Hirdetés

30 milliárd eurós alap jött létre azért, hogy az Európai startupok ne hagyják el a kontinenst

Németország 30 milliárd eurós alapot hoz létre a technológiaorientált startupok támogatására, hogy a legsikeresebb európai startupok az öreg kontinensen maradjanak. Emellett törekszenek rá, hogy az ország technológiai szektorában munkát kereső külföldiek előtt álló akadályok mértéke csökkenni tudjon.

Németország 30 milliárd eurós alapot hoz létre a technológiaorientált startupok támogatására Jövő Alap néven – írja a Bloomberg nyomán a VG. Az alapot a berlini kabinet szerdán hagyta jóvá, elsősorban a technológiai és a klímakrízis megoldásokon dolgozó cégeket helyezi előtérbe.A kormány célja, hogy a legsikeresebb európai startupok Európában maradjanak, és ne az Egyesült Államokban folytassák tevékenységüket.

A kabinet magánbefektetőkkel fog együttműködni, továbbá 10 milliárd eurót fog felhasználni az állami tulajdonú KfW befektetési és fejlesztési bank közpénzéből. Berlin emellett csökkenteni kívánja az ország technológiai szektorában munkát kereső külföldiek előtt álló akadályokat, valamint növelné a munkavállalói részvényopciók adómentes összegét.

A német startupszövetség elnöke, Christian Miele szerint az irány jó, de az adózás területén még lehetne javítani. Szerinte ahhoz, hogy Németország a startupok világpiaci vezetője legyen, még több bátorságra és elszántságra van szükség.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben