Hirdetés

„A Spotify soha nem volt normális cég”

Spotify a régóta várt „közvetlen tőzsdei” kísérletét végzi. A zenelejátszó cég IPO nélkül lépett a tőzsdére.

A Wall Streeten sokakat zavarba ejt, hogy a Spotify nem a megszokott kerékvágásban lépett a tőzsdére. A svéd vállalat ugyanis nem bocsát ki további részvényeket – új tőke bevonása helyett a társaság alkalmazottai és befektetői közvetlenül értékesítik a részvényeiket.

Daniel Ek a cég társalapítója és vezérigazgatója azt mondta, hogy ezzel a lépésükkel is a bevett szokásoktól eltérően csinálják a dolgokat, ahogy mindig is.

„A Spotify soha nem volt normális cég” – nyilatkozta.

Ettől a modelltől ugyan nem vártak óriási kezdeti pénzesőt, de a hosszú távú stabilitásukat minden bizonnyal ez támasztja alá. A folyamat hagyományainak elvetése mellett a debütálásuk is különbözött más cégek IPO-itól – nem volt beharangozó ünnepség, fogadás, sőt tulajdonképpen maga a Spotify sem volt jelen teljes stábjával New Yorkban. Ek szerint a bejegyzés napján nincs még ideje az ünneplésnek, ezzel még várnak egy kicsit. A tőzsde épületén egy Spotify banner emlékezett meg az eseményről, mellette pedig egy svájci zászló lobogott a cég tiszteletére. Az egyetlen probléma az, hogy a Spotify ugye svéd.

A cég tőzsdei debütálása kétség kívül azért mosolyt csalt az alapítók arcára: a referenciaárnak megadott 132 dollár felett negyedével, 165,9 dolláron indult el.

Forrás: Techcrunch

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben