Hirdetés

Az állami tulajdonú kockázati tőketársaság ezúttal művészeti projektet támogat

A Hiventures új együttműködésében a Virtuózok nemzetközi terjeszkedését fogja segíteni. Azon fognak közösen dolgozni, hogy a Magyarországon már sikeresen befutott komolyzenei formátum a nemzetközi vérkeringésbe is bekerüljön, és népszerűvé válhasson.

A Hiventures küldetése, hogy segítse a jelen és jövő innovatív elképzeléseit, és ezzel hozzájáruljon egy fenntartható és értékteremtő startup ökoszisztéma kialakulásához Magyarországon. Most azonban kilépnek az eddigi kerékvágásból, és művészeti projekt támogatásán dolgoznak.

„Örülünk, hogy a klasszikus technológiai vállalkozások mellett a Virtuózok, egy igazán sokszínű művészeti projektként fogja színesíteni a Hiventures portfólió családját.”

– mondta Kisgergely Kornél, a Hiventures vezérigazgatója, majd hozzátette, hogy a befektetés sikerességének egyik kulcstényezője a projektvezető csapat elhivatottsága, ami többek között Plácido Domingo és Peller Mariann részvételével garantált.

A Virtuózok 2018. évi programjait bemutató sajtótájékoztatón aláírásukkal is megerősítették együttműködési szándékaikat. Peller Mariann az eseményen szintén kifejezte örömét azzal kapcsolatban, hogy magyar befektető is csatlakozik a céghez, ugyanis a hazai partner szerepe azért is kiemelten fontos számára, mert mindenképp szeretné, ha magyar kézben maradna a Virtuózok.

„Az, hogy az idei évben hazai és külföldi partnerek is csatlakoztak hozzánk, lehetőséget ad arra, hogy több energiát fordíthassak a stratégiai kapcsolatok építésére, a mindennapi, operatív feladatok helyett. Szeretnék nagyobb figyelmet fordítani a Kis Virtuózok Alapítvány munkájára is, hogy még több segítséget nyújthassunk. A 2018-as év már most Virtuózok-történelem.” – mondta el Peller Mariann, a Virtuózok alapítója.

„Megerősít, hogy eddig elvégzett munkákkal jó irányba haladunk, de egyben kötelez is, hogy még több hittel és erővel végezzük feladataink. Köszönöm azoknak, akik lehetővé teszik ezt számunkra.”

A Hiventures a nemzetközi terjeszkedés és a tőkebevonás mellett már az idei három nagyszabású eseményük színpadra állítását is segíti. S bár mindegyik produkció grandiózus a maga nemében, de méreteit tekintve Boros Misi szeptember 7-i Aréna koncertje áll az első helyen.

2016-ban már fellépett a Papp László Budapest Sportarénában a Virtuózok Gálakoncertjén, ezúttal egyedi fellépésre készül. A koncerten partnere, társa, mestere Bogányi Gergely, Kossuth- és Liszt-díjas zonograművész lesz. Megszólalnak majd kedvenc zeneszerzőinek darabjai, és jó néhány igazi, minden értelemben vett klasszikus is. Bogányi Gergely a sajtótájékoztatón elmondta, hogy négy zongorát terveznek egyszerre színpadra állítani, köztük egy teljesen új Bogányi-zongorát, amelyet kifejezetten a Virtuózok számára építenek, egyedi mintázattal, színekkel.

A 2017-es évad abszolút győztesének, Kristóf Rékának pedig azt az álmát váltja valóra a Virtuózok, hogy a hazai közönségnek is bemutathassa a Carnegie Hallban előadott szólókoncertjét. 2018. június 20-án a BMC-ben kerül megrendezésre „A New York-i koncert Budapesten” című Kristóf Réka est. A Liszt-díjas operaénekes, Molnár Levente roppant elismerően nyilatkozott a Réka által összeállított műsorról: „A koncert első része a fiatal művészek számára egy technikai kihívás, igazi bravúrokkal. Népszerű dallamok, izgalmas interpretációkban, amiket a legnagyobb énekesek is szívesen adnak elő. A második rész megmutatja azt a Kodályt, aki nem csak a magyar zene, hanem a világ zenei palettáján foglal el kiemelkedő helyet, hisz a hazai kortárs zene folklorisztikán alapuló szépségét fejti ki műveiben, és így vezet tovább a Schumann és Strauss dalokkal olyan szellemi és technikai mélységekre, ami egy komoly kihívás bármelyik énekes számára.”

Az ifjú operaénekesnő műsorát az amerikai közönség álló vastapssal jutalmazta, Kristóf Réka pedig titkon abban reménykedik, hogy itthon hasonló sikerre számíthat a júniusi koncerten. A budapesti koncert vendégművésze és zongorán kísér: Szüts Apor, zongoraművész, zeneszerző, karmester, a Virtuózok korábbi felfedezettje.

A Virtuózok egyik legfontosabb célja mindig is az volt és az lesz, hogy a felfedezett tehetségeknek soha ne engedje el a kezét, és vezesse őket azon az úton, ahová álmaik vezérelik őket.

Ebben segítenek a Virtuózok mentorai, a Mesterek. Magyar zenei életünk nagyjainak méltó kortársai ők. Idén velük ünnepeljük az újévet, ezzel mutatva példát a jövő nemzedékének.

Egyre élesebb a verseny a magas színvonalú AI-szakemberekért – a Microsoft és az ElevenLabs is új szakemberekkel erősíti csapatát

Az egyik Európából, a másik az USA-ból csábított át magához magas minőségű AI-kutatókat és -mérnököket. De mi hajtja fel a szakemberek iránti keresletet, és mikor szűnhet meg a tehetséghiány?

Bővebben

Nagy lehetőség van a magyar startupokban arra, hogy gyorsan nemzetközi szintre emelhessék a technológiájukat – mondja Pierre Martensson, a Scale Factory alapítója

A Scale Factory nem az USA-ba, hanem az ázsiai és csendes-óceáni piacokra akarja kilőni a CEE régió startupjait és scaleupjait. De miért pont oda? Mire kell figyelned, ha kelet felé akarsz terjeszkedni, és mivel kell rendelkezned, ha a Scale Factory segítségével akarsz külföldön skálázódni? Ezekről kérdeztük Pierre Martenssont, a Scale Factory alapítóját és ügyvezető partnerét.

Bővebben

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

„There is great potential in Hungarian startups to quickly elevate their technology to an international level,” says Pierre Martensson, founder of The Scale Factory

The Scale Factory aims to launch scaleups from the CEE region into the Asian and Pacific markets rather than the U.S. But why there? What should you consider if you want to expand eastward, and what do you need to have in place if you want to scale internationally with The Scale Factory’s support? We

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben