Hirdetés

Betegszimulációs startup

A magyar fejlesztésű applikációval az orvosok és orvostanhallgatók szimulált, virtuális betegeken gyakorolhatják a diagnosztizálást.

Herdon Andrea, az InSimu társalapítója, marketingvezetője

Ötlet
Az InSimu csapata fiatal orvosokból, szoftverfejlesztőkből és marketingesekből áll, célunk a gyakorlati orvosképzés lehetőségeinek kiterjesztése egy betegszimulációs alkalmazás segítségével, az elméleti és gyakorlati orvosképzés közötti szakadék áthidalásával. Az InSimu Patient applikációval az orvosok és orvostanhallgatók szimulált, virtuális betegeken gyakorolhatják a diagnosztizálást, teljesítményük alapján pontokat, jelvényeket gyűjthetnek, szinteket léphetnek.

Start
A csapat két tagjának 2015-ben egy Microsoft Imagine Cup versenyről szóló előadás adott új lendületet, és 2016-ban már indultunk is ötletünkkel a megmérettetésen, akkor már négyfős teammel. A hazai versenyen elért első helyezés, valamint a világdöntő World Citizenship kategóriájában elért harmadik hely jó kezdőlökést adott a megvalósításhoz. A versenyre való felkészülés során mi magunk is egy csapatból vállalkozássá fejlődtünk. A versenyt a Microsoft által szervezett szakmai workshopok előzték meg, amelyen elsajátíthattuk a legfontosabb szakmai ismereteket, amely egy startupvállalkozás indításához szükséges volt.

A termék első verzióját önerőből fejlesztettük ki, és 2017 tavaszán a Debreceni Egyetemen egy 20 fős kurzus keretében teszteltük.

Sikerek
Tavaly a The Venture verseny hazai döntőjében is harmadik helyezést értünk el. Az idén bekerültünk a Central European Startup Awards hazai döntősei közé. Jelenleg a piaci bevezetésre szánt app tesztjére készülünk, amely az idén ősszel nemzetközi szinten valósul meg.
2017. őszi szemeszterében második alkalommal indult el az alkalmazásunk által támogatott diagnosztikai kurzus a Debreceni Egyetem Általános Orvosi Karán. Jelenleg több külföldi egyetemmel is tárgyalunk együttműködési lehetőségekről. Az InSimu csapata az elmúlt hónapokban új munkatársakkal bővült.

Befektetések
Az InSimu 2017 nyarán a Hiventures Állami Kockázati Tőkelap-kezelő magvető tőkeprogramja keretében részesült befektetésben. Projektünk sikerességét erősíti az EH Invest Zrt. ezzel egyidejű további tőkebevonása.

Célok
Hosszú távú célunk, hogy az InSimu Patient bekerüljön az egyetemek és oktatókórházak képzési programjába, szerte a világon.

Kalocsai Magdolna

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben