Hirdetés

A startupokkal való együttműködés ígéretes befektetés, és az ország digitális jövőjének alapja

Készen állnak a piacra lépésre a Telenor Accelerate program
nyertes startupjai. Az áprilisi 5-i Demo Day-en befektetők előtt mutatkozott be a Family Finances, a Photon és a Vimage is. A fiatal csapatok a nemzetközi piacra lépést tervezik a közeljövőben.

Tavaly júliusban indult útjára a Telenor Accelerate – Magyarország első vállalati akcelerációs programjának – második szériája, amelyben három tehetséges startup kapott lehetőséget a Telenor szakmai és anyagi támogatására. Az április 5-i Demo Day-en a kiválasztott vállalkozások először mutatták be projektjeiket a nyilvánosság előtt a hazai és nemzetközi piacra való belépés reményében.

“Fantasztikus volt látni, mennyire felgyorsultak, és mekkorát fejlődtek ezek a projektek a program kezdete óta. A csapatok fiatalok, lelkesek és ami a lényeg: nagyon profi digitális megoldásokat mutattak be. Most már készen állnak, hogy új befektetőket is bevonzzanak és sikerrel lépjenek akár a nemzetközi piacokra.”- mondta Christian Wulff Sondergaard, a Telenor Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese.

„Számunkra a startupokkal való együttműködés nemcsak ígéretes befektetés és tapasztalat, hanem ezáltal segíthetjük Magyarország digitális fejlődését is” – folytatta.

Helló chatalapú fizetés!

Az egyik győztes csapat, a Family Finances tagjai sikeresen elkészültek fintech alkalmazásuk működő prototípusával: ez lehetővé teszi a szülőknek, hogy digitális úton adjanak zsebpénzt a gyerekeiknek. Az appban tárolt összeget a gyerekek online fizetésre is használhatják, de akár kisebb-nagyobb részösszegeket is elkülöníthetnek, ha gyűjteni szeretnének valamire, például biciklivásárlásra. Az alkalmazás már elérhető tesztelők számára iOS és Android készülékekre is. A csapat a Telenor Accelerate program során egy chatalapú fizetési és pénztovábbítási megoldást is kifejlesztett, amivel a huszonéves generációt célozzák meg. A Family Finances az app egy olyan (white label) verzióját is kínálja bankok és távközlési cégek számára, amelyet a vállalatok saját márkájukra tudnak szabni. A Family Finances egyik alapítója, Fodor Papp Gábor elmondta, hogy alkalmazásuk jól illeszkedik a pénzintézetek fiatalokat célzó stratégiáiba, és megoldásuk nagy segítség lehet az Y és Z generációs ügyfelek elérésében.

Professzionális fotós szolgáltatás

A Photon csapatának tagjai egy újabb online fotós piactér helyett inkább egy olyan online ügynökséget hoztak létre, amely tehetséges fotósokat kapcsol össze potenciális ügyfelekkel. Jelenleg elsősorban a budapesti B2B fotópiacot célozzák meg szolgáltatásaikkal, mivel a vállalkozásoknak gyakrabban van szükségük profi fotósok munkájára a privát ügyfeleknél – akik egyébként szintén használhatják a weboldalt. Annak érdekében, hogy az oldalon kizárólag magas minőséget nyújtó fotográfusokat ajánljanak ki az ügyfeleknek, a Photon szakmai zsűrije csak a legjobban dolgozó fotósokat engedi a rendszerbe. Az ügyfelek számára pedig mindig csak azokat a fotósokat javasolják, akik korábbi munkáik alapján a leginkább megfelelőek az adott feladathoz. A Photon alapítója, Volom Sára elmondta, hogy már most több mint 40 fotóssal működnek együtt, és több mint száz megrendelést teljesítettek a platformjukon keresztül. A tervek szerint 2018 harmadik negyedévében indulhat el a Photon weboldalának teljes, online fizetést és a fotósok számára saját profiloldalt is biztosító verziója. 2019-ben pedig tovább bővülést terveznek, hogy elérjék a közép-kelet-európai régió egyéb piacait is.

Mi az a cinemagráf?

A harmadik nyertes startup, a Vimage alapítói egy olyan alkalmazást fejlesztettek, amely lehetővé teszi, hogy külön célfelszerelés nélkül, egy okostelefonnal is egyszerűen készíthessünk cinemagráfokat, azaz kisebb, mozgó részleteket is tartalmazó állóképeket. A Telenor Accelerate program keretében a csapat a meglévő androidos verzió mellé iOS-es kiadást is készített. Alkalmazásuk virálisan terjed, mivel minden vele készített cinemagráfon megtalálható a Vimage logója, így a felhasználók látják, hogy a például az Instagramra feltöltött alkotások milyen appal készültek. A Vimage applikációt már világszerte 500,000 készülékre telepítették, egy átlagos napon pedig mintegy ötezer új felhasználó tölti le. Az applikáció fizetős változatának (amelynek megvásárlásával a Vimage vízjele eltávolítható a kész cinemagráfból) értékesítéséből a cég már most mintegy 4,000 dolláros havi bevételre tesz szert. Bár a Vimage-et fejlesztő csapat pécsi, legtöbb felhasználójuk Oroszországból, Indiából és az Egyesült Államokból használja az appot – mondta el Czigler Zsolt alapító.

A 2017 júliusában meghirdetett, második Telenor Accelerate programra összesen 110 digitális startup jelentkezett, amelyek közül a zsűri három győztest választott ki. A csapatok öthónapos intenzív felkészítésen – bootcampen, workshopokon – vehettek részt, emellett a következő, a hazai befektetői piacon kiemelkedő szakmai mentorokkal dolgozhattak: Pistyur Veronika, Simó György, Oszkó Péter, Varga Zoltán, Várkonyi Balázs, Vinnai Balázs. A program lezárásaként a startupok a Demo Day-en befektetők előtt mutatták be projektjeiket.
A Telenor volt az első hazai nagyvállalat, amely startup gyorsító programot indított el Magyarországon 2016-ban.

A mobilszolgáltató csapatonként összesen 150 millió forint értékben támogatja a kiválasztott vállalkozásokat.

A támogatás részét képzik workshopok és szakmai tréningek, hozzáférés a Telenor ügyfélköréhez és partnerhálózatához, infrastrukturális hozzájárulás, valamint vállalkozásonként öt- tízmillió forintos befektetés.

További információ: www.telenor.hu/accelerate

A nikotinfüggést csökkentő és az idősgondozás Airbnb-jét megálmodó csapat is bekerült start it @K&H inkubációs programjába

A K&H Csoporthoz kötődő nagyvállalati inkubációs program célja, hogy a bármely területről érkező csapatokat segítsék abban, hogy projektjüket fejlesszék, és elérjenek a következő érettségi fázisba. A program ehhez szakmai mentorációt, közösségi irodát és széles kapcsolati hálót is biztosít a résztvevőknek.

Bővebben

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások