A 318 millió forintot meghaladó beruházáshoz több mint 175 millió forint vissza nem térítendő forrást nyertek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alaptól.
Tájékoztatásuk szerint olyan eszköz prototípusát mutatják be, amelynek segítségével minimalizálni lehet az erőművek, alállomások és naperőművek földzárlat miatti kieséseit. Ez jelentősen növelheti a villamosenergia-ellátás biztonságát.
A projekt során kifejlesztendő prototípust alkalmazni lehet majd minden szigetelt, egyenáramú energiaellátó rendszerben, amelyeket hagyományos erőművekben, ipari üzemekben, fotovoltaikus erőművekben vagy egyéb alkalmazásokban használnak.
Az 1990-ben alakult, többségében magyar tulajdonban lévő szigetszentmiklósi középvállalkozás jelenleg is gyárt váltakozó és egyenáramú energia-ellátó rendszereket a hazai és a nemzetközi piacra. A projekt eredményeként ezeket olyan intelligens funkciókkal egészíthetik ki, amelyek nemzetközi versenyelőnyt jelenthetnek. A fejlesztés eredményét egyebek mellett a Paks II erőműben is alkalmazni lehet.
(MTI)