Hirdetés

Együtt próbálnak felülkerekedni a bankokon

Partnerségi megállapodást kötött a Monzo és a Transferwise, melynek értelmében az előbbi bevezeti platformjára az utóbbi nemzetközi átutalási szolgáltatását.

A Monzo egy mobilappos bank, míg a Transferwise egy olcsó nemzetközi átutalásokkal foglalkozó fintechcég. A megállapodással a Transferwise lényegében hozzáférést nyer a Mondo 750 ezer fős ügyfélbázisához is. A mobilbank az átutalásokkal foglalkozó cég API-ját integrálja majd saját felületébe. Ez a megoldás számos fintechcég előnye és több jövőbeli partnerség alapja is lehet, hiszen

ha egy hagyományos bank vagy éppen konkurens fintech nem akar vagy nem tud házon belül fejleszteni egy adott megoldást, a piacról egy másik szereplőjét könnyen elérhetővé teheti saját platformján keresztül.

Maga a jelenség is érdekes egyébként: míg pár éve még úgy tűnt, hogy a fintechek külön-külön „szállnak szembe” a hagyományos bankszektorral, „egy tető alatt minden” megoldásokkal, egyre gyakoribbak a partnerségi megállapodások fintechek és fintechek, valamint fintechek és hagyományos bankok közt. Ennek oka többnyire az, hogy a hagyományos bankok is beszálltak a techversenybe és sokkal több pénzük van fejleszteni, így a fintechek által áhított megoldásokat sokkal könnyebben hozzák ők maguk létre.

A fintecheknek viszont kevesebb pénz áll a rendelkezésükre és a marzsaik is sokkal alacsonyabbak, így jobban meg kell gondolniuk, mire költenek. Ezt a problémát a partnerségek kiválóan át tudják hidalni.

Forrás: Portfolio

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben