Hirdetés

A brit királyi család magyar műsorral várja a karácsonyt

Egyedülálló és magával ragadó műsort adott egy magyar startup Londonban. A Design Terminal által mentorált CollMot Entertainment látványos drón-show-ját közel ezer meghívott vendég követte végig a Buckingham Palota kertjében.

A CollMot Entertainment Európa vezető drón-fényshow szolgáltatója, szórakoztató műsoraik világszerte megtekinthetők fesztiválokon, nagyobb kültéri rendezvényeken és vállalati ünnepségeken. Művészi értékű előadásaik olyan eseményeken nyújtottak felejthetetlen élményt, mint a 2017-es budapesti vizes világbajnokság, a Shanghai Interactive Festival of Theatre, a tajvani Nemzeti Kaohsiung Művészeti Központ megnyitó ünnepsége vagy a 2018-as augusztus 20-i budapesti tűzijáték.

A lenyűgöző műsorok elkészültéhez intelligens drónflottát használnak, mellyel ügyfeleik egyedi igényeihez szabott történeteket ábrázolnak több drónból álló formációval, 3D-s animált drónszobrokkal, drón által indított tűzijátékkal, fényfestéssel, valamint az emberi és a drónos produkciók egyidejű összehangolásával.

A nyolc perces londoni karácsonyi műsor 40 drón felhasználásával készült, a közelgő ünnepi időszakra tekintettel olyan show elemekkel, mint egy tűzijátékkal tűzdelt karácsonyfa betlehemi csillaggal, egy hulló hópehely, egy angyalt kirajzoló drónos alkotás, illetve egy 3D-s animált rénszarvas. Az utóbbi két show-elem kidolgozásában közreműködött Előd Ági az Open Dimensions Kft-től.

A látványos drón-show mellett szintén büszkeségre ad okot, hogy a Design Terminal alumni GlovEye, a CollMot Entertainment, valamint az innovációs ügynökség Mentorprogramjában jelenleg résztvevő Cogito is részt vett az Őfensége, András yorki herceg által alapított Pitch@Palace startup verseny globális döntőjén, Londonban, december 10-12. között. Őfensége, András, yorki herceg, II. Erzsébet brit királynő fia 2014-ben alapította meg a Pitch@Palace startup versenyt, amelynek célja a fiatal, innovatív vállalkozások támogatása és mentorálása.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben