Hirdetés

Visa Fast Track program a fintech iparág globális növekedéséért

A fintech cégek a globális fizetési ökoszisztéma központi részét képezik, a koronavírus-járvány miatt pedig egyre inkább a figyelem középpontjába kerültek, hiszen jelentősen megnőtt alkalmazásaik forgalma[1], ahogy egyre több ember kezdte pénzügyeit saját eszközeiről intézni. A Visa (NYSE: V) büszkén jelenti be, hogy továbbra is támogatja a globális fintech közösséget, miután a Fast Track programot több mint 140 fintech cégre bővítette ki [2].  2019-es globális bővülése óta a Fast Track program 280%-kal[3] nőtt, rávilágítva a digitális fizetések iránti kereslet erőteljes növekedésére világszerte.

A Fast Track lehetővé teszi az új és a már működő vállalkozások számára a Visa hálózat sebességének, biztonságának, megbízhatóságának és méretének kihasználását, hogy minél gyorsabban elindulhassanak és működhessenek, hónapokról hetekre csökkentve a folyamatokat. A program kulcsrakész hozzáférést biztosít a Visa ökoszisztéma-partnereihez, az online licencekhez, a Visa API-khoz, valamint széles körű piacra lépési eszközkészletekhez, online oktatáshoz és szakértői tanácsokhoz is, amelyek segítséget nyújtanak a fintech vállalkozások számára üzleti tevékenységük fejlesztésében. Az afrikai, ázsiai-csendes-óceáni, európai, latin-amerikai, közel-keleti és észak-amerikai új tagokkal a fintechek teljesen átformálják azt, ahogy a fogyasztók és vállalkozások kezelik a pénzüket, befektetnek, kölcsönöket kapnak vagy átutalnak világszerte.

„Célunk az, hogy az élvonalbeli fintechek bekerüljenek a Visa ökoszisztémába, hogy rekordidő alatt segítsük őket a gyors növekedésben és üzleti tevékenységük bővítésében” – mondta Terry Angelos, a Visa alelnöke és globális fintech ágának vezetője. „Olyan programok révén, mint például a Fast Track, a Visa elkötelezett az iránt, hogy segítse a fintecheket – amelyek jelentős része kisvállakozás – a gyors piacra jutásban, hogy készen álljanak a világot előmozdító innovációk kifejlesztésére, ami a napjainkban különösen aktuális.”

A Fast Track fintechjei az újraindulásra fókuszálnak

A Visa partnerek – köztük az Airwallex, a Fundation és a Rappi – folyamatosan az innovációra és a növekedésre összpontosítottak, hogy alkalmazkodni tudjanak a COVID-19 teremtette helyzethez. Az Ausztráliában alapított Airwallex támogatást nyújt a rászoruló ausztrál és egyesült királyságbeli kisvállalkozásoknak felajánlva a nemzetközi tranzakciós díjak elengedését, az Egyesült Államokban működő Fundation pedig segíti a kisvállalkozásokat abban, hogy gyorsan megszerezzék a szükséges tőkét ezekben az időkben is. A kolumbiai Rappi megkezdte a robotok által végzett élelmiszer-szállítás kísérleti tesztelését a vírus terjedésének minimalizálása érdekében. Az Airwallex és a Rappi a linkeken elérhető videókban számolnak be a Visával való együttműködés tapasztalatairól.

„Ebben a kihívásokkal teli időszakban minden eddiginél fontosabb, hogy képesek vagyunk támogatni a kisvállalkozásokat azáltal, hogy a lehető leggyorsabban megadjuk a szükséges eszközöket a felszínen maradásukhoz” – mondta Sam Graziano, a Fundation vezérigazgatója. „A Visával folytatott partnerségünk keretében folytatjuk az innovációt és a stratégiák fejlesztését, hogy az ügyfeleket segítsük ismét talpra állni és újraindulni.”

A Visa üdvözli az innovátorok új csoportját

A Fast Track Program legújabb tagjai a vállalkozások széles spektrumát lefedik – beleértve nők által alapított fintecheket, digitális valuta tárcákat, valamint B2C és B2B szolgáltatókat. A program legfontosabb elemei:

  • Új engedélyezési partnerek: A Fast Track Program az engedélyezési partnerekkel való együttműködésnek köszönhetően valósulhatott meg, akik olyan kritikus technológiai társaságok, amelyek megalapozzák a fintech termékek létrehozását. Három új programkezelő engedélyezési partner – a Cascade FinTech, a Deserve és a PEX Card – váltak a Fast Track részévé az Egyesült Államokban, és csatlakoznak olyan vezető társaságok csoportjához, mint a Galileo, a Marqeta vagy a Stripe, így az engedélyezési partnerek száma több mint húszra nőtt világszerte.
  • Női alapítók: A Visa elkötelezett a nők gazdasági növekedésének előmozdítása iránt. A nők tulajdonában álló vállalkozásokba történő Visa beruházásokat tovább erősíti a globális női alapítású fintechek bevonása, mint például az ausztráliai Airwallex, valamint az észak-amerikai székhelyű gogo Getter és a Kikoff.
  • Digitális valutát támogató pénztárcák: A digitális valutát támogató pénztárcák száma exponenciálisan növekszik, ma már több mint 139 millió ilyen felhasználói fiók létezik[4]. Ennek a növekvő piacnak a támogatására a digitális valutákra összpontosító Fast Track vállalatok – köztük a Fold, a Genesis Block és a TrustToken – összekötik fogyasztóikat a Visa 61 millió kereskedőjével világszerte.
  • Fogyasztói pénzügyek kezelése: A Visa különböző platformokon keresztül a pénz mindennapi kezelését kívánja megkönnyíteni a fogyasztók számára. A Fast Track vállalatok, mint például az EU-s székhelyű Lydia és a Swile, az afrikai Paga, a SoLo Funds az Egyesült Államokban, vagy a Wally az Egyesült Arab Emírségekben azon cégek közé tartoznak, amelyek egyszerűsítik a pénzkezelést és elősegítik a fintech alkalmazások elterjedését saját közösségeikben.
  • Kisvállakozások támogatása: A Visa továbbra is folyamatosan a digitális kornak megfelelően alakítja a B2B-fizetési szférát. Az Egyesült Királyságban működő digitális hitelező, a Capital on Tap, amely hitelkártyákat és kölcsönöket nyújt több mint 60 000 kkv-nak, és az Egyesült Államokban működő Fundation, amely alkalmazás-feldolgozó platformot biztosít a bankok és a kisvállalkozások hitelezői számára, mind a program részesei. Továbbá fontos, B2B innovációkat létrehozó tagjai a programnak a Konfio, egy, a kkv-k gyors hitelminősítésének érdekében data-first megközelítést alkalmazó mexikói székhelyű startup vállalkozás, valamint a Neat, a hongkongi fintech startup, amely globális növekedést tesz lehetővé a kkv-k számára.

„Minden eddiginél fontosabb, hogy segítsünk a kisvállalkozásokat az ismeretlen pénzügyi kihívásokon leküzdésében” – mondta David Arana, a Konfio vezérigazgatója. „A Visa-val való együttműködés és a Fast Track program révén képesek voltunk a kisvállalkozások számára hozzáférést biztosítani olyan pénzügyi szolgáltatásokhoz, amelyekhez gyakran nem jutnak hozzá, valamint választási lehetőséget biztosítani olyan kkv-k számára, amelyek hitelkeretet igényelnek szükségleteik fedezésére – ami pedig különösen fontos a mai környezetben. Továbbá eszközöket fejlesztettünk és piackutatást végeztünk, hogy kiegészítsük pénzügyi szolgáltatásainkat.”

„Miután a közelmúltban csatlakoztunk a Visa Fast Track programjához, gyorsan forgalomba tudtuk hozni betéti kártyánkat az Egyesült Államok piacán” – mondta Will Reeves, a Fold vezérigazgatója. „A Visa-val való együttműködésünk révén teljesítjük küldetésünket, amely egyszerű módszert kínál a vásárlóknak a bitcoin szerzésre a mindennapi kiadásaik után, valamint sikeresen fejlesztjük tovább üzleti vállalkozásunkat a Visa kiterjedt hálózatának és erőforrásainak segítségével.”

További információ a Visa Fast Track programjáról és a csatlakozásról itt található.

[1] DeVere Group: Coronavirus lockdown: Massive surge in the use of fintech apps, March 2020

[2] Visa Fast Track Global Data, May 2020

[3] Visa Fast Track Global Data, May 2020

[4] Cambridge Centre for Alternative Finance 2019 Global Cryptoasset benchmarking study

A nikotinfüggést csökkentő és az idősgondozás Airbnb-jét megálmodó csapat is bekerült start it @K&H inkubációs programjába

A K&H Csoporthoz kötődő nagyvállalati inkubációs program célja, hogy a bármely területről érkező csapatokat segítsék abban, hogy projektjüket fejlesszék, és elérjenek a következő érettségi fázisba. A program ehhez szakmai mentorációt, közösségi irodát és széles kapcsolati hálót is biztosít a résztvevőknek.

Bővebben

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások