Hirdetés

Egy tucat magyar vállalkozó csapat jutott el a Szilícium-völgybe

Az INPUT Program és az Express Innovation Agency közös szervezésében tizenkét magyar startup mutatkozhat be a Consumer Electronics Show-n (CES), Las Vegasban, január 5-7. között. A résztvevők a rendezvényt követően nemzetközi befektetőkkel és szakmai partnerekkel is találkozhatnak a Szilícium-völgyben.

A startupokat egy kétkörös folyamatban választották ki, a szakmai felkészültség és elért eredmények mellett a várható fogadókészséget és az angol nyelvtudást is figyelembe vették. A csapatokat az eseménnyel és az amerikai piaccal kapcsolatos információkkal látták el, segítséget kaptak előadásaik tökéletesítésében, és személyre szóló tanácsokat hazai és nemzetközi szakemberektől, köztük szilícium-völgyi befektetőtől. A tizenkét tech startup a CES kiállítás után közel egyhetes tanulmányúton pallérozódhat, számos üzleti találkozón bizonyíthatja képességeit.

„Az INPUT Program színvonalas külpiacra segítő szolgáltatásai a hazai startupokat valódi értékkel, tudással és kapcsolatrendszerrel gazdagítják, általuk a lehetséges külföldi partnerek tehetséges, magasan képzett, innovatív vállalkozókat ismerhetnek meg. Az ötleteik valóra váltásához tőkét kereső startupokat a célpiacot alaposan ismerő nemzetközi szakemberek is támogatják a sikerhez vezető úton. A csapatok élőben tesztelhetik felkészültségüket a Pitch Global eseményen, ahol befektetők előtt mutatkozhatnak be. A magyar palettán ezúttal újgenerációs légúti inhalátor, hordozható bioszenzoros készülékek, a műanyag hulladékból 3D nyomtatási alapanyag otthoni előállítására alkalmas gépek és a kártevők elleni védekezést szolgáló valós idejű döntéstámogatás fejlesztési tervei is szerepelnek” – hangsúlyozta a közleményben Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium  digitalizációért felelős helyettes államtitkára.

Kölkedi Krisztián, az Express Innovation Agency vezérigazgató-helyettese elmondta: „Az ügynökség célja, hogy tudományterülettől függetlenül a teljes ökoszisztémát segítse az innováció magjának elültetésétől a piaci hasznosításig. Aktív támogatást kínálunk az utánpótlás-neveléstől a nemzetközi piac kapujáig. A CES a világ egyik legjelentősebb technológiai eseményeként látványos belépő, az ígéretes magyar elképzelések kevés helyen kaphatnának több figyelmet a reménybeli befektetőktől”.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben