Minden felhasználóhoz szól az az egész oldalas hirdetési felületen megjelent nyílt levél melyben Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója kér bocsánatot a közelmúltban a Cambridge Analityca kapcsán kirobbant felháborító botrány miatt. A levél a legnagyobb nyomtatott lapokban jelent meg – az USA-ban és az Egyesült Királyságban is.
Egy héttel azután, hogy kiderült: 50 millió Facebook-felhasználó adatait gyűjtötte be a közösségi oldal egy létező kiskapuját kihasználva, majd használta azt „politikai fegyverként” az amerikai elnökválasztási kampányban a Cambridge Analytica, ismét megszólalt Mark Zuckerberg. A Zuckerberg ezúttal a Washington Postban, a New York Timesban, a Wall Street Journalban, valamint további hat, az Egyesült Királyságban kiadott print lapban adott fel egész oldalas bocsánatkerő levelet.
„A mi felelősségünk, hogy megvédjük az adataidat. Ha nem vagyunk erre képesek, akkor meg sem érdemeljük azok megosztását.
Talán hozzád is eljutott az, hogy létezik egy alkalmazás, amelyet egy egyetemi kutató készített. Ez az alkalmazás 2014-ben több millió ember Facebook profil adatait szivárogtatta ki. Ez minden bizonnyal a bizalmatokkal való visszaélés volt, és sajnálom, hogy abban az időben nem tettünk többet. Most lépéseket teszünk annak érdekében, hogy ez ne történhessen meg újra.
Megakadályozzuk az ehhez hasonló applikációk létrejöttét, és korlátozzuk az adatok hozzáférhetőségét a meglévő applikációk számára.
Ismét megvizsgáljuk az összes olyan alkalmazást, amely nagy mennyiségű adathoz jutott. Feltételezésünk szerint ugyanis mások is vannak. Amint felismerjük ezeket letiltjuk, majd értesítünk minden érintettet az eredményeinkről.
Végezetül értesítünk arról, hogy mely alkalmazásokkal biztosítottál hozzáférést az rólad szóló információkhoz – így lehetőséged van kikapcsolni mindazokat, amelyeket nem szeretnél emiatt a továbbiakban használni.
Köszönjük, hogy hiszel ebben a közösségben. Megígérem, hogy ezentúl még jobbá tesszük a te érdekedben.”
Mark Zuckerberg
Milyen kedves. Az viszont, hogy őszintén rosszul érzi magát kicsit annak is köszönhető feltehetőleg, hogy a birodalom értéke közel 60 milliárd dollárt zuhat egy hét alatt. Zuckerberg ezzel elvesztette dobogós helyét a világ legvagyonosabb embereinek listáján, és számos hirdető és partner elfordult a cégtől a negatív megítélés hatására.