Petróczi Rafael

Petróczi Rafael

A Startup Online vezető újságírója, szerkesztője. Pályáját közéleti újságíróként kezdte az Azonnali hírportálnál, majd az egykori Express Innovation Agency-ben merült el a startupok világában. Lenyűgözőnek tartja le a szféra színességét és merész, kockázatvállaló magatartását. A két világ között mozogva kamatoztatja újságírói tapasztalatát és a startup-ökoszisztémáról megszerzett tudását.

Rovat: Események

Sírhelygondozó platformot kidolgozó csapat nyert az MCC és a Design Terminal inkubátorprogramjában

Sírhelygondozó platformot kidolgozó csapat nyert az MCC és a Design Terminal inkubátorprogramjában
#Design Terminal #Cséfalvay Zoltán #DeeCards #Emlékőrök #Faculty Group #Jónás László #Kovács Osváth Zoltán #Mathias Corvinus Collegium #MCC #MiniMakett #Ötlet Inkubátor program
Az Ötlet Inkubátor program célja, hogy tehetséges fiatalok számára vállalkozásépítési ismereteket, alapvető gazdasági tájékozottságot, üzleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és értékes kapcsolati hálót nyújtson.

Második éve fut a tehetséggondozó intézmény, a Mathias Corvinus Collegium és a Design Terminal innovációs ügynökség közös kezdeményezése, a Ötlet Inkubátor program, amelynek záró eseményét november végén rendezték meg.

A program célja, hogy tehetséges fiatalok számára vállalkozásépítési ismereteket, alapvető gazdasági tájékozottságot, üzleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és értékes kapcsolati hálót nyújtson.

Ennek keretében a résztvevők két intenzív képzési hétvégén vettek részt, majd kidolgozott ötleteiket a november 22-i Demo Day-en prezentálták a szakmai zsűrinek. Ez utóbbi tagjai Kovács Osváth Zoltán, a Faculty Group szenior munkatársa, Jónás László, a Design Terminal szakmai igazgatója és ügyvezetője, valamint prof. dr. Cséfalvay Zoltán, az MCC Technológiai Jövők Műhelyének vezetője voltak.

A zsűri 2 millió forint támogatást ítélt meg és osztott ki a legjobban teljesítő csapatok között.

Első helyen az Emlékőrök csapata végzett, akik platformjukkal azok életét szeretnék megkönyíteni, akik nem tudják személyesen gondozni elhunyt szeretteik sírhelyét.

A második helyezett a DeepCards tanulókártya applikáció lett, amely az időközönként ismétlést (spaced repetition) használja a hosszútávú memória fejlesztéséhez. A dobogó alsó fokán a MiniMakett végzett, amely az ingatlantervezést segíti egyedi 3D makketek készítésével.

KÉPEK: Darab Zsuzsa

Olvasd el ezt is!

Miért éri meg magyar startupperként részt venni egy nagy nemzetközi technológiai expón?

#GITEX #GitexEurope #GITEXEurope 2025 #GITEX EUROPE x Ai Everything #AIDY Health #eChemicles #Grünfeld Henrik #IntelliSense #Prefixbox #Simon István #Szabó Gábor #Varga Eszter
Közhelyszámba megy, hogy egy nagy technológiai rendezvényen mennyi kapcsolatra lehet szert tenni – de pontosan milyenekre? Miről beszélgetnek ilyenkor a startupok képviselői, milyen konkrét lehetőségeket vázolnak fel nekik, és mennyi időbe telik, mire a cég ebből tényleges hasznot láthat. A GITEX EUROPE magyar résztvevőit kérdeztük.