Hirdetés

Érkezik a csomagszállítás Uberje!

A Start it @K&H inkubátor ViddL csapata döntős lett a PowerUp! közép-európai energetikai versenyen. A hazai startup online rendszere a futárszolgálatoknál olcsóbb, igények szerinti szállítást és gyors, egyszerű csomagfeladási lehetőséget kínál, új utat nyitva ezzel a városon belüli csomagszállításban.

Május 8-án rendezték meg Közép-Európa legnagyobb energetikai versenye, a PowerUp! sorozat magyarországi fináléját, ahol elsősorban a mobilitás, a kiberbiztonság és az energiatárolás aktuális problémáira kerestek megoldásokat. A Start it @K&H inkubátor csapata, a ViddL, a dobogó harmadik fokára állhatott fel, annak az innovatív online platformnak köszönhetően, ami új utat nyithat a városon belüli csomagszállításban. Az ötfős startup így bekerült a novemberi Startup Campus Berlin esemény résztvevői közé, ahol európai befektetők és szakemberek várják majd az ígéretes vállalkozásokat.

Mi az a ViddL?

„A ViddL egy olyan online platform, amely új lehetőséget kínál a hazai szinten közel 310 milliárd forintos éves forgalmat bonyolító online kiskereskedelem számára.

Rendszerünk a webshopokat és a szabadúszó futárokat köti össze, ezzel lehetővé téve egy rendkívül rugalmas csomagszállítási rendszert.

A webáruház-tulajdonosok így kivételesen széles skálán adhatják meg a vásárlók számára leginkább megfelelő kiszállítási határidőt, sőt, a vásárlók akár egy általuk választott időszakra is kérhetik a kiszállítást. A futárok számára pedig egy egyénre szabott, vállalkozói státusszal működtethető, kötetlen munkalehetőséget jelent, hiszen saját maguk határozhatják meg, hogy mennyit szeretnének dolgozni” – foglalta össze platformjuk előnyeit Tüske Tamás üzletfejlesztő.

Kilövés!

A platform 2018 nyarán indul, majd egy 1 hónapos tesztidőszakot követően bárki számára elérhetővé válik a szolgáltatás. „Júniustól egyelőre Budapesten tesszük elérhetővé és finomítjuk megoldásunkat, és 2019-től tervezünk megjelenni más nagyvárosokban is. Ezt követően pedig Közép-Kelet-Európában szeretnénk tovább terjeszkedni” – mutatta be a csapat ambiciózus céljait Tüske Tamás.

 

Két magyar csapat is dobogón végzett az EIT Jumpstarter program döntőjében

A nemzetközi versenyen a vállalatok ESG-stratégiájának fejlesztését segítő VeridianIQ, illetve a kiterjesztett valóságot használó, navigációs alkalmazást fejlesztő ARport is második helyezést ért  el a kategóriájában. Fotóriportunk az Európai Innovációs és Technológiai Intézet startupversenyéről.

Bővebben

Sírhelygondozó platformot kidolgozó csapat nyert az MCC és a Design Terminal inkubátorprogramjában

Az Ötlet Inkubátor program célja, hogy tehetséges fiatalok számára vállalkozásépítési ismereteket, alapvető gazdasági tájékozottságot, üzleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és értékes kapcsolati hálót nyújtson.

Bővebben

Újabb Vespucci Partners siker: orvostechnológiai startup kapott befektetést

A Vespucci Partners tőkealapkezelő befektetési portfóliójába tartozó innoMask Kft. egy újabb tőkebevonásnak köszönhetően továbblépett a magvető fázisból. A magyar startup egy olyan újgenerációs, altatásnál használt laringeális maszkot fejleszt, amely páratlan lesz az orvosi eszközök piacán. A tőkét a Széchenyi Alapok Zrt., az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította.

Bővebben

Biobubi: magyar cég rajzolja át a háztartási tisztítószerek piacát

Fenntartható és hatékony tisztítószereket árusít Háromfai Balázs és felesége Százhalombattáról. A flakonvisszaváltó rendszert is üzemeltető magyar vállalkozás 2019-es indulása óta mára országos ismertségnek örvend. A sikert megalapozó vízkőoldó mellett folyamatosan nő a biológiailag lebomló anyagokból készült termékek palettája, mosószer, mosogatószer, duguláselhárító, ablaktisztító, zsíroldó, felmosószer és kávégéptisztító is helyet kapott a könnyen kezelhető webshopban.

Bővebben

Ne lokálisan, hanem regionálisan gondolkodjunk, és tegyük közösen sikeressé Közép-Kelet-Európát – mondja a Puzl CowOrKing vezetője

A Puzl CowOrKing novemberben Budapesten nyitotta meg második közösségi irodaházát. Hogyan jutott el ide a bolgár szolgáltató? Miért pont Budapesten kezdik meg a regionális terjeszkedést, és milyen hatást kívánnak gyakorolni az IT- és startup-ökoszisztémára? Erről kérdeztük Thibaut Taittingert a Puzl CEO-ját.

Bővebben

Amerikai piacra segítené az ÓUVC az ütős sportolókat segítő DinkMate startupot

Az ÓUVC-től kapott 100 millió forintos befektetést a DinkMate csapata a pickleball játékosok fejlődését segítő technológiájának fejlesztésére és márkaépítésre is szeretné felhasználni. A hosszú távú célok között szerepel, hogy a startup a nemzetközi pickleball szövetség hivatalos digitális partnerévé váljon.

Bővebben