Hirdetés

„Az álmunk, hogy a magyar kisdiákok a mi alkalmazásunkkal tudjanak jobban tanulni”

A Microsoft Imagine Cup döntőjén ismerhette meg jobban a hazai startup közösség az innobie nevű diákstartupot. Eddie nevű applikációjukat azért feljlesztik, hogy a tanulás élményszerű, az oktatás pedig egyre korszerűbb lehessen a kiterjesztett valóság által. Az elmúlt napokban két megmérettetésben vettek részt – és mindkettőről elhozták az első helyezettnek járó díjat. 

Szombaton tartották Budapesten a Woman Startup Competition hazai döntőjét, ahol az innobie elhozta az első díjat, illetve vasárnap hirdetett nyertest a Startup Campus Bootcamp, ahonnan szintén nyertesként kerültek ki a fiatal tehetségek.

„Nagyon jó érzés az, hogy a rengeteg befektetett munkának meglátszik az eredménye ilyen pozitív visszajelzéseken keresztül! A Women Startup Competition mezőnye rendkívül erős volt idén, ezért is vagyok nagyon büszke Alekszandrára aki egy hihetetlen magabiztos pitchel nyerte meg a versenyt.” – mondta el Muhi Kristóf ötletgazda.

A Women Startup Competition célja, hogy a női startuppereknek biztosítson bemutatkozási platformot és lehetőséget a folyamatos  fejlődésre. A felkészítő bootcampen Aleksandrával Kristóf is részt vett. „Legalább átérezhette, hogy milyen érzés lehet nekem úgy általában.” – mondja Aleksandra.

„Természetesen nem arról van szó, hogy nőként kiközösítve érezném magam. Nagyon fontos szerintünk, hogy egy csapat sokszínű legyen és ebbe bele tartozik a nemek egyenlősége is.”

Az elért eredményeik nyomán részt vehetnek a versenyek nemzetközi döntőjében is, amire mostantól teljes erőbedobással készülnek majd. A WSC döntője Londonban kerül majd megrendezésre. „Nagyon izgulunk, mert hihetetlen lehetőségek állnak előttünk.

Egy kis csapat vagyunk, akik mertek nagyot álmodni.

Első dolgunk az angol nyelv magabiztossá tétele lesz most, hiszen ez elengedhetetlen ezeken a versenyeken.” – számolt be rövidtávú terveikről Kristóf. A kis csapat valóban fantasztikus sikereket tudhat a háta mögött, de hosszútávon szeretnék, ha az ötletük nem csak a versenyeken, de a való életben is helytállna – ebben mind a ketten egyetértenek.

„Rengeteg visszajelzést, validációt és kapcsolatot szereztünk az utóbbi időben, és ez hatalmas sikerélmény. A tényleges siker azonban számunka majd az lesz, ha a magyar kisdiákok a mi alkalmazásunk segítségével jobban tudnak tanulni!”

 

500 ezer eurós pre-seed kört vont be a magyar AI-startup, a Voovo

A befektetők közt olyan nevek találhatók, mint az amerikai Techstars, és a magyar befektetői szcéna ismert szereplői: a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT, a Hild Imréhez köthető Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC), valamint a HunBAN elnöke, Csillag Péter.

Bővebben

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben

Ne kelljen félnie a női alapítóknak a férfi befektetőktől a tőkebevonás során – ez a célja a Safe Raise kezdeményezésnek

A Safe Raise oldalán a női vállalkozók anonim módon oszthatják meg a nemi visszaélésekről szerzett tapasztalataikat. A kezdeményező Brooke Andrews maga is szenvedett el szexuális zaklatást startupja építése során, és a többi nő esetének összegyűjtésével szeretné segíteni az érdekérvényesítésüket, valamint edukálni a férfi központú kockázati tőkét.

Bővebben

Végleg lehúzza a rolót a Baltikum egyik unikornisvárományosa

Miután a Kevin. nem nyújtotta be pénzügyi beszámolóját, a litván nemzeti bank visszavonta pénzforgalmi intézményi engedélyét, azaz a startup nem nyújthat a továbbiakban pénzügyi szolgáltatást. A balti projekt társalapítója a bátortalan befektetőket okolja a kudarcért, és már be is jelentette új fintech startupjának megalapítását.

Bővebben

Unikornis született a németországi ökoszisztémában – idén először

Az EGYM fitnesz startup friss befektetési körével átlépte az egymilliárd dolláros értékelést, ezzel a 2024-es év első új német unikornisává válva. A startup az egészségügyi szaktudást kombinálja a mesterséges intelligenciával céges ügyfelei számára.

Bővebben

A Startup Safarival együttműködve szervezi meg idén a THBE a CEE4Impact Day konferenciát

A Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete (THBE) által szervezett CEE4Impact Day célja felhívni a figyelmet a pozitív társadalmi és/vagy környezeti hatást eredményező befektetésekre. Idén először a Startup Safari segítségével rendezik meg a konferencia előeseményét, az Impact Safarit, ahol impact vállalkozások nyitják meg kapuikat az érdeklődők előtt.

Bővebben