Hirdetés

Így tréningezd az agyad a sikeres jövődért!

Napi 70.000 gondolatod van, úgy átlagosan. 70.000 lehetőség, hogy felturbózd magad és a jó kedvre voksolj, de ugyanennyi arra is, hogy lehangold magad. Íme néhány gyakorlat, amivel a pozitív irányba billentheted az agyadat a gondolatok rengetegében.

Rendben, kezdjük azzal, hogy mit ne csinálj

Vigyázat, közhelyparádé következik! De ezeket fontos leszögezni: ne kételkedj magadban és ne kérdőjelezd meg folyton a döntéseidet! Ezek egészen egyszerűen kontraproduktívan hatnak a teljesítményedre, és valószínüleg az ebből fakadó szorongás árt az egészségednek. Betegnek lenni pedig iszonyatosan kemény és rossz. De térjünk is át gyorsan a teendőkre.

Tegyél különbséget a töprengés és a problémamegoldás között!

Ha egy problémával találod szemben magad, akkor nagyon hasznos végigfuttatni egy stratégiát ami elvezet a megoldásig. Ebből az elképzelt folyamatábrából zárj ki minden olyan átvillanó gondolatot, ami a kockázatokra és a félelmeidre vonatkozik. Mert tudod ez a töprengés. Ha több energiát feccől, a „de-mi-lesz-ha” típusú gondolatokra. Ha már jóideje ugyanazon a hülyeségen töröd az agyad, akkor állj meg egy pillanatra, és kérdezd meg magadtól:

„Helló! Nem töprengesz te véletlenül?”

Mit mondanál a legjobb barátodnak?

Ha te egy átlagember vagy, akkor bizony túl kritikus vagy önmagaddal szemben, ebben egészen biztos vagyok. De önmagad ostorozásával, és a hibáid felnagyításával csak ártasz magadnak – gondolom ez nem újdonság. Ennek elkerülésére egy nagyon jó taktika, ha elképzelsz egy dialógust, hogy az adott, önmagával kapcsolatos dilemmával egy barátod áll eléd. Panaszold el magadnak, hogy milyen szörnyen érzed magad! Az önsajnáltatás minden pszichológiai kutatás szerint nagyon hasznos, javítja az önértékelést, új motivációkat biztosít és magabiztosság tesz.

Ha nem akarsz senkit nyafogással terheni veregesd meg a saját vállad – totál ugyan azt a hatást fogod elérni vele.

Egyensúlyozz!

Függetlenül attól, hogy üzleti vagy magánéleti döntés előtt állsz-e, akkor tudod a legjobban kezelni a helyzetet, ha dolgozol azon, hogy az érzelmeid és a logikád egyensúlyban legyenek.

Azon kapod magad, hogy indulatos vagy, hogy eluralkodtak az érzelmeid? Semmi para, vedd a fáradságot és gondold végig racionálisan.

Vagy épp abba a helyzetbe kerültél, hogy nem tudsz elvonatkoztatni a számoktól, az észérvektől? Kicsit hallgass a szívedre is, ne legyél rest befelé figyelni egy egészen rövid ideig. Ilyenkor szoktak az emberek pro-contra listával jönni, de a Jóbarátok Rossján kívül senkit nem ismerek aki ezt a valóságban levezette volna magának papíron – szóval szerintem bőven elég lefuttatni a szoftvert fejben.

https://www.youtube.com/watch?v=27HgbmsMEWQ

Gyakorold a hálát!

Ez egy nagyon basic spirituális módszer. Valójában akármelyik világvallást felhozhatnám példának, mert mindegyik ezzel próbálja mentálisan erősíteni magát – és milyen jól teszik! Ugyanis tudományosan bizonyított, hogy a hála számos fizikai és pszichológiai előnyhöz kapcsolódik, például a boldogságérzés kialakulásában is jelentős.

Érdemes a napi rutinunkba iktatni, hogy átgondoljuk, miért is tartozunk köszönettel. Az, hogy a reggeli zabkásád közben gondolod át, vagy elalvás előtt szánsz erre néhány percet,a z tulajdonképpen mindegy is.

 

Persze, az itt leírt tippjeim kicsit megeröltetőek lehetnek, rá kell szánni némi időt és energitát. De biztosan állítom, hogy aki ezeket a rövid kis tréningeket beépíti a gyakorlatba, azok sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek mentálisan. Ez pedig olyan tulajdonságokkal ruháznak fel, mint például magabiztosság, jó kedélyállapot, karizma…

Ezek a dolgok elengedhetetlen összetevői egy sikeresen startuppernek, hiszen mindenki jobban bízik abban, akivel öröm tárgyalni és aki sugárzóan tudja előadni az ötleteit, vagy az eredményeit.

 

 

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben