátóipari egységekben nagymértékben csökkenthető az energia-, víz- és vegyszerfelhasználás, továbbá megszűnik a mosogatáshoz szükséges papírfelhasználás is.

Mi következik most?

A Demo Day megrendezésével azonban nem ért véget a .wave akcelerátor programja. A kohortban lévő cégek ugyanis – amennyiben igényt tartanak rá – 2024 júniusáig még három konzultációs alkalmon is részt vehetnek, ahol személyre szabott útmutatást kaphatnak a mentoroktól.

KÉPEK: Rácz Tamás / Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány

Véres Halloween, ezúttal jó ügyért – közösen szólítja meg a hazai startupszektort a Magyar Vöröskereszt és a Startup Online

A Startup Online csatlakozik a Vöröskereszt önkéntes véradásához – a cél megszólítani a hazai startup-ökoszisztémát, hangsúlyozni a véradás jelentőségét és részvételre ösztönözni a szereplőket. A jó ügyet a Startup Online partnereként a Munch is aktívan támogatja.

Bővebben

Az alapító, aki végigdolgozta a saját esküvőjét – vagy mégsem?

Bejárta az internetet a kép, amin Casey Mackrell, a Thoughtly startup társalapítója a saját esküvőjén vette elő a laptopját, hogy egy kódolási feladatot elvégezzen. A fotó vegyes fogadtatást kapott, és rávilágít a startupvilág egyik dilemmájára: az alapítói és a menedzseri vezetési mód közti különbségre.

Bővebben

El kell juttatnunk a magyar tehetségeket külföldre – mondja Jonathan Medved, a HVCA Harsányi-díjasa

Az izraeli sorozatvállalkozó szerint a magyar piac fejlődésében hatalmas szerepe van annak, hogy a magyar tehetségek külföldön szerezzenek tapasztalatokat és építsenek kapcsolatokat. Képriport a HVCA befektetési konferenciájáról.

Bővebben

Régiós szinten kapcsolja össze a startup- és az IT-ökoszisztémát a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyiségének nyitórendezvénye

A bolgár szolgáltató Óbudán nyit új coworking irodahelyiséget: az ennek apropóján szervezett ME.E.T. CEE rendezvényen a résztvevők Magyarországról, Bulgáriából, Csehországból, Ausztriából, Romániából és Lengyelországból is építhetnek kapcsolatokat a startup- és az IT-ökoszisztéma képviselőivel. A november 8-i esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Bővebben

Miért vásárolták meg Balogh Petyáék a KÜRT Akadémiát?

A komplex vállalatfejlesztési képzéseket kínáló KÜRT Akadémia megvásárlása stratégiai jelentőséggel bír a STRT Holding számára: azzal pont azt az oktatási szolgáltatási lábat erősítik, ami kulcsfontosságú portfóliócégeik sikerre vitelében. Mit hoz a gyakorlatban a tranzakció, és miért éri ez meg a Kürti Tamás nevével fémjelzett Akadémiának? A STRT által szervezett háttérbeszélgetésen jártunk.

Bővebben

Sokkal gyorsabban termelnek bevételt az AI-startupok, mint SaaS elődeik

A Stripe platformját használó top AI-vállalkozások csupán 11 hónap alatt képesek elérni az egymillió dolláros bevételt, míg a pár évvel korábbi SaaS-cégek csupán 15 hónap alatt. Az AI-startupok bevételnövelő képességét a mesterséges intelligencia piacának jellegzetessége magyarázza.

Bővebben

500 ezer dolláros pre-seed kört vont be a magyar AI-startup, a Voovo

A befektetők közt olyan nevek találhatók, mint az amerikai Techstars, és a magyar befektetői szcéna ismert szereplői: a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT, a Hild Imréhez köthető Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC), valamint a HunBAN elnöke, Csillag Péter.

Bővebben

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben