A pályázatra két minőségben lehetett jelentkezni: az ÖTLET kategóriában olyan kreatív emberek pályázatát várták, akik nem kívánják, vagy nem tudják kivitelezni ötletüket, de azt felajánlják megvalósítására. A PROJEKT kategóriában olyan nonprofit szervezetek, startupok és KKV jelentkezhettek, akik vállalják az ötlet megvalósítását, és pályázatukban a megvalósítandó projektet is ismertetik.

A beérkezett 474 pályázatból az előszűrést követően 70 projekt és 15 ötlet jutott a döntőbe, ahol a pályázatok értékelése során elsődlegesen a megvalósíthatóság és társadalmi hasznosság került megvizsgálásra.

A COVIDEA verseny a hazai startup ökoszisztéma elmúlt időszakának egyik legsikeresebb kezdeményezésének bizonyult. Az eredetileg közel 60 millió forintos keretösszegű pályázatra közel 500 pályaműre érkezett támogatási kérelem. A zsűri egyöntetűen döntött úgy, hogy 29 projekt és 5 ötlet nyerjen támogatást, több mint 120 millió forint értékben.

A zsűri által támogatásra javasolt pályázatok jellemző tématerületei az egészségügy és orvostudomány, a digitális oktatás és egyéb műszaki tudományok. A nyertes projektek közt megtalálható beltéri, autonóm fertőtlenítőrobot, klinikai távoktatási és vizsgáztatási rendszer fejlesztése az orvosképzésben virtuális betegekkel, vírusdiagnosztikai fejlesztés, amely nagyszámú betegminta feldolgozására képes a lehető legrövidebb idő alatt, teljes mértékben online, mobil eszközökre optimalizált KKV hitelezést támogató fejlesztés, online oktatórendszer az otthontanulás támogatására, interaktív módszerekkel, illetve pandémiás helyzet esetén alkalmazható fejlesztés a tömeges szűrések automatizálására.

(ITM Kommunikáció)